"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline Spinifex
Avatar
65 příspěvků moje polička 09. února 2018 20:10

Před Vánoci jsem kupovala v Bille čokoládu Clever (Dunkle Schokolade) a byla překvapivě dobrá. ALe do brownies jsem ji nezkoušela. Má 50 %. 

Offline andulka01
Avatar
10656 příspěvků moje polička 09. února 2018 20:55

Prosím o radu: Sháním co nejlevnější letenky do Athén, z Prahy nebo Bratislavy, hodíte mi někdo osvědčený link?

Offline Meejja
Avatar
14 příspěvků moje polička 09. února 2018 21:55

Brownies peču hodně často, bez čoko, jen s kakaem podle tohoto receptu:  http://toomuchbaking.blogspot.cz/2012/04/nejlepsi-kakaove-brownies.html?m=1

a vždy se povedly. 

Jo, občas čokoládu nasekám dovnitř

Offline nellielovett
Avatar
5486 příspěvků moje polička 10. února 2018 06:49

andulka01 kiwi.com, tam si zadejte všechny parametry letu, dobře se hledá i když nemáte konrétní termín, případně vám nevadí jíné odletové a příletové místo. Pak kupte letenky přímo u přepravce, kiwi tam maj přirážku, vyplatí se tam nakupovat spíš dálkové lety.

Offline Karja
Avatar
35805 příspěvků moje polička 10. února 2018 12:46

mysmat A pouzivas z Lidlu nejakou spesl na vareni nebo myslis tu 81procentni, z te rady, kde jsou I prichute a tak? My na vsechno pouzivame tu 81procent, je vyborna, stoji asi 35 Kc, v akcich 25 Kc, tak jich koupim klidne patnact. Nejakou spesl na vareni, jsem tam nikdy nepotkala.

Offline VeronikK
Avatar
363 příspěvků moje polička 10. února 2018 15:04

Karja v Lidlu mají i čoko na vaření, velice příjemný poměr cena a výkon :-) Mají jí v místech, kde jsou mandle, rozinky, prášky do pečiva apod. Je ve žlutím obalu, 200 g. Nemá tolik procent, ale používám ji ráda. Před vánoci jsem v jiném obchodě chtěla koupit cokoládu na vaření, ale protože koukám na názvy a složení, tak jsem si naštěstí všimla, že už Orion nemá čokoládu na vaření, ale Orion na vaření - což bylo podezřelé. Taky že už to není čokoláda. Dá se kupovat i figaro, ta jde. Tenkrát to tam měli dost vybrané, vzala jsem nějakou "lepší", která byla drahá, a litovala, že nemám tu z lidlu :-)

Offline Ounz
Avatar
19821 příspěvků moje polička 10. února 2018 16:19

VeronikK haha tohle se mi přesně stalo..desítky let kupujem orion čokoládu na vaření, takže sem loni bez zaváhání sáhla po orion a doma sem se divila..jestli jim to za to stojí? 

Offline Gellnerova
Avatar
1106 příspěvků moje polička 10. února 2018 16:52

Hele, ženy, teď  tady coby chorá mátoha koukám na nějaký ty blogerky... čistí si některá  z vás  zuby kokosovým olejem? Dost by mě zajímalo, jestli to funguje. Když teda pominu doporučených 20 minut, to se snad nedá  vydržet !

Offline Prosperina
Avatar
714 příspěvků moje polička 10. února 2018 17:37

@Gellnerová Já to kdysi párkrát zkusila. Teda spíš jako doplněk k nějaký šetrný pastě, že jsem vždycky po čištění ještě chvíli "kokosovala". (dvacet minut teda určitě ne, ale tak pět). Připadalo mi, že mírnej bělicí účinek, kterej jsem si od toho slibovala, to mělo. Ale prostě tak konzistence oleje v puse a ten umatlanej kartáček, kterej se pak docela blbě myl, mi za to zase nestály. Ale kámoška, co je dost citlivá na tenzidy v pastách, čistí kokosákem už několik let a má zuby výstavní (nicméně u ní je v tom asi z větší části dědičnost, nekazivý zuby mají celá rodina, ať čistí, čím čistí).

Offline Prosperina
Avatar
714 příspěvků moje polička 10. února 2018 17:38

Uf, omlouvám se za tučné písmo, ne že bych svému sdělení přikládala takovou důležitost, ale nějak mi to nejde vypnout...

Offline Karja
Avatar
35805 příspěvků moje polička 10. února 2018 18:55

Gellnerova V tom jela hodně 0zero7 , můžeš se jí zeptat, myslim, že si to pochvala. Já jsem to párkrát zkoušela nevím, jak vybělení, ale na omak jsou ty zuby hrozně hladké. Díky za připomenutí, asi do toho teď zase půjdu. Nečistila jsem teda kartáčkem, ale prostě v puse mlela lžičku kokosáče, co nejdéle to šlo.

Offline Karja
Avatar
35805 příspěvků moje polička 10. února 2018 18:57

VeronikK Díky jsem si jí nikdy nevšimla. Já teda peču v menším množství, takže uplně nevyužiju. Hodně ujíždím na banánu v čokoládě nebo horké čokoládě, to si teda dělám klidně dvakrát do týdne a dávám na to tu 81%, je to správně hořké;-).

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 10. února 2018 19:01

Gellnerova Jsem ten "oil pulling" s čistým kokosákem vydržela asi týden, taky bez kartáčku, po týdnu už se mi z toho oleje začlo dělat zle a změna žádná, to by asi holt chtělo vydržet dýl, ale fakt jsem nemohla... Ovšem všimla jsem si na instagramu, že si z toho už někdo udělal byznys a prodává ten kokosák nadávkovanej v pytlíčkách a ochucenej mátou, nekoukala jsem, na kolik peněz to vyjde, ale ten mátovej by pro mě asi byl o dost snesitelnější.

Offline Karja
Avatar
35805 příspěvků moje polička 10. února 2018 19:06

Karoleena Ony se z toho kokosáče vyráběj takový ty zdravý domácí zubní pasty. Právě do toho kokosáče se míchá mátová silice a snad nějaká křída nebo něco takovýho, vim, že jsme to jednou kupovali ve stavebninách:-D. Jako nadávkovaná zubní pasta, to je fakt zcestný, to je jak prodávat nadávkovanej šampon.

Offline Gellnerova
Avatar
1106 příspěvků moje polička 10. února 2018 19:24

Karja  @karoleena @prosperina  dík. Mám tady sklenici, mažu  se tím a smažím  palačinky, k dalším pokusům jsem  se nedostala. No, asi se teda pochlapim a prubnu to, čistě  ze zvědavosti. Kartáček teď budu  měnit,tak ho můžu pak zasvinit .

Jo a teda- nemáte některá porovnání sampuky z lush a nebalena? Ten obchod mě zaujal, je teda trochu  z ruky.

Offline Noren
Avatar
616 příspěvků moje polička 10. února 2018 20:49

andulka01 já hledám letenky tady https://www.skyscanner.cz/

Offline Sweet Potato
Avatar
34813 příspěvků moje polička 10. února 2018 21:22

CML! Nemáte někdo tip na letní jazykové kurzy v Německu či Rakousku?

Offline Victoria
Avatar
851 příspěvků moje polička 10. února 2018 21:28

Sweet Potato Web Goethe institutu v Praze. Určitě tam něco je, i bych k nim měla důvěru.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 10. února 2018 23:10

Gellnerova ne že bych úplně čistila, ale každé ráno si ho dám, když se sprchuju. ne tedy 20 minut, jen tak 10.

bělejší je nemám ani po měsících používání, ale zaznamenala jsem mnohem menší výskyt plaku (a na to trpím odjakživa). myslím, že kdybych s tím začala v 15, budu mít teď celkem slušný chrup, ale bohužel, pozdě :/

myslím, že není špatný to provozovat.

Offline Sweet Potato
Avatar
34813 příspěvků moje polička 11. února 2018 08:44

Victoria Děkuju.