"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 09. února 2018 06:48

Allania Určite Lipobase repair. Mala som tento problém dlhodobo a tu mi ho niekto poradil a odvtedy sú moje ruky pekné, upravené, nepopraskané. Mávala som ich popraskané až do krvi(na to je dobrý krém na hojenie, ja mám unigel) veľmi suché, nemohla som s nimi pomaly ani hýbať pretože to veľmi bolelo. Stačilo že som v zime ruky vytiahla z vrecka alebo rukavíc a hotovo. Túto zimu som rukavice ešte ani nevytiahla. 

Offline tzaziki
Avatar
1121 příspěvků moje polička 09. února 2018 08:14

mysmat Zensky me predbehly,spricla bych deku. Laptop by po pokropeni,taky uz mozna nikdy zadnou ranu nedal:-)

mysmat
Avatar
09. února 2018 08:23

paktofonika 

souhlas, tohle jsem dostala kdysi po operaci horních víček na dobré hojení jizev

(jenom to má dost tuhou konzistenci, takže na víčka to nanášet bylo docela umění )

Offline ice
Avatar
1918 příspěvků moje polička 09. února 2018 08:50

Máte někdo zkušenost s Havlíkovou apothekou? Vzala jsem v DM Přírodní zázrak, líbí se mi složení, ale na oblčej by to pro mě bylo moc hutný mám ho na noc na rty a super, zajímalo by mě něco lehkýho pro občasný máznutí na obličej, kterej je v mém případě poměrně bezúdržbovej a příliš péče mi škodí.

Offline Allania
Avatar
172 příspěvků moje polička 09. února 2018 11:18

Moc všem děkuji za rady. Zatím jsem na ruce plácla vazelínu, ale nějaký ten krém a zábaly rozhodně vyzkouším. Jsem se hrabala v totálním prachu, rozežrané ruce od stavebního lepidla, brusného prachu a barev a neustálé mytí v tvrdé vodě tomu též nepomohlo. Fakt mám ruce jak stařena. Blbý je, že mi vadí mastné ruce, tak mažu aspoň shora. Zřejmě jsem zdědila ruce po tátovi, který je má jak struhadlo a totál zrohovatělé. Když ho chtěl kousnout křeček, ani mu tu kůži neprokousl.

Offline evuch
Avatar
94 příspěvků moje polička 09. února 2018 11:27

ice Já  bych taky řekla, že příliš péče mi škodí, hlavně teda jak má složení moc položek. Od Havlika používám ty čisté oleje. Na pleť navlhčenou bylinkovou vodou je to skvělé. Hlavně avokádový je super. 

mysmat
Avatar
09. února 2018 11:54

Je tady někdo, kdo peče brownies? Opakovaně a vždycky se mu to povede?

Potřebovala bych se o něčem poradit.

Offline ice
Avatar
1918 příspěvků moje polička 09. února 2018 12:03

evuch Mrknu na ně, to by mi mohlo vyhovovat. Momentálně přemýšlím nad názvy těch krémů a asi si koupím krém Krásná kurtizána, protože tohle v koupelně prostě musím mít 

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 09. února 2018 12:05

mysmat Myslím, že dělám dobrý brownies a ještě jsem je nikdy nezbabrala (klepu), takže jsem jedno ucho!

mysmat
Avatar
09. února 2018 12:11

Karoleena 

taky peču častěji a dosud se povedlo, ale naposledy nebylo těsto v konzistenci medu, ale takové jakoby kompaktní  (honila jsem to po misce jak modelínu...) a při pečení se skoro vyškvařilo máslo (takže smrádek)

přísady stejné , skoro ve stejném dávkování jako dávám vždy, jen o 1 vejce navíc (omylem jsem koupila nějaká S-ka, to jsou mrňousové jak od křepelek)

a jiná čokoláda (Orion, jinak dávám Lidlovskou na vaření)

Offline Spinifex
Avatar
65 příspěvků moje polička 09. února 2018 12:30

A nepoužila jste "Orion na vaření"? To totiž není čokoláda. Taky jsem se spletla. 

Offline Lamicka
Avatar
13300 příspěvků moje polička 09. února 2018 13:17

Allania Taky používám Lipobazi Repair. Na noc mažu v silné vrstvě "zázračnou mastičku" Infadolan+Syderman. Nechávám to na zimu umíchat v lékárně. 

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 09. února 2018 13:40

mysmat To se mi nikdy nestalo, ale jestlis oproti obvyklýmu postupu vyměnila jen čokoládu, je to zřejmě hlavní podezřelej, obzvlášť jestli to byla "Orion na vaření", která je tak narvaná mixem rostlinných tuků a tak málo kakaová, že na ní ani to slovo čokoláda nesmí být napsaný. Mohla se ti třeba klidně srazit, zdrcnutá čokoláda mi právě obvykle udělá takovou plastickou hmotu místo obvyklé tekuté. Osobně do brownies nejraději dávám J.D.Gross z Lidlu, poměr cena/výkon super, ale ani ta veliká na vaření taky z Lidlu není špatná. 

mysmat
Avatar
09. února 2018 13:42

Karoleena Spinifex 

no to bude asi ono , naše čokoládová "hvězda"

Offline VeronikK
Avatar
363 příspěvků moje polička 09. února 2018 14:41

Allania jednou jsem v lékárně zaslechla, jak někdo sháněl krém na rozpraskané nohy, lékárnice se ptala, zda rozpraskané i do krve. Doporučila tomu člověku krém, po kterém jsem taky skočila, protože můj muž na to taky trpěl. Aplikovali jsme ho úspěšně několikrát i na ruce. Byl to Vichy nějaký krém na rozpraskané nohy. Taková malá tubička se zeleným víčkem. Už nám došel a možná už stejný nedělají, ale určitě budou mít něco podobného. Zeptala bych se v lékárně. Fakt to bylo super. Ale neměla jsem tedy rozpraskané celé ruce, jen třeba jednu prasklinu do krve. To jsem namazala a přelepila náplastí, třeba přes noc a do rána dobrý.

Online Emerald
Avatar
2587 příspěvků moje polička 09. února 2018 14:45

mysmat Urcite to bude cokoladou,ja pouzivam 75% a vyjdou vzdy skvele.Jen jednou jsem tam hodila nejakou obycejnou horkou a stalo se mi to co tobe.

mysmat
Avatar
09. února 2018 19:36

Emerald Karoleena Spinifex 

to je snad naschvál... "náš" Lidl je v rekonstrukci, v Lidlu u DBK jsem tu čokoládu na vaření nenašla 

no, bylo tam babilion lidí a mínus 4 pokladní

zitra jedu směrem na Černý Most, snad nějaký Lidl potkám

ale tolik štráchů kvůli blbý čokoládě , asi se na to vykašlu  

Online Emerald
Avatar
2587 příspěvků moje polička 09. února 2018 19:45

mysmat neni nutny mit coko z Lidlu,hlavne at ma aspon tech 75%

mysmat
Avatar
09. února 2018 19:53

Emerald 

no, jedna z těch čoko včera byla Orion, druhá 81% arriba

a přesto to takto dopadlo... takže další pečení bude už jen s ověřeným zbožím

Online Emerald
Avatar
2587 příspěvků moje polička 09. února 2018 20:09

mysmat Ja to tehdy mela podobne,nahradila jsem jen jednu nejakou levnou horkou(mela asi 50%) a dopadlo to blbe,jinak kupuju coko v Tescu nebo Kauflandu a v pohode.