"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline alese
Avatar
104 příspěvků moje polička 10. zaří 2017 08:37
Reakce na Luna:

Tak pak fakt jedině se vyjezdit, napřed sama

Offline Wanda von Dunajew
Avatar
1145 příspěvků moje polička 10. zaří 2017 10:43

Neviete ako je to so zľavami do e-shopov v rámci Dní Marianne? Bývajú tam vôbec nejaké čo stoja za reč? A musím si kvôli tomu kupovať ten časák? 

Offline Karja
Avatar
35861 příspěvků moje polička 10. zaří 2017 11:47
Reakce na Luna:

Ja ty pocity zacala mit taky. Navic I kdyz ridi pritel. S prateli to nemam. Nejhorsi je to teda na D1, normalne jsem si rikala, ze to budu jednou s deckama snad objizdet. Ale jako ridim teda no, snazim se teda dostat z Prahy mimo spicku a po meste moc nejezdim. A to jsem pry dobry ridic, I kdyz tezko rict, pritel neni objektivni, chvali za vsechno. Mozna kdybych ridila denne a stala se z toho rutina, tak to bude lepsi. Poridte si poradny auto, to udela hodne, aby z nej byl dobry vyhled a necitila ses v tom jako v kusu plechu. Vic ze sve stejne pozice radit nemuzu. Muzeme jet spolu nekdy zavodit do Brna na okruh, treba by se to tam zlomilo :-) :-).

Offline Luna
Avatar
10441 příspěvků moje polička 10. zaří 2017 12:00
Reakce na Karja:

 Tam bych si zlomila spis vaz. No mě prave nikdo nepochvali, nikdy a za nic, natož za řízení.  

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46073 příspěvků moje polička 10. zaří 2017 13:06
Reakce na Luna:

ridit denne, nevyhybat se tomu, ale SAMA. snizovac sebevedomi at se vozi sam!

Offline Luna
Avatar
10441 příspěvků moje polička 10. zaří 2017 13:36

  Nemám kam dat deti. Musím to nějak vymyslet. Sebevědomí jsem teda nikdy neměla, netuším ani co to je, jen to, ze se bez nej těžko žije. 

Offline Karja
Avatar
35861 příspěvků moje polička 10. zaří 2017 14:02
Reakce na Luna:

Jo, je fakt, ze ridit sama je na uceni nejlepsi. Jednak te nikdo netepe, nikomu nevadi, ze mu kurvis auto, tuhle posedlost plechama jsem nikdy nechapala a hlavne semusis spolihat sama na sebe. Ja kdyz jedu sama, tak paradoxne udelam mnohem mene chyb, protoze se soustredim a nemuzu se spolihat typem, vsak on ni rekne, on se podiva a tak. Uvidis, ze v tech kondickach ti to pomuze, ti ucitele nejsou dementi, klidne jim o svem problemu rekni, ze musis ziskat jistotu. 

Offline Karja
Avatar
35861 příspěvků moje polička 10. zaří 2017 14:02
Reakce na Luna:

Jo, je fakt, ze ridit sama je na uceni nejlepsi. Jednak te nikdo netepe, nikomu nevadi, ze mu kurvis auto, tuhle posedlost plechama jsem nikdy nechapala a hlavne semusis spolihat sama na sebe. Ja kdyz jedu sama, tak paradoxne udelam mnohem mene chyb, protoze se soustredim a nemuzu se spolihat typem, vsak on ni rekne, on se podiva a tak. Uvidis, ze v tech kondickach ti to pomuze, ti ucitele nejsou dementi, klidne jim o svem problemu rekni, ze musis ziskat jistotu. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46073 příspěvků moje polička 10. zaří 2017 15:00
Reakce na Karja:

jj přesně tak. 

Luna snad by šlo těm dětem najít nějaký kroužek nebo v nejhorším dětský koutek v obchoďáku? kdybys natrénovala jízdu tam a zpět a zvládla to i s nimi, tak mezitím co by byly hlídaný bys mohla "na výlet":-)

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33724 příspěvků moje polička 10. zaří 2017 16:38
Reakce na Luna:

tak tu automatickou převodovku aspoň zkus, jestli je v autoškole možnost. Ono i když máš pocit, že řazení nedělá problém, tak to, že můžeš jednu věc úplně vypustit, dost pomůže tomu pocitu, že máš větší kapacitu na sledování provozu. Jsem stejnej případ jako ty teda a aktuálně se odhodlávám ke kondičním hodinám, ale s tou atomatickou převodovkou mi to přišlo fakt super. 

Online Černá kočka
Avatar
1318 příspěvků moje polička 10. zaří 2017 17:05
Reakce na Luna:

A už máš ty kondiční jízdy za sebou?

Pokud ne tak doporučuju:

1)  najít si takového instruktora nebo instruktorku, která ti sedne a chápe, že lidi chodí do autoškoly, protože řídit moc neumí a přišli se to tam naučit.

2) spousta věcí se dá natrénovat o víkendu nebo odpoledne na opuštěném parkovišti, rozjíždění, parkování atd. V autoškole nebo v běžném provozu potom člověk není tak bezradný.

Offline Luna
Avatar
10441 příspěvků moje polička 10. zaří 2017 17:16
Reakce na Černá kočka:

Mám za sebou dvě kondiční jízdy. První super, instruktor mě nejdřív nadchl, ta druhá už byla horší, celou dobu nic neříkal a pak mi řekl, ze jsem furt nervózní a ze on má teda dnes den na ho*no. Doslova. Mě to teda vyloženě otrávilo, pac já si to platím a tohle mě nezajímá, mám chuť tam už nejit. Ale zas tady bohužel nemám moc výběr.  No od te doby mě to nebaví. Ale vzdát to nechci 

Offline Bledule
Avatar
4686 příspěvků moje polička 10. zaří 2017 17:20
Reakce na Luna:

Nebyla to panika, ale bála jsem se. Měla jsem pocit, že se to nikdy nenaučím, že jsem zmatkář a budu ostatním i sobě nebezpečná. Mám problém s levou a pravou stranou. Řidičák jsem si udělala až v 35, kdy příbuzné řidiče přestávalo bavit dělat mi taxikáře a brácha mě přesvědčil, ať do toho jdu. 

V autoškole mi to moc nešlo, zkoušky jsem udělala s odřenýma ušima. Ještě s mokrým řidičákem rodina naplánovala výlet do Olomouce, abych se jako procvičila. Takže jsme s mámou, sestrou, její asi dvouletou dcerou a kufrem plným zavařenin vyrazily. Celou cestu pršelo a na silnici kolem Šternberku, tam, kde se jezdí Ecce homo, v jedné velmi ostré zatáčce, po cestě z kopce, ztratila vládu nad vozidlem. Brzdy kvílely, strhla jsem volant a zastavila asi 2 cm od svodidel v protisměru. Měly jsme štěstí, že v tu chvíli v protisměru nic nejelo,  jinak jsme byly na šrot.

No, rozdýchala jsem to a jezdila dál a jezdím dodnes. Nemůžu říct, že by to bylo vždy dokonalé, ale kdybych na to myslela, tak za volant už nesednou. 

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 10. zaří 2017 18:59

Pomoc!

Dnes ke mně dorazila Ordinary. Buffet, Matrixyl a Vitamin C.

Tak se opět ptám:

 Jak to používáte??  Kapátkem si kapat přímo na pleť a rozetřít?

B a M bych dávala ráno i večer a ten vitamín asi taky večer..? Vitamín je takový .. drsný. A po nanesení na obličej hřeje. 

Jsem z toho poněkud nejistá 

Online Tak Betty
Avatar
4979 příspěvků moje polička 10. zaří 2017 19:37
Reakce na Luna:

Já jsem začala jezdit v 50 letech do práce. Měla jsem příšerný strach. Každé ráno jsem měla průjem.

Moje trasa měla 12 kilometrů. Když jsem jela poprvé, tak můj muž jel svým autem přede mnou

Ten průjem jsem měla asi půl roku.

Jezdím 17 let, mám pár svých tras, kde jsem v klidu. Ale já říkám, že jsem taková řidička na baterky. Jezdím jenom svým autem, mám automat. A nevydám se kamkoli.

A v autoškole jsem taky nezářila. Já říkám, že ten řidičák jsem doslala jenom proto, že předpokládali, že nikdy nebudu jezdit.

Že ho chci jako doplněk vzdělání.

Dodnes mně zní v uších věta " paní Betty tuhle křižovatku dnes jedeme podruhý o stále stejná chyba."

Offline no.li
Avatar
37 příspěvků moje polička 10. zaří 2017 21:17
Reakce na Luna:

Kdyz jsem se ucila ridit, tak m prislo dobre jezdit po meste v podvecer. Provoz uz byl mensi a kazde auto bylo diky svetlum dobre videt. 

Offline Fiction
Avatar
1487 příspěvků moje polička 10. zaří 2017 23:29
Reakce na Dadoo:

Já se tedy nepovažuji za odborníka v této oblasti, samotnou mě zajímá, co napíší ostatní.

Zpočátku jsem se snažila bezdotykově nakapat přímo na obličej /abych si to kapátko nekontaminovala nějakými bakteriemi z obličeje/, ale špatně jsem odhadovala množství séra a dávala zbytečně moc a to vedlo ke žmolkování. Teď kapu na prsty a lepší.

B. i M. obsahují především peptidy a také kys. hyaluronovou /M. přímo v názvu, ale ve složení B. je také zmíněna/. Takže těžko říct, jak se vlastně odlišují v účinku, B. bych řekla, že je "silnější"  a tedy vhodnější pro zralou pleť, sama pro sebe bych dávala B. ráno a M. večer.

To Céčko bych taky dávala večer, jako 2. krok /po M./, to svědění je v porádku, pokud je nepříjemné, má se přivykat postupně.

A po tom ranním séru by to chtělo ještě nějaký krém, vybírala bych tak, aby jeho hlavní účinná látka nebyla založena na těch peptidech. Večer bych ten poslední krok /krém nebo sérum na olejové bazi/ dávala dle pocitu, zda je to nutné.

Ale ty máš pleť dle fotech tak krásnou, že se asi můžeš mazat čímkoliv.

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 11. zaří 2017 00:05
Reakce na Luna:

Já jsem měla strach, ale úplně hroznej. Nebála jsem se o sebe, ale že někomu ublížím, nabourám, že srazím chodce. Řazení mi nevadilo, ale to bylo tak asi všechno. Zaplatila jsem si kondiční jízdy, protože od řidičáku už to byla hafo let, instruktor se mnou absolvoval asi dvě jízdy, při druhý mi řekl, že se normálně nebojí, ale se mnou, že se bojí a že musím sama. Šla jsem z tý druhý jízdy a normálně jsem brečela (mámě do telefonu). Ona pak přijela, sedla si vedle mě a já jsem odřídila 100kilometrovou trasu. Řekla mi, že chvílema jedu jak s hnojem (pomalu :-D), ale že se rozhodně nebojí a že instruktor je vůl. Bála jsem se hrozně dál, ale začala jsem věřit, že to nějak půjde. 

Za sebe radím jezdit krátký a zbytný trasy, jet si třeba v neděli odpoledne pro zmrzlinu do Lidla nebo pro žárovku do Obi. Já jsem jinak dobrý a odohodlaný chodec, plus se snažím šetřit životní prostředí, ale v rámci rozježdění jsem si ordinovala podobný jízdy, klidně jen kilometr někam, kde je velký a prázdný parkoviště a neodbočuje se bez světel vlevo atp. A postupem času se to poddá, uvidíte :-).

Offline alese
Avatar
104 příspěvků moje polička 11. zaří 2017 07:12

Ten automat má opravdu výhodu, že se můžu soustředit jen na provoz. Teď uz bych klidně i manuální převodovku, ale jsem si jistá, že nebude. Spousta zkušených řidičů chlapů mne přesvědčila, ža automat a jedině automat tím, že si ho pořídili taky. A to jsou aspoň dva z nich profíci.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 11. zaří 2017 08:38
Reakce na alese:

záleží teda, jaký automat, ale i ten čtyřstupňový v naší snad patnáctileté nebo ještě starší stařešině pořád celkem jde :) v předchozím autě (diesel) jsem měla šest stupňů, a to byla tak hladká jízda, až to nebylo ani možný (v novém autě, které je benzin, nevím čím to je, ale to řazení je o chlup horší, občas cítím jakoby prokluz). teď jsem po dlouhé době jela v autě s manuálem, jako spolujezdec, a bylo mi strašně špatně  z těch trhavých pohybů při řazení.