"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 23. října 2017 12:02
Reakce na Berta:

Gratulujem 

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 23. října 2017 12:03
Reakce na Berta:

Jak jsem se ptala na kontakt na p. profesora Žďárka.. tak  díky tobě jsem ho touto cestou  opravdu získala a a navázala jsem s ním moc pěknou emailovou komunikaci. Knihu už má , věnování napíše a dnes by ji měl poslat zpět.

Dovolila jsem si mu poslat pár svých fotek makra hmyzu a  on mně vysekl  úžasnou pochvalu a  dokonce mně napsal, že mně pošle ilustrační scénář jeho další knihy a že bych tam mohla nějaké  fotky publikovat. No úplně mně spadla brada a mám strašnou radost. Ale to už patří do jiného vlákna..

Takže ještě jednou díky.

A jinak teda  něco takovýho potěší

Online continuity
Avatar
33710 příspěvků moje polička 23. října 2017 12:05
Reakce na Berta:

Fotky super  a diky za recenzi na tu Lumeu. Ted je v Makru ve vanocni akci tak jsem o ni premyslela.

Offline Berta
Avatar
3487 příspěvků moje polička 23. října 2017 12:13
Reakce na Ounz:

třísla  a pod pažemi holím, nohy  trhám.

Podle mě, to funguje na oboje. Má se to dávat na  chloupky ve fázi  růstu, ale kdy ještě nejsou  už hodně dlouhé, protože pak se ten chlup jakoby pálí..i to smrdí 

Takže  jsem si stanovila takový postup, že když trhám, tak  to  osvítím až tak za cca 2-3 dny, až jakoby v hloubce začne ten  chloupek  růst... snad to dobře vysvětluji.

Ty nohy jsou teda opruz, celkem velká plocha, ale tam jsem i spokojená  s tím trháním, to je bez problémů, tak to beru jako takovou doplňkovou metodu a  asi to  nedělám 100% místo vedle místa.

Chtěla jsem to hlavně  na ta třísla  a pod paže a tam  super. 

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 23. října 2017 12:17
Reakce na Berta:

No mě to trhání otravuje, holení nepřipadá v úvahu..tak já to zvážím. Díky za informace.

Offline černá káva
Avatar
1911 příspěvků moje polička 23. října 2017 12:18
Reakce na Berta:

Moc Ti gratuluju. A dovoluji si podotknout, že se mu vůbec nedivím.

Offline Berta
Avatar
3487 příspěvků moje polička 23. října 2017 12:20

Dámy , všem děkuji,  určitě chápete, jakou jsem měla radost, ale už prosím konec pochval, přivádí mě do rozpaků a  ostatní sem chodí  číst a psát  blbé  dotazy... 

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 23. října 2017 12:24
Reakce na paktofonika:

Ano, před 2 lety jsem řešila problém s objednávkou vzorků z Technique Indiscrete. Asi měsíc mi neposlali vůbec nic. Nejprve jsem se jich opakovaně dotazovala, jemně jsem jim vyhrožovala PayPalem. Nic. Tak jsem klikla na Open Dispute. To je období, kdy PayPal dává možnost vyřídit to obchodníkovi a prodejci mezi sebou jejich prostřednictvím. Až pak se přistupuje k Escalate to a Claim. A protože se pořád nic nedělo, tak jsem to taky udělala. Teprve pak se věci rozhýbaly.

Najednou se ozvali, tvrdili teda, že prý mi obálku posílali už třikrát a pak měli dovolenou, proto jim tak dlouho trvao odpovědět. Haha, to určitě. Ale až v této situaci vyfotili obálku před tím, než jí poslali.

Jenže to ještě nebyl konec, protože některé vzorky mi přišly poloviční. Tudíž jsem je nafotila a prostřednictvím PayPalu napsala, že požaduju částečnou refundaci, jelikož jsem nedostala úplně přesně to, za co jsem zaplatila a vyčíslila sumu, jinak případ neuzavřu. Obratem refundovali. A teprve byl po téměř dvou měsících od zaplacení konec.

Lhůta pro Open a dispute je 180 dní od zaplacení (je to psané vždycky na konci e-mailu o potvrzené platbě, která ti z PayPalu přijde, když sroluješ myší až dolů, mrkni do schránky), takže máš čas. Nicméně pokud to trvá už tři týdny a prodejce nereaguje nebo ti přijde, že lže, tak asi nemá cenu čekat a šla bych do toho. Uvidíš, jak se to najednou rozhýbe.

Offline Luna
Avatar
10441 příspěvků moje polička 23. října 2017 12:35

Jak vypadá hruška zakletá do jabka?

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 23. října 2017 13:05
Reakce na Ounz:

Jenže to holení trvá jen asi 2 měsíce, pak už nic neroste a stačí jen osvěcovat. Úplně si teda nemyslím, že trhat je dobrý postup, protože ty chloupky rostou postupně a mají se osvěcovat ve 14 denním intervalu...na začátku. Když už nic neroste, tak stačí jednou za 6 týdnů a to už je bez holení. 

Offline Pavlena
Avatar
6557 příspěvků moje polička 23. října 2017 13:13
Reakce na Berta:

 Hmmm... Philips... Mno Jezisek je blizko...

Muzu se zeptat jaky model, nejak se v tom ztracim..

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 23. října 2017 13:18
Reakce na Pavlena:

Ty modely by se měly lišti pouze počtem záblesků...čím víc, tím větší cena. U philipsu je myslím i uvedeno, kolik člověk potřebuje záblesků na kterou část, podle toho se dá odhadnout životnost. Ty nejdržší by měly vydržet i 20 let. potom možná né všechny mají nástavec na třísla a obličej...takže podle toho, co se od přístroje očekává. 

Mluvím teda jen o Philipsu...osobně bych nic jiného nekoupila. (po zkušenosti kamarádky)

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 23. října 2017 13:32
Reakce na Renusatko:

Ok díky :)

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 23. října 2017 13:42
Reakce na wendulka:

Ďakujem za vyčerpávajúcu odpoveď. Dala som predajcovi čas do piatku a pohrozila som že to nahlásim. Uvidím, ak nepomôže tak to začnem riešiť. 

Offline Pavlena
Avatar
6557 příspěvků moje polička 23. října 2017 14:34
Reakce na Renusatko:

Dekuji! Uz jsem se proklikala na nejaky srovnavac modelu, tak jsem trochu chytrejsi. 

Offline Berta
Avatar
3487 příspěvků moje polička 23. října 2017 14:51
Reakce na Pavlena:

Přesné označení modelu nevím, ale má 4 nástavce.. nohy, obličej, bikiny a  paže  a stál kolem  13 000. 

Šílená darda, ale klidně bych ho koupila znovu. 

Máša
Avatar
23. října 2017 14:55
Reakce na Luna:

Jak vypadá hruška zakletá do jabka?

Hruškový Jeltzin v jablečným moštu s ledem a paraplíčkem? 

Online continuity
Avatar
33710 příspěvků moje polička 23. října 2017 19:56

tak ja vam reknu, jak to dopadlo se slepyma mapama. dite se tyden ucilo hory a pani ucitelka pred testem zahlasila: napiste tam i ty niziny, ty jsme se taky ucili na hodine.

zadani byly hory, na papirku, ktery mela byly jenom hory, niziny ma namalovany nekde v sesitu, ale celou dobu o nich nebyla rec. znamku tedy jeste nemame, mam opravdu blby dotaz: je toto normalni?  podotykam ve treti tride...

Offline Setare
Avatar
942 příspěvků moje polička 23. října 2017 20:13
Reakce na continuity:

No, pockala bych, jak se to vyvine a podle toho se rozhodla, jestli si mas s ucitelkou promluvit. Mozna jenom chtela videt, jestli neco ve skole pochytili a nebude jim niziny znamkovat. 

Sama resim takovou blbou skolni situaci, uz nekolikrat ucitelka srazila znamku za neco, co bylo podle me dobre...sla jsem si s ni o tom promluvit, normalne, ne nejak utocne. Vysledek byl ten, ze u jednoho me obvinila, ze jsem mu to doma nasledne opravila a u druhyho, ze ac je to vlastne dobre, tak to neni presne podle jejich mustru a musi mu teda srazit znamku. Proc to tak ale nemeli v tech jinych prikladech, to uz mi vysvetlit nedokazala. Zatim jsem se teda rozhodla, ze vyckam, jak se to bude vyvijet dal, snad si da ted vetsiho majzla. Ja bych se  spokojila s odpovedi "udelala jsem chybu", to se proste stane, chtela jsem to hlavne probrat, jestli tomu jako dobre rozumim a pokud ne, tak jak to melo bejt spravne a na co si ma dat pozor. 

Na druhou stranu nechci delat zbytecny halo, kdyby si nahodou na nej pak zasedla, to bych teprve musela neco resit. 

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 23. října 2017 21:12
Reakce na continuity:

Není to normální, je to sprostý. Tak v sedmé třídě možná, ale ve třetí ....

Mám dceru taky ve třetí třídě a ta zase minulý rok dostala 4 z angličtiny za to, že vypsala oblečení dle obrázku jednou větou a ne čtyřma větama. Přitom měla slovíčka všechna dobře. U tak malých dětí mi to přijde zbytečná buzerace a demotivace.