Stěžovací vlákno

10. srpna 2014 17:31
Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 08. května 2018 20:39

paktofonika 

Dalším šetřením, t.j. výslechem postižené  zjištěno, že pes ani páníček nejsou cizí, páníček se zúčastnil nedávno domácí grilovačky... a pes si přisedl (vyskočil) k tetině na lavici na hospodské zahrádce. Tak se s ním chtěla pozdravit...

Ta slečna, která dopadla hůř, s ním údajně jen jela ve stejným vagónu ve vlaku, ani tam neměl čokl košík. Samozřejmě že za to může hovado majitel, ale ti menší psi jsou prostě míň nebezpečný, nezmrzačej tě nadosmrti! To nemá s ňuňu nic společnýho, jen s prostou logikou 

Offline moninika
Avatar
1033 příspěvků moje polička 08. května 2018 20:39

barbucha U psa opravdu člověk nikdy neví. Kdysi jsem venčila naši fenku, měla jsem ji na vodítku a zrovna jsem byla nakloněná nad kočárem a něco tam dělala. Přišel tam starý pán se starou fenkou, vůbec si nás nevšímali a ta naše po ní najednou vystartovala, já to absolutně nečekala, málem se převrhl kočár, mít vodítko nějak omotané kolem ruky tak mi ji snad utrhlo, málem jsem spadla. Absolutně nechápu, co to do ní vjelo, trochu ji pokousala, s majitelem jsme to vyřešili, ale "šok" a ponaučení mám z toho pořád...

Offline Setare
Avatar
942 příspěvků moje polička 08. května 2018 20:42

barbucha To snad neni mozny, takze to ani neni poprve, co pes nekoho napadl? Ten clovek musi bejt fakt debil, ale mel uz davno dostat trest a psa mu meli odebrat. No je to palciva otazka, pes za to nemuze (jenze to ti pokousani taky ne), takze minimalne odebrat, jenze nevim, jestli se pak o takove psy je ochotny nekdo postarat? Majitel samozrejme do chladku, vzhledem k tomu, ze se evidentne nepoucil. 

My jsme v rodine stafforda meli, chodili s nim na profi vycvik, fakt se mu venovali, a pes byl stejne trochu cvok. V zivote bych ho na volno nekde mezi lidma nepustila a ty regulaci urcitych plemen rozumim. 

Mutziputzi Ja myslela, ze uz to tak vicemene je? Nebo je to v CR dovoleny, pokud to neni vyhlaskou v urcitym miste zakazany? Jo, to je tady docela dobry, je tady hodne psich parku, ktery jsou ohrazeny a jinak vetsina lidi ma psy na voditkach. Ovsem kazdej den teda nekomu zdrhne pes ze zahrady, to si clovek nevybere. 

Edit: Pes byl americkej stafford, ted nevim, jestli se jednalo i v tomhle pripade o stejny plemeno. 

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 08. května 2018 20:43

moninika Ale to je přece úplně jasné. To jen ty tomu nerozumíš. Ona vás přece chránila!

Hlídala kočárek, nejmenšího ze smečky, nešlo to jinak.Musela zakročit, když se u vás objevilo nebezpečí. Byla to tvoje chyba. Tys měla vidět blížící se ohrožení. A ohrožením je všechno, co se blíží.

To jen ty neumíš číst/předvídat psí chování.

Tohle se stává běžně, že lidé nechápou, co psi dělají a proč to dělají. Nejde to podle lidské, ale podle psí logiky. A ta je pudová 

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 08. května 2018 20:43

moninika 

Chránila kočárek (=rodinu) asi. Proto nepouštím Otíka k rodinkám provázeným psem, ani pokud si někdo vede evidentně vlastní dva nebo víc psů. Mají ty ochranářský tendence... 

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 08. května 2018 20:47

Setare 

Právě že to není poprvý a vždycky je to velký zranění, jde zjevně rovnou po ksichtu (nebo po krku a netrefí se ). Majitel je bohužel taková free socka, tomu by asi nevadil ani kriminál a navíc z něho nikdo nevyrazí ani korunu odškodnění. Takže je mu všechno jedno. 

Offline continuity
Avatar
33839 příspěvků moje polička 08. května 2018 20:47

poslyste, kdyz to tady resite. tchyne ma maleho knirace. vcera me rafnul. vrci na mne i na muze, na nase deti ne. 

minule pry vyjel po svagrove, ktera se pritulila k svemu muzi, ktery psa hladil. asi zarli, nevim. tchanovci to zatim vselijak omlouvaji, me se to prilis nelibi. je maly, o zivot nejde, ale v poradku to asi taky neni.

vcera jsme to s tchyni nejak resili, drepla jsem si nad psem, porad mi cumel do oci, cely napruzeny a vrcel. snazila jsem se ho hladit, furt ve stresu.

co muzu udelat ja, pripadne muz? 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 08. května 2018 20:48

Setare Tady jak kde a taky se to jak kde dodrzuje, ze u nas nejsou oploceny psi parky me mrzi, to je fajnvec

Offline moninika
Avatar
1033 příspěvků moje polička 08. května 2018 20:50

Dadoo barbucha To myslím, že ne. Nebyli u nás až tak blížko, aby cítila nebezpečí a absolutně si nás nevšímali. U jiných psů v okolí to nikdy neudělala, že by tak nepředvídatelně a s takovou rychlostí vyrazila. Ale kdo ví...

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 08. května 2018 20:50

Setare volný pohyb psů v obci řeší různý místní vyhlášky. v brně je to například na vodítku nebo s náhubkem. volně jen na vyhrazených místech. mimo obec, pokud vím, jen na vodítku - tam to vyplývá ze zákona o myslivosti.

nedodržuje to samozřejmě nikdo, i když občas to někdo kontroluje (osobně jsem byla svědkem udělení 500 Kč pokuty, zrovna teda majitelce vlčáka která ho měla perfektně vycvičenýho a chodil jí u nohy)

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 08. května 2018 20:51

continuity 

Rozhodně ho nehladit, když na tebe vrčí!!

Takovýmu zmetkovi je nutný rychle vysvětlit, že si nebude vyskakovat - skočit po něm hned jak se ožene, připlácnout ho k zemi, pořádně ho vytřepat za krk a pěkně nahlas jeho zločin komentovat. Ideálně kdyby to proved chlap - jakože alfa samec. Ale nevím, jak by to snášela tchyně 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 08. května 2018 20:52

continuity tak v první řadě bych na toho čokla nesahala, šmarja:-( a nepouštěla k němu děti.

Offline Setare
Avatar
942 příspěvků moje polička 08. května 2018 20:59

continuity No nevim, jestli to mas resit ty, ty nejsi jeho majitel. Osobne bych to vyresila tim, ze bych pozadala tchyni, aby psa v me pritomnosti (a moji rodiny) nenechavala behat kolem  na volno. Jinak to imho musi resit tchyne jako majitelka. 

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 08. května 2018 21:00

moninika Do hlavy psu nevidíš. je jedno, jak byli daleko. třeba je neviděla a najednou si všimla, najednou se jí nelíbili. Nakonec je to jedno. To je docela typické ochranářské chování. Straší, ´točí dřív, aby protivníkovi nahlala strach, aby ho zahnala. 

Na psa prostě musíš koukat pořád a předvídat jeho chování. Co by se mohlo stát.. A to víš, zodpovědnost za nejmenší štěně ve smečce není sranda a na tebe spoléhat nemohla 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 08. května 2018 21:04

barbucha vychovávat cizího psa bych teda neriskovala. ale continuity máš pokud vím holčičky a tam by jizva v obličeji byla dost průšvih. ať už na ně vrčí nebo ne... držela bych je dál. a sama bych se nad něj rozhodně nenahýbala.

Offline continuity
Avatar
33839 příspěvků moje polička 08. května 2018 21:07

Setare ja nepotrebuji vedet, jak by se to resit melo z hlediska lidskeho prava. potrebuji vyjit s tim psem, a pochopit tu situaci. 

zavirat psa neni zadne reseni, jednak jsou deti u tchyne docela casto a i kdybych ji pozadala, aby psa v jejich pritomnosti zavirala, tak to bude mit platnost jenom v me pritomnosti a deti tam kolikrat i spi, takze je to absolutne nerealisticky pozadavek.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 08. května 2018 21:09

continuity tady nejde o právo, jde o to, že když to budeš i řešit "správně" po psím, tak prostě nejsi paní toho psa, nemůžeš ho vychovávat, protože tvoje výchova prostě pro něj není "platná". asi jako by někdo občas přišel k vám domu a začal vám vychovávat děti. i kdyby vám to nevadilo a nechali jste ho, stejně by to k ničemu nebylo.

Offline continuity
Avatar
33839 příspěvků moje polička 08. května 2018 21:10

viktorka_od splavu ja jsem se nenahybala, pes mi skocil na nohu, byla jsem utahana po sedmi hodinach v aute, spatne jsem to precetla a chtela jej pohladit. 

deti tam chodi i beze mne, pokud tady padne nejaky konstruktivni navrh proberu to s tchyni a zkusime to. to dam. nedam treba to, ze ji deti nebudu pujcovat na noc, dokud se psa nezbavi. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 08. května 2018 21:12

viktorka_od splavu 

No přece ale toho čokla nemůžou nechat - aby se ho nakonec bála celá rodina? Já teda nejsem vůbec žádnej hrdina, čoklů se vlastně bojím, ale u takhle malýho psa bych neváhala (eště ke všemu když tam mám s sebou děti!!) a tchyně netchyně, skočila bych po něm sama.

I s Otíkem jsem se takhle zkraje jednou vypořádala, když na mě zavrčel a hodil hlavou (no, brala jsem mu hračku v dobrým úmyslu že mu ji budu házet), a stačilo fakt jednou provždy. 

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 08. května 2018 21:14

continuity No ja asi neporadím to by mohla Zina alebo palahniukowa keď tu je ale takisto by ste mohli popremýšľať si zavolať domov k tchýni cvičiteľa a ten by vám povedal čo a ako v akej situácii urobiť.