"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline viktorka_od splavu
Avatar
46058 příspěvků moje polička 27. listopadu 2017 13:21
Reakce na Karja:

zjevne neznala pravidlo "s policajty se nemluvi":-)

Amun
Avatar
27. listopadu 2017 13:26
Reakce na Karja:

 jezisi to je pech. Ja porad rikam, ze clovek se s cizima nema bavit :D:D

jinak nemela jsi byt suchar a pri otazce na majitele auta ses mela dabelsky chechtat a ukazovat na kufr  ty jo, nic podobneho se mi nikdy nestalo, akorat jednou me policie vezla do hotelu, kdyz jsem nesehnala taxik a ptala se jich, kde nejaky sehnat, a jednou me usetrili pokuty v zakazu vjezdu a zastaveni, kdyz jsem prisahala, ze jezdim v kruzich uz pul hodiny a jsem totalne ztracena  to mi i poradili fakt dobrou trasu

Offline Contra Check
Avatar
42 příspěvků moje polička 27. listopadu 2017 13:59
Reakce na Karja:

Keď som prvýkrát letela nelowcostom a mimo Schengen, pre istotu rovno cez New York, tak som bola celá vyklepaná, či ma cez to USA vôbec pustia.

Výsluch českého bezpečnostného pracovníka letiska Praha zo mňa spravil skoro trosku. Po obligátnych otázkach o účele cesty a obsahu batožiny:

"Ako ste sa dostali do Českej republiky?"

"...vlakom?"

"A máte zabezpečený návrat domov na Slovensko?"

Vytiahla som spiatočný lístok na vlak. Po pár podobne absurdných otázkach ktoré som radšej vytesnila to zaklincoval:

"A kto je ten muž čo s Vami prišiel? Ten neletí?"

"Kamarát čo ma priviezol na letisko."

Amun
Avatar
27. listopadu 2017 14:08
Reakce na Contra Check:

hehe, taky mam historku z Prahy, mam dojem, ze jsem ji tu mozna uz psala  kamarad letel do US, musel taktez zodpovedet par otazek. Mimo jine se vas ptaji, zda jste si balili sami a zda vam nekdo dal neco, co jste si sami nezabalili. On zcela bezelstne odpovedel, ze ano. Ochranka ztuhla. Nacez pokracoval, ze mu jeho pritelkyne dala na rozloucenou balicek jeho oblibenych bonbonu, ktere vytahl z batohu a ukazal. Ta ochranka pry byla z toho tak rozhozena, ze po chvili jeden typek ze sebe vysoukal: jo, tyhle bonbony... ty ja mam taky rad  a nechali ho jit

Offline Karja
Avatar
35823 příspěvků moje polička 27. listopadu 2017 14:14
Reakce na Amun:

No ono zrovna o Rakousku jsem na nějakých automobilových forech četla (ale nevim, jestli to už není staré, nebo jak v reálu se řeší) , že pokud  není přítomen majitel vozu, tak by jsi měla mít nějaký doklad o tom, že ti to majitel svěřil. Já to teda neměla, protože pojištění je psané na mě, tak mi to přišlo dostatečné. Ale proto mě ta otázka nějak nepřekvapila.

Offline Karja
Avatar
35823 příspěvků moje polička 27. listopadu 2017 14:21
Reakce na Amun:

Hahaha, to se nám stalo v Izraeli, my jsme pracovníkovi na letišti vůbec nerozumněli (partner umí a rozumí velice dobře, takže to nebyl uplně náš problém), a já típkovi uplně s ledovym klidem odsouhlasila, že samozřejmě, že nám zavazadla balil někdo jinej:-D. Potom, co ztuhnul on i jeho kolegové jsem si uvědomila ten fail a všechno vzala zpátky, ale jen díky tomu, že se mi najednou vybavily ty typové otázky, na co se ptávají:-D.

Offline Contra Check
Avatar
42 příspěvků moje polička 27. listopadu 2017 14:28
Reakce na Amun:

Tak ale v tom prípade sa zachovali úplne normálne. Ale o čo s snažil ten môj nechápem.

Orfanik
Avatar
27. listopadu 2017 14:40
Reakce na Zina:

Jsem si říkala , jak vás ten příslušník módního pekla odhalil, ale to byla asi městská policie

Offline Friga
Avatar
1566 příspěvků moje polička 27. listopadu 2017 14:57
Reakce na Contra Check:

Manzel byl pred lety na dovolene v New Yorku a tam se ho na letisti pred odletem zpet domu bezpecnostni pracovnik ptal, proc se jmenuje tak, jak se jmenuje.  A pry se rozcilil, kdyz muz rekl, ze nevi. Nakonec ho uklidnilo sdeleni, ze jmeno vybrali muzovi rodice.

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 27. listopadu 2017 15:04
Reakce na Orfanik:

Uff, nestrašte, městská policie to byla naštěstí!

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 27. listopadu 2017 15:47

Dovolím si jeden blbý dotaz - k čemu je dobrá čistička vzduchu? Zachytí to hodně prachu? Můžete případně doporučit nějakou konkrétní? 

Offline Lama_z_Lana
Avatar
6124 příspěvků moje polička 27. listopadu 2017 16:27
Reakce na Karja:

:-D No to mojí spolužačku potkali policajti večer na kole, čekali spolu na přechodě a protože byla už od pohledu moc sympatická, tak s ní hodili řeč, odkud je, jak se jí líbí ve městě, odkud jede a ona, že z večírku na škole, tak jí dali dejchnout a šup na služebnu. Paráda prostě:-D Bylo to ve Vídni, takže pokuta byla pěkná.

No tak to jestě, že žiju v ČR. Onehdá jsem se vracela z jednoho večírku a potkala ježka. Tak jsem se překlonila koukala jsem chvilku na něj. V tom vedle na silnici zastavili policajti a prej jestli něco  na tý zemi hledám, jestli jsem něco ztratila a tak. Tak řikám, že neee, že si tam povidám s ježkem. To už si asi mysleli, že si z nich dělám srandu a vystoupili a šli si ověřit, že je tam ten ježek fakt je. Doprovod domů jsem už radši odmítla.

Amun
Avatar
27. listopadu 2017 16:33
Reakce na Lama_z_Lana:

Aaaa miluju jezky   bych se tam divala s tebou :D

Offline Sweet Potato
Avatar
34821 příspěvků moje polička 27. listopadu 2017 16:34
Reakce na Friga:

Letí mi teď hlavou lecjaká kontroverzní jména, která mohla donutit ostrahu zbystřit. 

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 27. listopadu 2017 16:39
Reakce na dynda:

Mně  řekla dr. na alergologii, že je to úplně na nic, když se tam syn léčil s astmatem. Měl alergii na roztoče a prach. Řekla mi, že prach je všude a že ta čistička je jen tahání peněz. Doma jsem jen odstranila vše, v čem se prach víc držel...závěsy, záclony, koberce, dečky, polštářky i plyšáky. Koupila jsem taky kvalitní protiroztočové povlaky, které nepropustí prach do pokrývek, polštářů a matrací. Když sundám prostěradlo, tak je na tom povlaku po týdnu vrstva prachu, která se vysaje nebo otře vlhkým hadrem. Nedrží se to vše v matracích. Bylo to asi dražší než ta čistička, ale pomohlo to. Syn přestal mít astmatické záchvaty a byli i méně nemocní. 

Offline brrr
Avatar
10004 příspěvků moje polička 27. listopadu 2017 16:50

Mě se v USA na letišti ptali, jaké mám zaměstnání. Vysvětlila jsem jim to, oni na to, jak to souvisí s rakovinou, já že nějak, že se jedu do USA podívat a už to jelo. Přítel, aby urychlil odbavení, jim totiž řekl, že jsme přiletěli na konferenci (on jo, já ne). Takže chtěli vědět, kde mám letenku (neměla jsem, jen online), kolik mám peněz (spletla jsem si stovky s tisícovkama). No zachránila mě slečna celnice, která si přišla pokecat o haloweenských maskách a o mě ztratili zájem. Razítko do pasu jsem dostala hned vedle iránského víza

Amun
Avatar
27. listopadu 2017 17:12
Reakce na brrr:

Tyhle historky jsou pro me jeden z duvodu, proc bych do US znovu ani uz nechtela. Na letisti jsem prosla v pohode, ale do posledni chvile jsem si rikala, zda me taky zastavi (jela jsem bydlet k priteli bez toho, abych mela praci). Nastesti vse bez problemu.

Na Kube jsem potkala typka, ktereho US vyhostili prave kvuli nezadoucim razitkum v pase - afghanistan a pakistan. Akorat ho na tri dny zavreli bez moznosti treba jen nekomu zavolat, neustale ho nutili stat.. pak ho vyhostili zpatky na Kubu, odkud letel. Byl to kanadan. Jsi jeste mela s tim Iranem kliku 

Offline Aranel
Avatar
4503 příspěvků moje polička 27. listopadu 2017 17:39
Reakce na Lama_z_Lana:

ježek 

Orfanik To mě napadlo hned taky samozřejmě 

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 27. listopadu 2017 17:52
Reakce na Renusatko:

Děkuju, mně jde primárně o ten hrubší prach. Co máme robota, vysává se tak ob den a přijde mi, že se zase víc práší na nábytek. Lapačů prachu moc nemáme, ale běhat s hadrem po každém vysávání, na to už čas nemám, to radši vytřu ty podlahy, protože po nich se plazí dítě. U nás je teda hodně prašno z venku, plus kočky "venkovní", takže doma chlupy. Myslela jsem, kdyby to fungovalo trochu jako ten robot, že po každé jízdě něco vyklepu, brala bych i čističku. Jinak robota blahořečím, kudy chodím. 

Hele a ten test na CRP jsem tuhle viděla i v DM a samozřejmě jsem si na tebe vzpomněla.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 27. listopadu 2017 18:23
Reakce na dynda:

Já tomu z lékárny moc nevěřím, ale orientačně by určitě stačil.  V týdnu můžu vzít CRP i v práci a teď jsem dostala povolení v případě potřeby si tam zajít i o víkendu. Jen teda doufám, že už to dlouho nebudu potřebovat. Mimochodem, mladej je ještě pořád doma, takže úplná legrace to nakonec nebyla. 

Tu čističku jsem teda brala vyloženě z pohledu alergií, jinak zkušenost s ní nemám.