"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Online 999
Avatar
17566 příspěvků moje polička 22. dubna 2018 12:02

Ounz Jasně :-).

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 23. dubna 2018 00:47

otázka, která se mi vtírá při každém článku o nedostupném bydlení, málo bytech, o tom, jak vláda zaspala stavění obecních bytů.

současně totiž stoupají nářky na vymírání česka a úbytek obyvatel.

i kdyby obyvateltstvo stagnovalo a neubývalo - doposud všichni bydleli, každý v nějakém bytě tedy bydlel. populace stárne. zvyšuje se počet lidí v domovech důchodců, měly by po nich zbývat byty.

bytů by tedy mělo být buď stejně, nebo dokonce čím dál víc, i kdyby se žádné nestavěly. co vidím, každý si navíc staví barák. města se rozlézají si nechutných šířek, ničí se pole, kácí se lesy, a staví se a staví.

kde je teda háček?

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 23. dubna 2018 05:26

Jiná Realita nevim jak jinde a diskusi o tomto problemu vnimam hlavne v souvislosti s Prahou a te populace urcite neubyva. Verim tomu, ze v neperspektivnich oblastech (sudety a co ja vim, kde vsude) bude volna rada prostor a rovnou celych domu.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 23. dubna 2018 06:17

Jiná Realita Súhlasím s jinx. Napríklad v našom bytovom dome je dosť prázdnych bytov po starších ľuďoch ktorí sú v DD alebo zomreli. Nieje problém nájsť byt na kúpu alebo prenájom. To vo väčších mestách problém je, ešte by som dodala že v turisticky atraktívnych oblastiach sa byty využívajú na Airbnb. 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 23. dubna 2018 07:00

Jiná Realita To mícháš X věcí dohromady dle mého, že populace starně znamená, že se zvyšuje průměrný věk dožití, teda i aktivního života, ne v domově důchodců, krom toho, že už je tam nikdo nehrne, aby vyklidili kvartýr "mladejm".

To že se rodí míň dětí na trh s realitama taky vliv aktuáně nemá, kojenci a nezletilí toho moc neskoupí. V Praze je bytů dost, ale buď předražený nebo panel, blbý místo, případně 8 z 10 bytů spekulativně nakoupenejch Rusama, Airbnb podle mě už stagnuje, co mám info od provozovatelů, už se to tolik nerentuje.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46059 příspěvků moje polička 23. dubna 2018 08:36

Jiná Realita ja bych k uz recenemu jeste dodala fragmentaci rodin a rozmach singles, myslim ze vic nez kdy driv bydli lidi po jednom a pokud se pulka manzelstvi rozvadi, logicky stejny pocet osob potrebuje dvoje bydleni. 

Offline Garfie
Avatar
23924 příspěvků moje polička 23. dubna 2018 08:58

Jiná Realita Taky o tom často přemýšlím, ale to co říkají ostatní, se mi zdá logické. Myslím, že bude narůstat okolí velkých měst. Koneckonců znám historku zakladatele firmy, kde pracuje můj muž. Už je mu před 90, ale stále žije-a pro svoji firmu kupoval pozemky daleko za Tokyem, někde uprostřed rýžových polí, protože neměl na nic lepšího. Dnes je to samé místo součástí širšího centra. Vím, že ta asijská velkoměsta jsou dost specifická, ale u nás se v menším měřítku může dít to samé. Pravda ale je, že mi trochu vadí například vznik různých satelitů v okolí Olomouce, je tu úrodná půda a přitom se zastavuje jedno pole za druhým....

Offline Samantha
Avatar
1752 příspěvků moje polička 23. dubna 2018 08:59

nellielovett 

Zkus to s jednou... když přežije, tak máš jistotu.

Když ne, tak ti zbyde aspoň jedna  

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 23. dubna 2018 09:02

Garfie To už je otázka jak moc velkej debil má pod palcem územní plánování, Praha už se rozšiřovat nebude, má se naopak zahušťovat, hlavně centrum.

Offline Samantha
Avatar
1752 příspěvků moje polička 23. dubna 2018 09:05

Mutziputzi 

...a v centru budou ty byty už úplně finančně nedostupný

mmch, obávám se, že debilové pro územní plánovaní se také střídaj, takže jistý není vůbec nic

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 23. dubna 2018 09:15

Samantha Metropolitní plán se schvaluje na desítky let dopředu a v centru budou byty asi tak dostupný jako teď, těžko ještě znatelně podražit.

Offline Samantha
Avatar
1752 příspěvků moje polička 23. dubna 2018 09:18

Mutziputzi 

No, tak jo, když to říkáš, tak to se určitě nenajdou žádné obezličky. Já ti věřím. 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 23. dubna 2018 09:24

Samantha Tak to jsou veřejný informace a pravidla územního plánování, individuální excesy se mohou stát v každém oboru, nač ten sarkazmus...pouze reaguju na tvou poznámku v duchu Pepa chtěl mít v centru novej panelák, ale šel do důchodu a Růžena ho postavila za Lysolajema, tak to systémově fakt nefunguje.

Offline nellielovett
Avatar
5486 příspěvků moje polička 23. dubna 2018 10:45

Samantha boty přežily a jsou jako nové 

Offline Samantha
Avatar
1752 příspěvků moje polička 23. dubna 2018 11:27

nellielovett 

tedy dvojnásobná radost ( = odvaha + skoro nové botky)

Offline continuity
Avatar
33666 příspěvků moje polička 23. dubna 2018 18:58

Mutziputzi to je jednoduche dum se postavi v katastru Odolena Voda, a tam prazky metropolitni plan nesaha. 

aneb jak glosoval kolega: rozmohl se nam tady takovy nesvar. mnozi se lide, kteri bydli v Mnisku a mysli si, ze to je Praha. 

cely problem je ukrutne zdlouhave stavebni rizeni, ktere se v mestske zastavbe logicky jeste komplikuje. 

https://www.irozhlas.cz/ekonomika/praha-byty-vystavba-povoleni_1712171713_mos

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 23. dubna 2018 19:54

continuity tak to je taky mozna tim, ze metropolitni plan teprv vejde v platnost, proste trend je zahustovat a ne se rozplizavat na venkov

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46059 příspěvků moje polička 23. dubna 2018 20:16

Mutziputzi trend může být jaký chce, realita jak píše continuity.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 23. dubna 2018 20:27

viktorka_od splavu ale prdlajs prosim te, nejsou vsude magori, ani v Odoleny Vode

Offline barbucha blogger
Avatar
30584 příspěvků moje polička 23. dubna 2018 20:45

Mutziputzi 

Zahušťovat  To jest zastavět každičkej metr dosud volný plochy, třeba zbytečný zeleně?