"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 23. října 2017 21:15
Reakce na wendulka:

U té strawberrynet je to teď  trochu jinak, než jak to píše slniecko. Tak to bývalo dřív, že to posílali z Hongkongu s adresou švédského P.O. Bosu, ale bylo to prd platný, protože celníci to stejně odchytili a bylo potřeba tu DPH doplatit s tím, že po odeslání naskenovaných dokumentů ji vrátili i s poplatkem.

Loni ale v jednom z parfémových vláken psala ntiti , nově mají nějaké překladiště kdesi v Maďarsku či co a celníci u nás si toho prej vůbec nevšímají a přišlo jí to prý úplně normálně poštou bez nutnosti cokoliv vyřizovat.

To rada počujem!

Offline Pavlena
Avatar
6557 příspěvků moje polička 23. října 2017 21:16
Reakce na nonemy:

A řešila jste to? Zrovna na vývoj angličtiny u nás (taky 3.třída) jsem zvědavá, dcera chodí do jazykovky od 5 let a je o dost dál a dokonce některé výrazy se v jazykovce učili odlišně (rubber/eraser), naštěstí to zatím nedělá problémy. Snad to tak zůstane.

Offline continuity
Avatar
33711 příspěvků moje polička 23. října 2017 21:21
Reakce na Setare:

Setare ja jeste uvidim, co s tim udelam. oni si tam ocividne stezuji jini rodice, protoze ted prisla domu s tim, ze nemusi nosit domu vsechny knihy. jenom na cestinu ma knizku, docela tlusty pracovni sesit, ctyri normalni pisanky a dva notysky (jeste citanku, ale tu si teda muzou nechavat ve skole od zacatku). minule jsem vazila tasku a temer 4 kg bez svaciny. muz se smal, ze alespon zesili a bude si tahat na vandru spacak. ma to kousicek, tak jsem to neresila, ale nekdo jiny asi ano. 

na rodicaku dostal matikar docela sodu, protoze zrovna ten den nebyl ve tride asi 15 minut nikdo. a nekdo dorazil, az kdyz zaci dosli za ucitelkou, co ji meli v prvni tride. 

Offline continuity
Avatar
33711 příspěvků moje polička 23. října 2017 21:25
Reakce na Pavlena:

u moji starsi ve tride je bilingvni holcicka (otec anglican a umi cesky tak prilizne pozdravit) a mluvila jsem se zoufalou maminkou, ktera rikala, ze ji tam valcuji kluci, kteri vsude musi byt prvni a nejlepsi. az si bude ucitel stezovat, ze pouziva jina slovicka tak bych rekla, ze se ze zlou potaze :D 

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 23. října 2017 21:30
Reakce na Pavlena:

Řešila jsem to v rámci třídní schůzky, extra do školy jsem kvůli tomu nešla. Učitelka mi čtyřku vysvětlila tak, že jim opakovaně říkala, že to mají vypsat do vět. Tak jsem jí řekla, že to je tedy známka za nepozornost a ne za angličtinu a jestli by nebylo lepší jí za nepozornost dát nějaký trest. Takto to opravdu vidím jako demotivační, když se naučí slovíčka, má je všechny dobře, a dostane 4, protože napíše místo Máňa má ponožky. Máňa má kalhoty: Máňa má ponožky a kalhoty  Každopádně vím nejen od dcery, že není ochotná nic opakovat, tak jsem si v duchu říkala, jasně, několikrát jim to říkala a děcko to schálně udělá blbě.

Tak pokud chodila do jazykovky a je dál, tak to vidím jako výhodu. Dcera začala v první třídě zlehka a teď s tím celkem bojuje, je toho na ni dost, když se to má učit i psát.

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 23. října 2017 21:45
Reakce na continuity:

Doporučená váha tašky by měla být myslím max 10% váhy dítěte, 4 kg je poměrně dost na 9 leté dítě. U nás se to taky řešilo, protože to někteří zvážili na 6 kg, to už je u takových prcků o záda.

Offline continuity
Avatar
33711 příspěvků moje polička 23. října 2017 21:52
Reakce na nonemy:

ono se to hlavne vi, ze se do 10% nemuzou vejit. kdyby to mela dva kilaky pesky, tak to resim, ale par sto metru me nechava ledove klidnou.  az to bude pres caru nebo bude dojizdet dal, tak proste koupim jeste jednu sadu ucebnic domu, to me uz pri tom vsem, co to dite stoji, nezabije.

spis nechapu, proc musi mit zvlast sesit na ukoly ve skole, zvlast na ukoly domaci. jeste pochopim zvlastni sesit na probiranou latku (i kdyz nerozumim, ze ve treti tride nejde najit ucebnice, ve ktere je to popsano jak ucitelka potrebuje a budou se ucit z ni a ne ze svych vlastnich poznamek v pisance - to podle mne ukol tak na druhy stupen). ted to nema zadny extra smysl, protoze stejne jenom opisuji, co jim ucitelka napise na tabuli, takze se ani neuci delat si vlastni poznamky.

Offline Kokoska
Avatar
28316 příspěvků moje polička 23. října 2017 22:15
Reakce na Luna:

Jak vypadá hruška zakletá do jabka?

Blbě :)

Původní hruška byla vršek vel. 36-38, spodek 38-40, celkem zřetelný pas, jak už to u hrušek bývá.  Pak vyzrála na vršek 40-42 a spodek 42-44, pas začal obrůstat tukovým prstencem a ztrácet se. Diety ani cvičení nepomohly, navíc hruška už není tak čiperná, jak bývala, i pomalejší metabolismus a poblázněné hormony po padesátce začaly konat svoje dílo. Takže k hruškovitému podstavci boků a silnějších stehen přibývá lehce jablkoidní břicho. Tož tak.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 23. října 2017 22:16
Reakce na continuity:

Já jsem na druhou běžnou základku už neměla nervy...teda jen do té třetí třídy. Pak jsme dali dítě na soukromou. Mám klid, postup je úplně někde jinde, radost ze školy, nadšení co se dozvěděl, sám si doma hledá zajímavosti, aby to vysvětlil ostatním. No nemůžu si to vynachválit. 

Se starším jsem bojovala 9 let a bohužel pokračujeme. Na základce třeba 3 z matiky. Písemky a známky jen jedničky...bohužel pětky za pomůcky a zapomenuté úkoly...takže výsledek byl pravidelně 3. Přijímačky potom bez problémů dal na 48 bodů z 50. Ovšem v matice pokračujeme. Minule dostal toto špatné zadání a tak pod něj napsal, že to takhle zadané nejde vypočítat...vrátilo se nám to domů se smutným smajlíkem. Tak jsem na to napsala, že takto to vypočítat se znalostí ZŠ nejde a pokud měl být nahoře pravý úhel, tak má být označený. A ona mu prý řekla, že to měl předpokládat...to našeho matematika dost rozčílilo...předpokládat v matematice

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 23. října 2017 22:25
Reakce na nonemy:

S tou aktovkou to bylo totéž u nás...malej s ní ještě odpoledne cestoval přes půl Brna a přestupoval...vážila 7kg, protože vše nosil domů a do každého předmětu měl knihu, pracovní sešit a 2-6 dalších sešitů (Do každého předmětu, paní učitelka měla asi smlouvu s papírnama) Syn v té době měl 25kg. Teď teda nenosí domů nic, ani sešity, ani knihy...max pracovní list do angličtiny. 

Offline Setare
Avatar
942 příspěvků moje polička 23. října 2017 23:11
Reakce na Renusatko:

Nepsala jsi, ze ma syn adhd? Jestli jsi to nebyla ty, tak promin, ale pokud si to nepletu, sedelo by to na ty zapomenuty ukoly a pomucky. Ja nevim, jak je to v CR, ale pokud to ma oficialne diagnostikovane, tak by to meli zohlednit? Ale zas  vim, ze v praxi to i tak casto drhne. 

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 23. října 2017 23:16
Reakce na Setare:

Jj, je to on...právě ještě takto úžasně fungovalo to zohledňování. Měl to dokonce v papírech napsané, ale na matiku měli ředitelku, takže se ani nebylo kam odvolat. A to ještě škola, kam chodil, měla na stránkách právě inzerovanou podporu dětí se vzdělávacími a výchovnými problémy. 

Offline Setare
Avatar
942 příspěvků moje polička 23. října 2017 23:27
Reakce na Renusatko:

To je pech teda, no jak pisu, na papire to vzdycky vypada, ze to pujde a v praxi uz to neni tak ruzovy. Sama s tim bojuju, tak vim, jaky to je, syn ma taky adhd.

Offline Garfie
Avatar
23937 příspěvků moje polička 24. října 2017 05:22
Reakce na continuity:

Taky mi to přijde moc (dcera je taky ve třetí třídě). Já teda teď učím doma a nic jako slepé mapy by mě nenapadlo! Jedu přísně podle učebnice a tam to není ani náhodou :-/ Teď jsi mě vyděsila a asi to zkonzultuju s učitelkou. 

Ale dcera od kamarádky (3.tř.) teď dostala dvojku z diktátu, protože zapomněla napsat tečku na j, taky mi to přišlo zbytečný. 

Jo a co se týká Lumea, funguje i na světlé chloupky? 

Berta A gratluju, paní fotografko! 

Offline Mulen
Avatar
4245 příspěvků moje polička 24. října 2017 09:05
Reakce na Garfie:

Syn je ve čtvrté třídě a žádné slepé mapy nemá  Navíc mají vlastivědu až od září. Asi to záleží na učiteli, stejně jako to známkování...

Máša
Avatar
24. října 2017 09:19

Školství v čr je hluboko v prdeli, zrušila bych klasickou klasifikaci. Tečka nad j, no a? Většina byla dobře a to ta nána učitelka měla vypíchnout, pak nemaj bejt smradi zdeptaní.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 24. října 2017 10:19
Reakce na Máša:

Musím ale říct, že to známkovní máme strašně podvědomě zakořeněné. Já jsem si musela celý loňský rok zvykat a to jsem na to byla připravená, přemlouvala jsem manžela. Postupně mi došlo, že to nepotřebuju vlastně k tomu, abych viděla pokrok svého dítěte, ale jen jako srovnání s ostatními. Na začátku bylo ale zvláštní, jak moc mi známky chyběly. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46073 příspěvků moje polička 24. října 2017 10:29
Reakce na Renusatko:

jj ono to fakt slouzi jen k tomu srovnani. syn ma zas ted na stredni ke kazde znamce z pisemky moznost zobrazit prumer cele tridy. 

jinak ty nespravedlnosti sice deti hrozne trapi, jenze taky je to trochu pruprava do zivota. kazdy te nemusi mit rad a zivot neni spravedlivy, bude se to dit jeste mockrat.. neni dulezite co si mysli ucitelka ale to ze to umis a rozumis tomu. jak jsem to pochopila, se mi nejak lip (i detem) s tou skolou zije

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 24. října 2017 13:19

To teď na střední též máme...ty průměry třídy.

U nás je zvláštní to, že u staršího řešíme známky a mladší žádné nemá. Což je jasně strašná nespravedlnost .

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46073 příspěvků moje polička 24. října 2017 13:36
Reakce na Renusatko:

no, anebo: ty vidis akorat spatny znamky, co ty jednicky z cestiny k tomu mi nic nereknes?!

- jo reknu: mels jit na ten gympl