"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline viktorka_od splavu
Avatar
46058 příspěvků moje polička 27. listopadu 2017 10:23
Reakce na Tak Betty:

já jsem koukala na amazon a prý ani ten anglický návod není srozumitelný, stěžujou si tam všichni že je hrozně obtížný budík nějak nastavit. libujou si akorát kupci co ho mají na parádu/jenom hodiny.

achjo.

Offline Tak Betty
Avatar
4977 příspěvků moje polička 27. listopadu 2017 10:32

No mně by pro začátek stačilo aspoň nastavit ty hodiny. Ukazuje mi to špatný čas. Ale teplotu v pokoji přesně.

Offline Tulipe
Avatar
2467 příspěvků moje polička 27. listopadu 2017 10:43
Reakce na Noren:

Cestovni doklad bude platny po celou dobu pobytu, Nemecko asi nevyzaduje nejakou dalsi lhutu platnosti dokladu, jela bych bez starosti. 

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 27. listopadu 2017 10:49
Reakce na Tulipe:

Podle MZV je třeba jen platný cestovní doklad (OP nebo pas), takže bych taky jela bez obav.

Offline Ounz
Avatar
19828 příspěvků moje polička 27. listopadu 2017 10:52
Reakce na Noren:

Za rychlý vyřízení občanky se myslím dá připoatit. Poptej se radši bych si to vyřídila..nebejvala dřív podmínkou platnost tři měsíce?

Offline Noren
Avatar
616 příspěvků moje polička 27. listopadu 2017 10:58
Reakce na Zina:

Na MZV jsem právě taky koukala a podle toho by to mělo být ok, ale stejně mám trochu strach.

Ounz Tomu jsem se právě chtěla vyhnout, ale mám to jako záložní plán. Zkusím se ještě poptat, na stránkách MZV jsem nic 3 měsíční lhůtě nenašla, ale vím, že někde to bývá no

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 27. listopadu 2017 11:08
Reakce na Noren:

Ty tři měsíce navíc jsou (nebo byly) podmínkou u zemí, které nepatřily pod Shenghen ani EU, ale přesto se tam dalo jet na OP, v EU by vás to fakt potkat nemělo. Ale chápu, že vás to znervózňuje, na troly se dá narazit všude.

Offline Ginevra
Avatar
853 příspěvků moje polička 27. listopadu 2017 11:27

A jsou vůbec kontroly na hranicích?

Amun
Avatar
27. listopadu 2017 11:33
Reakce na Ginevra:

no, jeste pred dvema lety me pri road tripu zapadni Evropou nestaveli opravdu nikde a doklady nikdo nechtel. Presto bych si bez platneho dokladu asi cestovat netroufla. Zaroven nevim, jak je to ted, v novinach jsem parkrat pochytila "zesilene hranicni kontroly v Nemecku a Rakousku," ale moc nevim, co si pod tim predstavit.

Offline Karja
Avatar
35823 příspěvků moje polička 27. listopadu 2017 11:40
Reakce na Ginevra:

Mě stavěli na hranicích do Drážďan vloni ale autem, a vloni v Rakousku se mě během běžné silniční kontroly (nebo se to tak aspoň zdálo) ptali, co tam jedu dělat, a jestli jsem si jistá, že tam nejedu pracovat?!? Já teda nevim, jaké teď jsou/nejsou pracovní povolení nebo co, nebo jestli jsem vypadala jak šlapka na nějakou nelegální práci a tomu policajtovi se líbila, ale bylo to divný:-D.

Offline Karja
Avatar
35823 příspěvků moje polička 27. listopadu 2017 11:41
Reakce na Noren:

Jela bych uplně v klidu a strach neměla vůbec.

Amun
Avatar
27. listopadu 2017 11:48
Reakce na Karja:

 me by zajimalo, jestli na tu otazku, zda tam nejedete nelegalne pracovat, nekdy nekdo odpovedel, ze ano :D

jinak priznavam, ze doted jsem mela za to, ze jet do nemecka muze diky clenstvi v EU jet pracovat opravdu kazdy.

Offline Ounz
Avatar
19828 příspěvků moje polička 27. listopadu 2017 12:03
Reakce na Noren:

No ale pravda je, že já sem tuhle jela jen s občankou a jeli sme přes Schweiz a dobrý.

Offline Karja
Avatar
35823 příspěvků moje polička 27. listopadu 2017 12:05
Reakce na Amun:

Já nevim, taky si to myslim:-D. On se mě teda zeptal, kam jedeme a co tam budeme dělat. Až pak se zeptal, jestli nejedeme pracovat a jestli jsme si tím jisté:-D. Slovo nelegálně nepadlo z žádné strany:-D.

Amun
Avatar
27. listopadu 2017 12:11
Reakce na Karja:

a byla sis jista?:D asi bych byla v pokuseni rict neco nekorektniho 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46058 příspěvků moje polička 27. listopadu 2017 12:13
Reakce na Karja:

tak jestli vas jelo vice devcat tak ano, mohl si to myslet, je to bezne ze si prihranicni holky jezdi privydelavat prostituci - ne slapky, ale "normalni" zenske

Amun
Avatar
27. listopadu 2017 12:24

tak to me vubec nenapadlo, ze mohl myslet toto. Cimz se opet dostavame k me otazce, zda by nekdo na otazku "nejedete k nam nahodou pracovat??" odpovedel: jezis to ne, slapat jedem!

Offline Karja
Avatar
35823 příspěvků moje polička 27. listopadu 2017 12:36

Amun No jasně, to bylo to první, co nás napadlo, že si myslel, že jsme šlapky:-D. Plus se ještě ptal, čí je to auto, a proč tady majitel neni, tak jsme mu řekla, že boyfriend je v Praze a co by s náma tady dělal:-D.  Nevim, zda to jsou standardní postupy. Ale páni policajti věděli, kde budeme bydlet, ale nestavili se, tak to snad nepotřebovali vědět pro vlastní potřebu:-D.

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 27. listopadu 2017 12:48
Reakce na Karja:

Třeba chtěli s vámi jen trochu prohovořit :-). Mě jednou zastavil příslušník MP, aby se zeptal, jak si udržuju vlasy a jestli vlkodav kouše.

Offline Karja
Avatar
35823 příspěvků moje polička 27. listopadu 2017 13:04
Reakce na Zina:

:-D No to mojí spolužačku potkali policajti večer na kole, čekali spolu na přechodě a protože byla už od pohledu moc sympatická, tak s ní hodili řeč, odkud je, jak se jí líbí ve městě, odkud jede a ona, že z večírku na škole, tak jí dali dejchnout a šup na služebnu. Paráda prostě:-D Bylo to ve Vídni, takže pokuta byla pěkná.