"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 27. listopadu 2017 18:27
Reakce na Renusatko:

Já si právě myslím, že na odhalení pořádnýho zánětu by ten koupený test stačil, jinak to asi nic superexaktního nebude. A už to má syn úplně dobrý?

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 27. listopadu 2017 18:31
Reakce na dynda:

Ještě teda dostal alergickou reakci na ten perubalzám. Jinak otok už je pryč, přetrvává teplota 37,2 , tak zítra by měla být nějaká kultivace z rány a nasazení asi ještě jiných cílených antibiotik. Snad už to bude dobré. 

Offline brrr
Avatar
10010 příspěvků moje polička 27. listopadu 2017 19:09
Reakce na Amun:

Však já jsem se celou dobu třásla a říkala jsem si, jestli mě jako posadí do letadla a poletím zas zpátky, nebo jak to udělají. Naštěstí se tam v nejbližší době nechystám 

Online Friga
Avatar
1566 příspěvků moje polička 27. listopadu 2017 19:32
Reakce na Sweet Potato:

Muz ma zcela bezne finske jmeno. Mozna je to jmeno pro lidi mimo Finsko trochu zvlastni, ale podle me nic kontroverzniho.

Offline Nazdar
Avatar
2 příspěvků moje polička 27. listopadu 2017 20:17
Reakce na macko.pu:

macko.pu Ďakujem. Potrebovala som len vediet ako vyzerá ten papierový obal. Nemám ten parfem a nechcela som porovnávat, ani zistovat či mám, alebo nemám originál. Ináč by som to nafotila rovno a rovno sa aj opýtala. Z konkretného dovodu som potrebovala vediet ako vyzerá paierový obal na originále a nedarilo sa mi nájst na googli, všade bol len flakon. Pomohol si mi, ďakujem.

Mutziputzi ahoj anjelik, chýbaš mi. :-D

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 27. listopadu 2017 22:00
Reakce na Renusatko:

Taková polízanice skoro z ničeho, ach jo. No s dětmi se člověk fakt nenudí, ať to dobře dopadne.

Offline Garfie
Avatar
23922 příspěvků moje polička 28. listopadu 2017 04:07
Reakce na brrr:

Nás takhle drtili při cestě do New Yorku, tam i na odletovém letišti, už přesně nevím kde to bylo, asi v Amsterodamu. Zato když jsem přiletěla do San Francisca, prošla jsem prakticky bez jediné překážky, bylo to až legrační. :-)

A co se čističky týká, jedinou zkušenost, kterou mám je čistička v učebně, kam chodí dcera na angličtinu. Občas tam zůstávám a musím říct, že tam mám pocit "čerstvého vzduchu" nebo jak to říct, prostě jako by tam bylo čerstvě vyvětráno, i když jsou zavřená okna. Netuším ale, jaký má paní typ, ani jestli pomáhá proti usazování prachu. 

Offline Karja
Avatar
35823 příspěvků moje polička 28. listopadu 2017 07:19
Reakce na dynda:

No my jsme jeden čas doma to čištění vzduchu taky řešili, bydleli jsme u frekventované silnice a jako řešení jsme domů nacpali hrozně moc kytek. Já ti uplně tolik neporadím, protože to nebylo v mojí režii. Ale jsou nějaké druhy, které ten vzduch prý mají čistit, jako pracholapač to taky funguje, jenže zas musíš ty kytky sprchovat a dostávat ten prach z nich, takže práce navíc.

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 28. listopadu 2017 08:31

My v USA tradične úplná pohoda, zato prekvápčo pri medzipristáni pri východe s EU. 45 minút na prestup skrz celé letisko s dvoma deťmi, a pohraničiar vraj či mám potvrdenie od manžela, že môžem cestovať sama s deťmi. A ja miesto toho, aby som sa zachovala nejako rozumne, som mu skoro hlavu odtrhla, že samozrejme, že nie, že si cestujem ako ja chcem a čo si asi myslím odkiaľ som, keď má môj pas v ruke . No, tak nás zaviedli bokom a tam mi veľmi slušne a veľmi opatrne vysvetľovali, že to aj môj manžel by musel mať potvrdenie odo mňa keby cestoval sám s našili deťmi, že je to nové opatrenie proti únosom detí medzi rozhádanými rodičmi.

Ale boli veľmi rýchli, slušní a profesionálni, takže aj s telefonátom môjmu manželovi (ktorý skoro dostal infarkt, keď dostl z neznámeho čísla hovor, že mu volajú z letiska a že či vie, kde sme a čo robíme ) sme to stihli.

Nuž, tak mimo EU som s deťmi ešte sama nešla, tož už teraz viem.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 28. listopadu 2017 09:19
Reakce na slniecko:

a to potvrzení musí být úředně ověřené?

nebo si ho můžete napsat sama doma na koleni? a jak zjistí, jestli voláte manželovi nebo milenci, ke kterému chcete děti unést?

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 28. listopadu 2017 09:30
Reakce na Nazdar:

To mě těší, žel na MP mám doživotní ban a zde se mi páčí a všichni do jednoho mě tady mají rádi

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 28. listopadu 2017 10:30
Reakce na Jiná Realita:

To budem zisťovať, až pôjdem znova.

Amun
Avatar
28. listopadu 2017 10:30
Reakce na slniecko:

hele ja se ti nedivim, moje reakce by nejspis byla velmi podobna. Jinak ja jako dite cestovala casto jen s mamou nebo babickou a nikdo po nas toto nechtel :D

Btw: to cislo na manzela meli od tebe? Jestli jo, tak opatreni bude opravdu ucinne :D

Offline Pavlena
Avatar
6557 příspěvků moje polička 28. listopadu 2017 10:37
Reakce na slniecko:

Potvrzením na děti mě trochu děsíte, lítám si sama s dcerou každé léto do USA ke kamarádce (dámská jízda, s manželem se nepočítá.. )  a tohle po mě zatím nikdo nechtěl. Ale jak jsem vždycky před cestou celá zorganizovaná, tak mě to i napadlo, že by tohle někdo mohl chtít, googlila jsem a nic nenašla.

No příště to asi pořeším, nebo alespoň řeknu manželovi, ať si proboha výjimečně zapne na telefonu zvonění a bere i cizí hovory..

Pokud někdo ví, jak má správně vypadat "potvrzení na vývoz dětí", tak budu vděčná za info.

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 28. listopadu 2017 10:40
Reakce na Amun:

Hej:)))

Potom ma napadlo, že ESPA bola zaplatená z jeho účtu, takže keby niečo, tak vyargumentujem, že keby nás nechcel pustiť, tak nám ju nezaplatí.

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 28. listopadu 2017 10:41
Reakce na Pavlena:

Je možné, že som vyzerala vystresovane a tým pádom ma vyhodnotili ako podozrivú.

Offline Poéma
Avatar
733 příspěvků moje polička 28. listopadu 2017 10:55

Cestovala jsem takhle mimo EU s vnučkou a pro jistotu jsem si ze stránek MZV stáhla písemný souhlas o vycestování vč. potvrzení od notáře, sice jsem ho nepotřebovala, ale jeden nikdy neví, že?

httphttp://www.mzv.cz/jnp/cz/o_ministerstvu/faq/pisemny_souhlas_rodicu.html://www.mzv.cz/jnp/cz/o_ministerstvu/faq/pisemny_souhlas_rodicu.html

Offline Candance
Avatar
5347 příspěvků moje polička 28. listopadu 2017 11:10

Prosim o radu, chtela bych dceri koupit nejakou elektronickou hru. Je ji 6. 

ona touzi po Xboxu (kdyz to nekde vidi, jinak si ani nevzpomene), u kamaradky rada hraje Super Maria. Ale abych pravdu rekla, timto smerem se mi pravdepodobne jit nechce (mozna na jare k narozeninam), ale uvazovala jsem, ze bych ji koupila neco, jako byl za nas vlk a chytani vajicek, chobotnice. 
Existuje jeste neco podobneho?

Offline Pavlena
Avatar
6557 příspěvků moje polička 28. listopadu 2017 11:11
Reakce na Poéma:

wow, díky, něco takového jsem před cestou hledala, zřejmě blbě... 

Offline Poéma
Avatar
733 příspěvků moje polička 28. listopadu 2017 11:19
Reakce na Pavlena:

Vůbec nemáš zač, mně to taky dalo nějaké to hledání, ale pak mi blesklo hlavou, že když "ven", tak MZV by o tom někde mohlo mít zmínku.