"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 06. zaří 2017 10:26
Reakce na Krehutka:

Děkuju. A ehm, "medvěd" je velký/drahý/nedostupný parfém?

Online dzizisketa
Avatar
7463 příspěvků moje polička 06. zaří 2017 10:28
Reakce na Zina:

Nene, to je rčení, porcovat medvěda - cit. dle wiki: Porcování medvěda je v českém politickém slangu ustálený název pro tu část projednávání státního rozpočtu v Poslanecké sněmovně PČR, při níž je prostřednictvím komplexního pozměňovacího návrhu rozpočtového výboru na základě kuloárních jednání a lobbystických zájmů rozdělována část rozpočtu na veřejně prospěšné projekty konkrétních žadatelů.

Offline jerry
Avatar
9025 příspěvků moje polička 06. zaří 2017 11:25
Reakce na Zina:

Děkuju. A ehm, "medvěd" je velký/drahý/nedostupný parfém?

V zásadě ano - dá se pod to zahrnout i výroba velkého balení na zakázku (např. čisté parfémy Guerlain).
Někdy je to i rozporcování menšího (např. 100 ml balení) mezi víc zájmeců - např. tehdy, pokud by obsah toho flakónu byl pro jednoho k doživotní spotřebě.

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 06. zaří 2017 13:20
Reakce na dzizisketa:

jerry Děkuju oběma; v českém politickém slangu mám očividně dost velké mezery.

Offline nausi
Avatar
46 příspěvků moje polička 06. zaří 2017 14:13
Reakce na jerry:

Četla jsem "rozcupování" a nedivila se..

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 08. zaří 2017 23:57

proč někdo plánuje dovolenou v karibiku na přelom září a října? 

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 09. zaří 2017 00:25
Reakce na Zina:

Děkuju. A ehm, "medvěd" je velký/drahý/nedostupný parfém?

Tenhle výraz vznikl a uchytil se kdysi dávno na Arome.  Porcování medvěda jako porcování velkých flakónů (nad 200 ml) Guerlainu. Už ani nevím, kdo z nás to tenkrát první vyslovil. Zpravidla se jednalo/jedná zároveň o parfémy drahé (exkluzivní řady, čisté parfémy) a více či méně nedostupné, ve velkém pořízené finančně výhodné pro účastníky akce. Přiznám se ale, že ač protagonista těchto akcí, tak odvozený výraz "medvědění" nebo "rozmedvědit" sama nepoužívám. Ale rozumím mu. 

Offline Tulipe
Avatar
2467 příspěvků moje polička 09. zaří 2017 09:55
Reakce na Jiná Realita:

proč někdo plánuje dovolenou v karibiku na přelom září a října? 

A proč  ne? Jako že se tam musí jezdit, jen když je v Evropě mínus pět? 

Od doby, co syn chodí do školy, byli jsme v Karibiku a JV Asii i v době letních prázdnin - údajného období dešťů - a počasí bylo mnohdy lepší než v hlavní sezóně. 

Letos tam bohužel řádí hurikán, ale to se stává jednou za pár let. A smůla s počasím může být i v high season.

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 09. zaří 2017 09:59

Jasne, proc ne? Ja jsem byla v karibiku taky nekdy na prelomu zari/rijen. 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 09. zaří 2017 18:27
Reakce na Tulipe:

no třeba proto, že úplně všude se varuje, že zrovna na přelomu září a října je vrchol hurikánové sezóny...?

hlavně nechápu lidi, co brečí, že tam teď přijdou o koupenou dovolenou.

Online Luna
Avatar
10441 příspěvků moje polička 09. zaří 2017 21:01

Je tu někdo, kdo měl hrůzu z řízení auta a překonal to? 

Offline Tulipe
Avatar
2467 příspěvků moje polička 09. zaří 2017 21:06
Reakce na Jiná Realita:

Sezona hurikanu je od cervna do rijna, nemyslim, ze vrchol je zrovna na prelomu zari/rijna. Nicivy hurikan jako letos uderi ca jednou za deset let, naposledy snad Katrina v roce 2005? A to bylo v srpnu. 

Je to trochu riziko, ale neprilis vysoke. Bezny hurikan (nizky stupen) vypada tak, ze lidi na jeden den zalezou dovnitr a pockaji, az se prezene, ale ani takovy neprichazi kazdy rok.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 09. zaří 2017 21:06
Reakce na Luna:

já jsem se začala strašně bát, když se mi narodilo dítě. pomůže jen a jen jezdit, nejlépe pořád stejnou trasu a pak pomalu přidávat další.

Offline Isca
Avatar
4455 příspěvků moje polička 09. zaří 2017 21:38
Reakce na Luna:

Jo, krátce po autoškole v devatenácti jsem přestala (nedostala jsem se k autu)  , pak mě speciálně  jeden člověk začal zahrnovat katastrofickými scénáři, jak určitě havaruju, a po pětadvaceti letech strachu jsem začala. Zatím s dohledem, ale mnohem klidnější než v těch devatenácti. 

Offline brrr
Avatar
10023 příspěvků moje polička 09. zaří 2017 21:50
Reakce na Luna:

Moje sestra musela v autoškole zastavit, aby se vyučující mohl jít vyzvracet. Hm, nakonec se řídit naučila a jezdí úpně normálně.

Já jsem asi pět let po udělání řidičáku neřídila a pak jsem musela začít jezdit po Praze (a vozit neřídící spolujezdce). Když jsme se vždycky vraceli, byli jsme všichni zpocení durch. Uměla jsem vyjet z Prahy jen dvěm cestami, takže jsme často objížděli po vnějším obvodu půl města, než jsem trefila tu konkrétní cestu. Taky jsme to zvládli.

Offline Grizzlin
Avatar
120 příspěvků moje polička 09. zaří 2017 22:02
Reakce na Luna:

Hrůzu ne, ale měla jsem strach. Po autoškole jsem skoro vůbec nejezdila a pořád jsem se nějak vymlouvala: jednou jsem neměla boty na řízení, jednou jsem zapomněla řidičák, potom mě bolela hlava, břicho... Pár let jsem se tomu vyhýbala, ale potom jsem vzala rozum do hrsti a uvědomila si, že mě nebude do konce života někdo vozit. Začala jsem jezdit po 4-5 letech, mnohem klidnější, vyrovnanější a byla jsem menší zmatkář. Moje první práce po škole vyžadovala ježdění, kolega řídit odmítal a padlo to na mě. Moje první cesta v nové práci byla služební cesta po velkém městě s tramvajemi v autě, ve kterém jsem nikdy předtím neseděla. Do té doby jsem jezdila v jediném autě po cestách maximálně 7 km od domu. Když člověk musí, tak není čas na paniku .

Offline Grizzlin
Avatar
120 příspěvků moje polička 09. zaří 2017 22:08
Reakce na Luna:

Ještě jsem si vzpomněla, že jsem v dobách své první práce dbala na veškerý (tím myslím opravdu veškerý) oděv. Ne že bych to nedělala normálně, ale tehdy obzvlášť. To, abych nedělala před cizími ostudu, kdyby se něco na cestách stalo a já se třeba už nevrátila. No jo, výchova babičky a maminky .

Online viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 09. zaří 2017 22:16
Reakce na Grizzlin:

když jsem po mateřské musela začít denně řídit, ještě před nástupem do práce jsem uzavřela pojistku, aby ti sirotečkové nezůstali bez prostředků

Offline alese
Avatar
104 příspěvků moje polička 10. zaří 2017 08:11
Reakce na Luna:

Je tu někdo, kdo měl hrůzu z řízení auta a překonal to? 

Já. Dělla jsem po x letech kondičky a prostě to nešlo. Mám problém s řazením a s provozem. Koupila jsem tedy automat a jezdím 7 let a i do ciziny a moc mne to baví!!!!!! Automat vyřešil vlastně vše.

Online Luna
Avatar
10441 příspěvků moje polička 10. zaří 2017 08:21
Reakce na alese:

 No Jo, ale ten opravdu nikdy mít nebudu...Navíc já nemám problém se řazením, to jediný zvladam. Spis jak překonat ty představy, ze zabiju sebe a deti.  A naposled jsem se bála, ze nabouram auto, vyleze Řepka a rozmlatí mi přední sklo kladivem. Ze by pomohl Psycholog?