Stěžovací vlákno

10. srpna 2014 17:31
Offline moninika
Avatar
1033 příspěvků moje polička 08. května 2018 21:15

Dadoo To je fakt, manžel si tehdy odjel na služebku, mě tam nechal na krku mimina a psa, měla jsem toho plný brejle a asi se rozhodla holka převzít velení  Ale už mezi náme není, už mi další takový zážitek nepřipraví 

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 08. května 2018 21:16

continuity No ja asi veľmi neporadím, možno tak zavolať si trénera k tchýni domov a spolu konzultovať situácie ktoré nastanú. Čo a kedy robiť. Keď je ale pes nevychovaný tak si bude robiť čo chce. Viac by mohla poradiť Zina alebo palahniukowa ak tu je. To sú miestne odborníčky. 

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 08. května 2018 21:19

continuity Já bych to viděla jako hodně práce pro tchánovce. nesmějí psu dovolit, aby to dělal. Jakmile zavrčí, okamžitě reagovat - plácnout, křiknout, stříknout vodu. Musejí ho naučit, že j to je neakceptovatelné chování. Pokud je s dětmi ok, nechat ho. Děti pro něj evidentně nepředstavují ohrožení. Zjistit, jak se to stalo, že začal takhle reagovat. Je-li vás třeba hodně lidí pohromadě, a on je labilnější povahy, může být ve stresu a proto takhle reaguje. Měli by mu dávat pořád jistotu toho, že ho vidí. Vzít ho na ruku a uklidnit ho. Přísně a laskavě. Nedovolit mu dělat to, co nesmí.

Myslím, že nervozní, uštěkaný pes byl taky u Desenského v tom pořadu. Bud si to najdi a zkoukni, a nebo prostě Desenskému zavolejte.

Já bych ho ale při prvním nevhodném činu okamžitě čapla, stáhla k sobě a zklidnila.

Ale měli by to dělat majitelé, ne vy. To by se mohlo ještě zhoršit.

Známí mají jorka, který když se někdo zvedne od stolu, stojí v místnosti, taky vyvádí, štěká, bojí se. Jestli mu někdo ublížil, netuší. Pomůže ho jen vždycky zklidnit. Okamžitě mu nevhodné chování zatrhnout. Ale jde to pomalu. 

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 08. května 2018 21:21

moninika No vidíš, důvod větší starostlivosti tam byl. Měla vás na starosti obě 

Offline barbucha blogger
Avatar
30643 příspěvků moje polička 08. května 2018 21:21

Ach jo! Dneska tomu skuhrání nebude konec! Zeť mi právě po skypu sdělil, že si jeho osmdesátiletá matka zlomila ruku, když věšela záclony  a ležela celej den bez pomoci páč nemohla vstát - druhou ruku má po výměně ramenního kloubu pořád celkem nefunkční... Takže je úplně nemožná a bude si ji muset vzít domů, asi napořád! 

Ale prej si nemám dělat starosti s mojí plánovanou návštěvou za 14 dní, že ji na tu dobu odlifruje k bratrovi  

No nevim. Spíš si dělám starosti se zřítelnicí - ne že by se jí zkrátily žíly když se bude muset o babičku starat, ale babička je poněkud svérázná a bude to asi těžký... Nějakou výpomoc jako ze socky prej odmítá (i když tam mají samozřejmě dobrý služby) a tak vyhlídky jsou neveselý, dokonce snad pustí svůj byt, takže nebude cesty zpět 

Online viktorka_od splavu
Avatar
46101 příspěvků moje polička 08. května 2018 21:24

continuity nejlepší co můžeš v tomhle případě udělat pro holky - a bude se jim to ještě určitě hodit i jindy - naučit je se chovat ke psům. s výchovou se můžeš maximálně nabídnout že pomůžeš, někoho seženeš na výcvik a pod., já bych fakt nedoporučovala se do toho nějak osobně vkládat. máme v rodině taky takovýho dárečka, terorizuje všechny, nenadělám nic, je to věc majitelů. dospělýmu nebezpečnej neni, takže neřešim, nevšímám si, když to přesáhne mez obvykle na něj houknu a on se po mě ožene, houknu víc, zdrhne a načas mi jde z cesty. kdybych ho dobila (což teda celkově není vhodná výchovná metoda imho), budu mít zbytečný polízanice v rodině a stejně by to nic nevyřešilo, já ho rozhodně nevychovám ve slušnýho mazlika.

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 08. května 2018 21:25

barbucha To se brzy zblázní. Oba.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46101 příspěvků moje polička 08. května 2018 21:26

barbucha jejda, tak to vypadá že pan zeť se žene do pěkné bryndy.. snad to ještě nebude tak zlý, von si to třeba ještě rozmyslí

Offline Kokoska
Avatar
28349 příspěvků moje polička 08. května 2018 21:27

barbucha No hele odmítá-neodmítá, když bude zeť v práci a dítě ve škole a babička bezruká - co jako zbyde jinýho? Aspoň donést a ohřát oběd jí někdo bude muset, ne?

Online viktorka_od splavu
Avatar
46101 příspěvků moje polička 08. května 2018 21:29

Kokoska no pokud je pani až tak svérázná, tak klidně počká až přijdou:-)

Offline continuity
Avatar
33761 příspěvků moje polička 08. května 2018 21:29

viktorka_od splavu tak k cizim psum je to samozrejme ucim, ale toto pro ne neni cizi pes, chodi jej vencit a tak. 

Dadoo diky, to mi dava smysl, on je ve stresu. mam pocit, ze se boji, ze jej uhodim, cely se prikrci. nechapeme nikdo proc, tchanovci jej maji od stenente a nikdo ho urcite nikdy nebil. 

Offline Kokoska
Avatar
28349 příspěvků moje polička 08. května 2018 21:31

viktorka_od splavu A pak držkovat, že ji tam nechaj bez pomoci a kašlou na ni, to některé "svérázné" uměj moc dobře.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46101 příspěvků moje polička 08. května 2018 21:33

continuity no ale já myslím právě ke všem psům. to, že pes není cizí, neznamená že můžeš přestat dávat pozor... na psa musíš dávat pozor pořád. i ty naše blbý kočky, který v životě nikoho nepoškrábaly, furt děckám připomínám ať k nim nepřibližujou obličej, nikdy. nevíš co takový zvíře udělá. stačí aby někdo pšiknul a ti pitomci zboří půl baráku jak se leknou a zdrhají

Online viktorka_od splavu
Avatar
46101 příspěvků moje polička 08. května 2018 21:34

Kokoska to už je věc pana zeťáka, do toho bych se nemontovala.

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 08. května 2018 21:36

Toho jorka taky ne. Neznám důvod, proč se to někdy stane, jen hádám.

ten jork mě má rád, přesto, když po něm sáhnu, uskočí, přikrčí se, prostě se bojí. Když ho čapne panička a dá mi ho, je všechno v pohodě. Někdo se zvedne od stolu, začne štěkat, vrčet, dorážet na nohy. Proto ho vždycky hned sebere ze země, zklidní a pak ho vrazí někomu do náruče. A on je klidný. To jsem jí řekla já, at to tak dělá, at si zvyká na dotyky "cizích" lidí. Ale přes pána, aby věděl, že je to jeho rozhodnutí.

Offline continuity
Avatar
33761 příspěvků moje polička 08. května 2018 21:42

Dadoo aha, no to je u nas uplne stejne jen ne tak vyeskalovane, vetsinu casu nas ignoruje. hlavne je potiz to vitani. toto muzeme urcite zkusit, to je dobra rada. ona babicka psum asi rozumi, mela psa temer cely zivot, boxera, pak jineho knirace, ten byl vyslovne pratelsky. problemovy je az tento. pricitali jsme to tomu, ze uz na nej nema silu, ale asi to bude taky blba povaha.  

Offline barbucha blogger
Avatar
30643 příspěvků moje polička 08. května 2018 21:46

Dadoo viktorka_od splavu Kokoska 

Taky se obávám že to nic dobrýho nepřinese. Zeť je hodnej a zodpovědnej, ale tohle je moc... a bába dokáže pořádně prudit jak ji znám. A lepší to nebude! Já se pokusím ho ještě nějak nalomit, jsem z toho na prášky kvůli zřítelnici. Bude jí 12, je to nebezpečnej věk - když bude doma peklo, aby se nezačala radši někde courat nebo co... Ach jo, furt jen starosti 

Offline RoSa
Avatar
8241 příspěvků moje polička 08. května 2018 21:55

barbucha 

proč bába věšela záclony v tom stavu? a proč má vůbec záclony?

Online SunEclipse
Avatar
3110 příspěvků moje polička 08. května 2018 22:00

tak já si stěžuju, že jsem si nezkontrolovala aktuálnost navigace v mém vozidle, a ta mrcha, Blanku neznajíc, protáhla mě kolem Národního Muzea

Online viktorka_od splavu
Avatar
46101 příspěvků moje polička 08. května 2018 22:02

barbucha prekérní situace zkusila bych ho aspoň přesvědčit, ať nedělá žádný nezvratný rozhodnutí teď, ať to nechá trochu uležet