"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline barbucha blogger
Avatar
30397 příspěvků moje polička 18. srpna 2018 12:20

Potrefenáhusa 

Evidentně. Ale já je nechtěla nutit ke čtení Platóna, byly to výpravný obrázkový encyklopedie dinosaurů a podobný kratochvilný záležitosti. 

Navíc jsem se ptala, co teda - z věcných darů - by jim udělalo radost, čekala jsem požadavek třeba na PC, noťas... a nic. Nic než peníze nechtěli.

Hele jestli se někdo potřebuje zbavit knih, doporučuju naši knihobudku: lidi tam nanosili knihy a docela si tam i chodili pro jiný - než se na to vrhli houmlesáci, vyškubali všechno z vazby a stránky jakožto papír odnesli do sběru. 

Offline slniecko admin
Avatar
17514 příspěvků moje polička 18. srpna 2018 12:21
Reakce na barbucha:

​Přesně tak.

Navíc já se kdysi pokoušela udat kus knihovny (resp. knih) a obvolala i nějaký "sirotčince" (nabízela jsem i téměř netknutý docela drahý dětský encyklopedie) - všude se tvářili značně nerudně a jediný, co mi navrhovali, tedy byli ochotný radostně přijmout, byly prachy na dřevo 

​u nás je organizácia "domov použitých kníh", tam sa to dá odniesť, oni to potom porozdeľujú kam treba. Jedna taká polica na zobratie si je trebárs aj u nás na fakulte a je celkom obľúbená. A potom sú tu knižničky na stračej nôžke, podľa mňa budú aj v Prahe. A ôj muž daroval knižicu po rodičoch útulku pre bezdomovcov, inak, keď som tam z nejakého dôvodu raz bola na viac hodín, sedela som práve v knižnici a bola som prekvapená, koĺko ľudí tam číta.

Offline slniecko admin
Avatar
17514 příspěvků moje polička 18. srpna 2018 12:22
Reakce na barbucha:

 

Hele jestli se někdo potřebuje zbavit knih, doporučuju naši knihobudku: lidi tam nanosili knihy a docela si tam i chodili pro jiný - než se na to vrhli houmlesáci, vyškubali všechno z vazby a stránky jakožto papír odnesli do sběru. 

​no, tvl...už som ticho....

Online Potrefenáhusa
Avatar
33442 příspěvků moje polička 18. srpna 2018 12:24

slniecko na ty knihobudky prave dost cihaj bezdomovci a další postup jak píše barbucha...

Offline slniecko admin
Avatar
17514 příspěvků moje polička 18. srpna 2018 12:25

Potrefenáhusa to je sila, u nás to funguje normálne...

Online Potrefenáhusa
Avatar
33442 příspěvků moje polička 18. srpna 2018 12:27

slniecko ale tak jako taky jsou potřebný, no

Offline barbucha blogger
Avatar
30397 příspěvků moje polička 18. srpna 2018 12:34

Potrefenáhusa 

Potřebný akorát tak zpřerážet pazoury!!

Offline Pinot Noir
Avatar
24261 příspěvků moje polička 18. srpna 2018 13:37

barbucha prosimtě, slniecko je vykrmuje a odívá a ty bys jim pazoury zpřerážela 

Offline Estara
Avatar
499 příspěvků moje polička 18. srpna 2018 13:38

Knihy - v dobrém stavu, ne plesnivé, špinavé, potrhané apod. a příčetné tituly (ne takové ty věci typu sebrané spisy V. I. Lenina) - si rády vezmou některé knihovny. Asi to teda není úplně univerzální, ale u nás třeba se používají jednak na výměnu knih z fondu, které už jsou ve špatném stavu, případně tituly, které knihovna nemá a jsou zajímavé (jako ty zmiňované encyklopedie, nějaké aktuální taháky fantasy, krimi, červená knihovna aj.), jsou vítaným rozšířením.

Offline Stará Stanová Kůže
Avatar
1333 příspěvků moje polička 18. srpna 2018 13:50

Estara No nevím... i ty znalosti v encyklopediích se strašně rychle vyvíjejí. Co v knihovnách vídám, tak knihy nejsou starší než pár let.

U nás se knihovna spíš knih sama zbavuje - tuhle nám knihovnice k vypůjčeným knihám přibalila jako dárek natrvalo životopis Tolkiena v angličtině - prý si to nikdo nepůjčuje, tak co s tím, radši nakoupí nějaké jiné knihy....

Offline Lamicka
Avatar
13300 příspěvků moje polička 18. srpna 2018 13:51

Jiná Realita U drazsich veci se vzdycky zeptam kamaradek, jestli to nechteji (drahe stiny rasenka...). Vetsinou se nekdo najde. Nepouzitou kosmetiku jsem davala do vanocni sbirky pro maminky z azylaku. Pouzitou bych jim asi nenabizela, pokud bych tam nejela osobne a opartne se nezeptala. Ono je paradoxni, ze obleceni a hracek mivaji docela hodne, protoze toho se lidi radi zbavi, ale treba nikdoho nenapadne, ze ze zenam i detem chybi zakladni veci jako sprchove gely, ziletky, sampony, tampony, plinky...  

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45844 příspěvků moje polička 18. srpna 2018 13:55
Reakce na Dadoo:

viktorka_od splavu radši to někomu dám zadarmo,aby se to zbytečné nevyhodilo,nez to prodám  za stovku a budu muset řešit balení a posílání poštou. to bych to opravdu snad radši vyhodila.

Ideálně nabídnout za odvoz. On to koupi někdo,kdo to n tom Votoči rád prodá sam

pro mě je třeba představa, že si budu s někým domlouvat osobní schůzku na předání a někam se s tím potáhnu/nedejbůh nějakej cizí člověk pro to pojede k nám, či případně že budu objíždět nebo obvolávat azylové domy docela příšerná a proti tomu jít na poštu a dát to do krabice a poslat uplná pohodička...

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 18. srpna 2018 14:03

nedejbůh nějakej cizí člověk pro to pojede k nám

​Čo je na tom strašné?

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45844 příspěvků moje polička 18. srpna 2018 14:12

paktofonika nerozumím otázce. nerada se blíže stýkám s cizími lidmi. jinak bych asi teď byla někde venku mezi lidma

Online Potrefenáhusa
Avatar
33442 příspěvků moje polička 18. srpna 2018 14:15

paktofonika ze na nej musíš cekat, musíš s nim mluvit, musíš si to s nim domlouvat, přijde k tobe DOMU...já myslela, ze jsme tady všichni sociopati a rozumíme si, ne?

po zkušenostech je fakt mnohem menší vopruz dojít na postu, než se s někým domlouvat na setkání 

Offline Pinot Noir
Avatar
24261 příspěvků moje polička 18. srpna 2018 14:16

paktofonika Taky nemusím cizí lidi v domě. Muž docela točí všelijakou elektroniku, PC komponenty, hry atd., vždycky si říkám, že bychom za to určitě ještě něco dostali, ale pak si představím, že někdo přijde do obýváku, bude to chtít předvést... No a letí to do elektroodpadu.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45844 příspěvků moje polička 18. srpna 2018 14:20
Offline slniecko admin
Avatar
17514 příspěvků moje polička 18. srpna 2018 14:24
Reakce na Pinot Noir:

barbucha prosimtě, slniecko je vykrmuje a odívá a ty bys jim pazoury zpřerážela 

Offline Stará Stanová Kůže
Avatar
1333 příspěvků moje polička 18. srpna 2018 14:24

Pinot Noir Na tyhle věci jsme při stěhování využili letgo.cz. U něčeho to fungovalo jak v reklamě - vložili jsme to tam, za pár minut se někdo ozval, tak jsme se někde sjeli autama, vyměnili si prachy a krám, no stress.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 18. srpna 2018 14:30

Potrefenáhusa Zrovna s týmto problém nemám. Teraz sa zbavujem dosť veľa vecí z bytu za odvoz a už tu nejaký ľudia boli, načo to vyhadzovať keď to niekto ešte využije. V podstate ako to tak vyzerá tak sa nakoniec bez väčších starostí zbavím všetkého čo nepotrebujem.