"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Online viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 17. srpna 2018 21:02
Offline Sweet Potato
Avatar
34809 příspěvků moje polička 17. srpna 2018 21:05

Mutziputzi Většinou mne baví, tentokrát hodně moc.

Online Pinot Noir
Avatar
24429 příspěvků moje polička 17. srpna 2018 21:07

brrr Jsem. Ale stejnou zkušenost mám třeba i z  obcí na Olomoucku. Hanáci hrabou každý na svém písečku, zahrádku jak že žurnálu, ale co se dá spálit, letí do kamen, co na tom, že zamoří jedovatým smradem celou ves, šak popelnica je drahá, plyn taky, tak proč si nezatopit starýma botama, co je za plotem, nezájem. Netvrdím, že jsou takoví všichni, ale třeba většinová jihomoravská nátura je zkrátka jiná.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 17. srpna 2018 21:14

Pinot Noir no přesně. myslím, že jiný vztah ke svému okolí mají jen potomci vlastníků, kteří za své okolí nesli zodpovědnost a byli k tomu odjakživa vychovávaní. protože to prostě bylo jejich... (teď nemyslím přímo jenom vlastnictví, ale "jejich" vesnice např., kde byli nejbohatší/jedni z bohatých a nesli za ni odpovědnost, byli tam vůdčími osobnostmi) v mém blízkém okolí co znám je takových minimum, resp znám jen tu jednu rodinu

Online Ounz
Avatar
19821 příspěvků moje polička 17. srpna 2018 21:16

Pinot Noir já tohleto ‘šak popelnica je drahá’ taky znám, troufám si ale tvrdit, že se to přece jen hodně změnilo, nebo aspoň se to mění, těm lidem už to není úplně jedno, aspoň ne všem. A myslím, že podobný vandalové žijou i ve městech - přesně ty, co urputně stavěj svý starý ošuntělý a rozbitý věci k obecním popelnicím a pak takový ty roztomilý lidičky, co si čančaj vlastní byteček, ale co je za prahem vstupních dveří už je nezajímá..

Online viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 17. srpna 2018 21:29

Ounz no ve městech samozřejmě žijou úplně stejní, já myslím že vůbec není řeč o tom že na vsi by byli lidi nepořádnější nebo něco... jen prostě z města do lesa daleko. tady to nakonec od těch popelnic někdo odklidí. a do lesa to nepovezou. samozřejmě pokud mají chalupu, taky tam pálí bordel a zbytek hodí cestou dom do škarpy

Online Pinot Noir
Avatar
24429 příspěvků moje polička 17. srpna 2018 21:35

Ounz Jo, určitě se to zlepšuje, s tím souhlasím. A tihle lidi se samozřejmě vyskytují všude, taky souhlas.

Když jsme u těch městských bordelářů, nechápu, proč dá někdo ke kontejnerům (nikoliv do kontejneru) hnusný starý boty. Vídám to pořád, přitom v okruhu takových 500 metrů máme tři různé kontejnery na textil. Jako pokud si myslím, že by ty boty ještě někdo nosil, tak je hodím tam, ne? (Teda já ne, já hážu do popelnice všechny, protože obnošený boty se mi dost hnusí, jak mi nevadí hadry ze sekáče, tak boty po někom nikdy.) Ale pověsit to v igelitce na konťas, nebo to k němu položit, to je fakt  A nikdy nejde o nějaké pohorky, kterých by se teoreticky nějaký bezdomovec mohl ujmout, ale vždycky jsou to sešmajdané hnusolodičky typ Rieker 2007.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 17. srpna 2018 21:38

Pinot Noir no protože tak krásný a drahý boty škoda vyhodit!

Online Ounz
Avatar
19821 příspěvků moje polička 17. srpna 2018 21:49

Pinot Noir no nad tím sem se tu tuhle pohoršila, nám někdo takovýhle šílený onošenosti a nejen boty teda, ale i strašlivý hadry, fakt děsný, dává na lavičky v parčíku, je to tam rozložený ve stylu ‘vyberte si’ no nevybere si nikdo, je to děs a hrůza, akorát pak někdo musí jít a hodit to do kontíku poté, co okolo toho chvíli chodíme a čumíme na to..jinak teda, kontejner na hadry pro charitu a secondhandy máme v blízkosti, to je zas někdo, kdy si myslí, že scejma úžasnejma věcma nebude podporovat byznys nějakýho sekáče..

Online Pinot Noir
Avatar
24429 příspěvků moje polička 17. srpna 2018 22:16

viktorka_od splavu Tak tuhle odpověď jsem tušila, ale odmítala jsem si to připustit 

Ounz Uf, to je teda velké peklo   Ti lidi si fakt zřejmě myslí, že jsou ty věci pro jiné ještě dobré. V tom je taková protivná arogance nebo jak to nazvat... Sestra pracuje v Klokánku a říkala, že lidi jsou strašně dotčení, když odmítnou oblečení s dírami, flekaté, seprané, vhodné fakt jen do odpadu. Jakože ty děcka mají být rády, že jim vůbec někdo něco dá. Jakoby si ten zpackaný život snad vybraly. To je taky peklo. 

Online Ounz
Avatar
19821 příspěvků moje polička 17. srpna 2018 22:22

Pinot Noir no tohle je strašlivej přístup..

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 17. srpna 2018 22:23

hele, snad se moc nepohoršíte, ale když řešíte to odkládání - kam byste dali plnou krabici jemně použité i nepoužité kosmetiky? 

nechci to vyhodit, ale nemůžu to používat. jsou tam kvalitní věci, kerastese celá nepoužitá řada, věci na vlasy ve spreji (takže nikoli nehygienicky použité), paleta stínů, kde je vyzkoušený jeden stín.

věřím, že by si z toho někdo minimálně něco vybral.

Offline Edge
Avatar
1617 příspěvků moje polička 17. srpna 2018 22:27

já to tady s dovolením trošku odlehčím... tohle na mě vyskočilo v několika různých provedeních  to si jako opravdu někdo dobrovolně koupí?

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 17. srpna 2018 22:27

Jiná Realita Hmm, co domov důchodců, tam by se to udat nedalo? Vzpomněla jsem si totiž, že když jsem vybírala před Vánocema dárek přes Ježíškova vnoučata, hodně paní si tam přálo pod stromek nějakou kosmetiku, třeba stíny, rtěnku, hezky parfémovaný mýdlo,... 

Offline Aranel
Avatar
4495 příspěvků moje polička 17. srpna 2018 22:40

Jiná Realita Do azylového domu, nějakýho centra Bílýho kruhu bezpečí nebo tak. Kdyby vám nevadilo do toho investovat (což chápu, že může vadit), takovéhle věci rádi přijímají v pražské organizaci Jako doma.

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 17. srpna 2018 23:03

Prosím, jaké šaty (a boty) se nosí do tanečních kurzů pro dospělé? A případně dodatečná otázka, kde nakoupit? Zdá se, že mě tato aktivita nemine. 

Offline Aranel
Avatar
4495 příspěvků moje polička 17. srpna 2018 23:25

whiskas Nebude k tomu něco na webu příslušný taneční školy? Jinak obecně šaty jsou lepší než vršek a sukně, sukně by se měla trochu točit a mít rozumnou délku (ne moc krátká, ale ne až na zem), boty se doporučují přímo taneční od Hellera nebo podobných značek.

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 17. srpna 2018 23:48

Aranel  sim tě taneční škola ...  Půjde o nějaký kurz v místní sokolovně, takže web asi nehrozí. Každopádně potřeuji nějaké šaty a pohodlné, leč hezké boty. Když výjimečně někde tančíme, mívám klasické lodičky a malé černé, ale to neprotančím celý večer a je mi jasné, že takto by se mi "trénovalo" dost blbě. 

Offline EJK
Avatar
48 příspěvků moje polička 18. srpna 2018 01:01

Suseda menila sedačku, starú chcela odovzdať do zberného dvoira. Keď zistila, koľko musí zaplatiť za menší náklaďák a že si musí zabezpečiť chlapov, ktorí to všetko znesú z 8. poschodia , tak si dala inzerát, že ju daruje za odvoz (bola ešte v celkom dobrom stave).

Offline Aranel
Avatar
4495 příspěvků moje polička 18. srpna 2018 08:13

whiskas Já bych byla za ty taneční boty.  Mají jinou podrážku, dobře vyvážený podpatek, prostě jsou na to udělané.