"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Online Pinot Noir
Avatar
24431 příspěvků moje polička 18. srpna 2018 10:49

Jiná Realita Reagovala jsem taky na ty domovy důchodců a azyláky. Tam to ten podtext "pro socky dobrý" prostě má, i když třeba nezamýšlený. Souhlasím s Mutziputzi, dát inzerát "za odvoz" nebo něco podobného. Jsem s tím Klokánkem díky sestře docela v kontaktu a vidím, jak některé, byť dobře zamýšlené skutky, nakonec někdy vyzní.

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 18. srpna 2018 10:55

Pinot Noir Takže je lepší to tam vůbec ani nenabídnout, aby to náhodou nevypadalo, že se povyšuju (neútočná, vážně míněná otázka na osobu, kdo má pravděpodobně interní info který já nemám :) )? Já jsem fakt doteď žila v představě, že zavolat do DD nebo azyláku a zeptat se, jestli by nenašli využití pro následující věci, počet, stav, a pokud mě odmítnou, tak to až pak buď hodit na ten Vinted nebo jinej bazar, je úplně ideální řešení podobné situace. 

Online Pinot Noir
Avatar
24431 příspěvků moje polička 18. srpna 2018 11:02

Karoleena Hele, já nevím, jak to vysvětlit, ale zavolat do Klokana nebo domova důchodců, mám bednu pootvírané kosmetiky, nechcete to? mi prostě přijde vůči těm lidem urážlivé. Do těchto organizací pořád někdo nosí něco, o čem si myslí, jak je to ještě super... 

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 18. srpna 2018 11:09
Reakce na Pinot Noir:

Karoleena Hele, já nevím, jak to vysvětlit, ale zavolat do Klokana nebo domova důchodců, mám bednu pootvírané kosmetiky, nechcete to? mi prostě přijde vůči těm lidem urážlivé. Do těchto organizací pořád někdo nosí něco, o čem si myslí, jak je to ještě super... 

​Přesně tak.

Navíc já se kdysi pokoušela udat kus knihovny (resp. knih) a obvolala i nějaký "sirotčince" (nabízela jsem i téměř netknutý docela drahý dětský encyklopedie) - všude se tvářili značně nerudně a jediný, co mi navrhovali, tedy byli ochotný radostně přijmout, byly prachy na dřevo 

Offline Kokoska
Avatar
28251 příspěvků moje polička 18. srpna 2018 11:11

Pinot Noir vy delate, jak kdyby slo o polovypatlany makeup. Nechcete si jeste jednou precist puvodni prispevek? Nepouzita rada kerastase by snad nikoho neurazila. 

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 18. srpna 2018 11:13

Kokoska nepouzita bude to klicove slovo.... 

a uz na to kaslu, at si zas nekdo nemysli, ze mu neco podsouvam, nebo dokonce ovlivnuju, co napisi jini...

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 18. srpna 2018 11:14

Kokoska Mně se taky zdá, že tu zřejmě máme každá v hlavě úplně jinou představu o tom, co jsou ty věci, který chtěla Jiná Realita někde udat, zač a v jakým jsou vlastně stavu. 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 18. srpna 2018 11:16

nolita a to klíčové slovo tam právě je. v tom původním příspěvku.

a už taky mizím a už se nikdy neptám na nic, u čeho předem tuším, že to dobře nedopadne 

fláknu to k popelnicím a napíšu na to obří ceduli většinou nepoužitá kosmetika k rozebrání.

Offline Stará Stanová Kůže
Avatar
1333 příspěvků moje polička 18. srpna 2018 11:17

Znám jeden konkrétní domov důchodců (popravdě je to takový kříženec s blázincem pro ženy a tak), kde za obnošené oblečení, obzvláště dámské a ve větších velikostech, jsou vděční. Jejich největším zdrojem je pozůstalost po umrlých klientkách, což nestačí, potřebují toho hodně. Nejvíc takové ty běžné věci - trika, tepláky, mikiny, svetry, nejlépe v XXL.

Lepší kosmetiku asi bohužel ne, klientky už většinou žijí v jiném vesmíru, kde se tohle moc neocení...

Jmenuje se to Domov důchodců Lipová, u Šluknova, kdyby něco.

Online Pinot Noir
Avatar
24431 příspěvků moje polička 18. srpna 2018 11:28

Jiná Realita Kromě slova nepoužité je tam ale i použité, vyzkoušený stín... Hele, kdybych v tom daném zařízení někoho znala, komu to vysvětlím, a kdo zná mě a ví, že jsem soudná, tak to tam nabídnu. Ale takhle zavolat, tak si na druhé straně představí fakt bůhvíco. Asi tomu člověk těžko věří, ale od vchodu do zmíněného Klokánků téměř denně ségra odklízí hromady igelitem plných doslova odpadu, prošlých potravin, rozbitých hraček, nepoužitelných hader atd., protože lidi si myslí, že pro "tamty" je to ještě dobré a mají být za to vděční. Tak jsem jen chtěla upozornit na to, že na podobné nabídky už se dívají podezřívavě.

Nerada bych, aby to tu vyznělo, že jsou to nevděční zpovykanci a vůbec nesouhlasím s tím, že jsou jim dobré jen prachy (viz barbucha ). Ale většinou potřebují úplně jiné věci než si lidi představují. 

Offline Stará Stanová Kůže
Avatar
1333 příspěvků moje polička 18. srpna 2018 11:40

Pinot Noir Vídala jsem děti z dětských domovů právě tam u Šluknova (chudý kraj, tak člověk by si myslel....) a mívaly oblečení od adidasu, Nike apod. Asi jim to někdo sponzoruje a nějaké 20leté hadry opravdu neuplatní.

Offline Candance
Avatar
5342 příspěvků moje polička 18. srpna 2018 11:47

paktofonika uz mate ten podnajem?

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 18. srpna 2018 11:52

Candance Nie 

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 18. srpna 2018 11:53

Pinot Noir 

Popisuju jen vlastní zkušenost.

Offline baltik
Avatar
4426 příspěvků moje polička 18. srpna 2018 11:55

Jiná Realita ja jsem to prinesla do prace a kolegyne si to rozebraly. Mluvim teda o nepouzitych samponech, sprchacich a make upu, co jsem dostala a vedela jsem, ze nepouziju

Offline slniecko admin
Avatar
17571 příspěvků moje polička 18. srpna 2018 12:09
Reakce na Pinot Noir:

Když jsme u těch městských bordelářů, nechápu, proč dá někdo ke kontejnerům (nikoliv do kontejneru) hnusný starý boty. Vídám to pořád, přitom v okruhu takových 500 metrů máme tři různé kontejnery na textil. Jako pokud si myslím, že by ty boty ještě někdo nosil, tak je hodím tam, ne? (Teda já ne, já hážu do popelnice všechny, protože obnošený boty se mi dost hnusí, jak mi nevadí hadry ze sekáče, tak boty po někom nikdy.) Ale pověsit to v igelitce na konťas, nebo to k němu položit, to je fakt  A nikdy nejde o nějaké pohorky, kterých by se teoreticky nějaký bezdomovec mohl ujmout, ale vždycky jsou to sešmajdané hnusolodičky typ Rieker 2007.

​Ja to tak robím, pretože to do rána vždy zmizne. Ako asi 12cm lodičky by som tam nedávala, ale čokoľvek iného hej. Ono, nie všetci bezdomovci sú takpovediac "inštitucionalizovaní" a vyberať kontajnery chodia aj ľudia, ktorí trebárs bývanie majú, ale majú problém finančne zvládnuť aj nákupy potravín. Prípadne protiplesňového krému po pohorkách v 30 stupňových teplotách . Mama tam vešia aj nechcené sladkosti (má nábeh na diabetes a naše decká aj tak dostávajú zo všetkých strán viac, ako by bolo treba a navrch sú vyberavé...), pretož zistila, že tam chodí vyberať aj nejaká rodina s deťmi. Takže už takto vešiame v čistej taške aj potravinové prebytky.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 18. srpna 2018 12:11

Pinot Noir no jo, já to chápu, ale vy to zase adresujete mně, a přitom já jsem o tom nepsala nic.

Online Potrefenáhusa
Avatar
33676 příspěvků moje polička 18. srpna 2018 12:12

barbucha když knih je miliarda, čte málokdo, nikdo to nechce a co s tím, fakt knih se v dnešní době zbavuje docela těžko 

Offline slniecko admin
Avatar
17571 příspěvků moje polička 18. srpna 2018 12:15

Jiná Realita ja som tu takto s niekým vymenila za odstrek 2 make-upy The Ordinery a som strašne rada, lebo som mala možnostiach vyskúšať bez oštary objednávani a a platenia plnej ceny, sú v pumpičke, tak tam nevidím nejaký problém. Ako tiene, rúž a pod. by som asi nebrala, ale niekto trebárs hej.

A ešte k tým bezdomovcom - útulky sú veľmi vďačné za základú kozmetiku a drogériu, samozrejme tam asi skôr nenačaté, ale ak dostanete od niekoho sprcháče, šmpóny, mydlá, deodoranty, zubné pasty, vložky (ok, tak to by bol asi divný dar, ale trebás nákup omylom niečoho, čo nevyužijete), pracie prostriedky, odneste to, budú vďační. Lebo to je niečo, čo potrebujú stále dookola, bez ohľadu na sezónu.

Offline Stará Stanová Kůže
Avatar
1333 příspěvků moje polička 18. srpna 2018 12:17

V minulém bydlišti (Praha 8) někteří chytráci staré gauče dávali k popelnicím, jakože je popeláři odvezou - neodvezli ani za několik týdnů a správa domu mezitím viníka vypátrala a donutila k akci.

Jinak jsem k popelnicím dávala i pro nás nevhodné potraviny, ale tam byla specifická situace, že blízko se soustředili bezdomovci. Často jsem viděla, že už na  to za rohem přímo číhají a startují.