"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline viktorka_od splavu
Avatar
46137 příspěvků moje polička 30. dubna 2024 07:42

711990 no presne:-)continuity kdo pred temi 20 lety absolvoval nejake skoleni na soft skils, tak se tam ucil kreslit strom:-))

Offline Mrakoplas
Avatar
8851 příspěvků moje polička 30. dubna 2024 08:00

711990 co sa vyvodzuje z toho, ked nenakreslis korene? Ja som strom asi nikdy nekreslila (na posudok) a korene by tam urcite neboli. Boli by pod zemou a tam nie su vidiet. Vysla by som pekna mesuge? :D

Offline Kan
Avatar
7076 příspěvků moje polička 30. dubna 2024 08:15

Mrakoplas Kořeny značí jak jsi ukotvená a jaký máš vztah k tradicím. Ještě záleží jak moc na tužku tlačíš, jestli jsou čáry vedeny slabě, to je taky špatně, protože já třeba stínuju tence oproti hlavnímu tahu. Hele celé je to zastaralé, nemoderní (1952), tady to kreslení je spíš o tom,kdo to vyhodnocuje. 

Offline continuity
Avatar
33823 příspěvků moje polička 30. dubna 2024 08:28

Mrakoplas z kořenů se vyvozuje, že nejseš ukotvena. Není to tak jednoduché, hlavně ve vztahu k zaměstnavateli to není vždy negativum. Byly doby, když jsem ty kořeny nebyla schopna nakterslit a když jsem je tam dodělala, tak to byl prostě druhý nezávislý obrázek. 

viktorka_od splavu 711990

No to je právě omyl, když to ten na té druhé straně  vyhodnotit umí, tak ani s návodem že softskill školení to neprecuras. Hlavně to obvykle není jediná metoda, spíš pomůcka. 

viděla jsem spousty stromů a byly i bez listů a rozhodně to hodnocení nebylo vzdy negativní. Viděla jsem úplně jednoduchý, já bych řekla až odflaknuty, kde verdikt zněl: velmi tvořivý člověk. Pokud to chce hodnotit nějaký pololaik, nedozví se nic. 

Hlavně, co to je negativní? Někdo hledá tvořivého člověka a někdo takového, co oblibuje rutinní, stereotypní práci. Bohužel lidí se dost často hodnotí zkresleně, měla jsem na pohovoru kluka, který byl odborně výborný, ale HR řekl, že už jednou téměř vyhořel a nechce si to znovu zopakovat a ta nám ho kvůli tomu výslovně nedoporučila, jestli bude zvládat tu zátěž. Zaměstnanec snů je to (aniž by trávil v práci dny od nevidím do nechápu, píšu pro jistotu), hlavně to vyhoření mělo úplně jiný důvod než velký objem práce. 

Offline rasaNori
Avatar
7744 příspěvků moje polička 30. dubna 2024 08:34

Hm strom kreslím 30 let pořád stejně, žádné větve, žádné kořeny ani listy. Prostě jsem se to jako dítě naučila, a pořád to tam je.

Offline continuity
Avatar
33823 příspěvků moje polička 30. dubna 2024 08:37

Kanno zastaralá, tohle je věc s pohovorem na půl hodinku. Dnes se kandidáti na důležité pozice posílají do assessment center, kde je mučí dva dny. Nebo se pošle poměrně debilní dotazník (výsledky taky komplikované na interpretaci) a ještě ten chudák ne vždy dostane nějakou zpětnou vazbu.  (Psycholožka nám řekla, že je to jeji dobrá vůle )

Radši osobní pohovor a ať se ten hodnoceny taky může zeptat, když už to podstupuje. Moje podmínka by to byla rozhodně, kdybych to měla absolvovat. 

Offline Garfie
Avatar
24026 příspěvků moje polička 30. dubna 2024 08:39

continuity Hlavně psycholog by měl umět rozpoznat i nějakou míru recese nebo záměrné snahy, kterou do té kresby vložíš. A taky ho nepřeceňovat, to se děje spíš u laiků. Pokud si dobře pamatuju, tak je to původně jen doplňkový test ke grafologickým rozborům.

Offline continuity
Avatar
33823 příspěvků moje polička 30. dubna 2024 08:44

Garfie no to je přesné, fakt je to jen doplňková metoda. Kdyby mi někdo řekl, že nevyhodnocuje nic jiného, tak si o tom taky myslím svoje. 

Offline Kan
Avatar
7076 příspěvků moje polička 30. dubna 2024 09:19

continuity Jo ten assessment jsme absolvovali a je to taky pěkná píovina. Probíhalo to následovně: Hodnotitel vysypal na kulatý stolek směs dupla a návod! Duplo, jak primitivní! A měli jsme 6 dospělých osob kolektivně sestavit podle návodu stavebnici. Jelikož byl stolek malý, vydalo se kolem něho asi jen 5 osob, tudíš můj kolega zůstal stát za mnou a radil mi, protože jsem se s kolegyní po levici věnovala návodu. Hodnotitel kolegu ohodnotil jako slabý článek, přitom neznám lepšího kolegu do teamu jak jeho, jsme spolu už roky a pro radu jdu jedině za ním. Obrázky nás teda nikdo kreslit nenutil. :D

Offline Kokoska
Avatar
28398 příspěvků moje polička 30. dubna 2024 10:39

V zivote by me na povel nakreslit strom nenapadlo kreslit i koreny.

Offline Mrakoplas
Avatar
8851 příspěvků moje polička 30. dubna 2024 11:23
Offline Samantha
Avatar
1805 příspěvků moje polička 30. dubna 2024 11:34

Jen tak hodím do placu... kdysi jsem "nakoukla" do grafologie. Je to cca 30 let, ale jeden rukopis a jeho hodnocení jsem si schovala. Teď nedávno jsem to našla a víte, že jsem se tenkrát na puntík přesně do toho člověka strefila? Při hodnocení jsem ho znala pár měsíců, teď po té době, co ho znám, sedí hodnocení stále

Na grafologii třeba "věřím" já, tak proč by nemohlo být něco v pořádku se "stromem"? 

Offline Samantha
Avatar
1805 příspěvků moje polička 30. dubna 2024 11:35

Kan Obrázky ve 3D

Offline 711990
Avatar
17177 příspěvků moje polička 30. dubna 2024 11:43

Garfie no a grafologie uz je zarazena mezi ezo pochybny smery, takze sme doma:D 

Kan tyhle veci sou uchylny, kdyz se posuzujou takhle.

Mam osobni zkusenost s hoganovym testem, kterej se udela online, odpovis na x otazek a potom jsme to pouzivali jako DOPLNEK pri prijimani junioru. Ale ve smyslu, ze tri hodnotite prave to assessment centrum (ne tim debilnim zminovanym zpusobem) a rikas napriklad - tenhle clovek by se mi hodil, libi se mi, ale nejsem si jistej jestli zkousne dobre zpetnou vazbu. A certifikovanej hodnotitel tech testu si veme jeho vysledky a rekne - podle toho co tady vidim, by mela bejt tendence prijimat zpetnou vazbu spis dobra. Tady je nejspis nervozni. Anebo naopak - reknes - tenhle typek na me pusobi skvele, chci ho hnedka. A kdyz nechces, nemusis se zajimat o ten test vubec. Anebo se zeptas - mam dojem, ze bude pracovitej a schopnej. A psycholozka ti rekne - z testu vychazi, ze tenhle clovek pusobi skvelym prvnim dojmem, ale muze mit problem dotahovat veci do konce, pojdme vymyslet zpusob, jak se ho zeptat na to, jak resil podobny situace v minulosti.

Proste nikdy nereknes - ale tady se pise tohle a tohle a pres to vlak nejede, i kdyz muj dojem z peti hodin stravenejch s timhle clovekem je uplne jinej. 

Offline Mulen
Avatar
4281 příspěvků moje polička 30. dubna 2024 12:14

MP Marge to je krásnej obraz, já bych ho koupila hned! Počasí by mi bylo fuk

Offline Samantha
Avatar
1805 příspěvků moje polička 30. dubna 2024 12:21

Prosím někoho o nasměrování, tip, jak to máte vy? 

Potřebuji někde evidovat přihlášení. Aktuálně mám jeden Excel, v něm nějakou sadu. Ten je vytištěný a odstraněný z PC, záloha na externím disku. Následuje období ručního doplňování stránky, škrtání...

Pak aktualizace Excelu... pak tisk, doplňování... a pak už mě jebne. 

Staré stránky samozřejmě pro jistotu schované a pak nevím, která platí...

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 30. dubna 2024 12:53

Kokoska já teda vždycky žila v domnění, že to mají být takové ty kořeny, co má pařez. Ty jsem kreslila jako dítě, tři špičky dole. Dneska bych nakreslila obdélník jako kmen a vlnité kolo jako korunu. Asi bych úplně neprošla (kdyby mi řekli, že na to mám půl hodiny, možná bych trochu znejistěla)

Offline 711990
Avatar
17177 příspěvků moje polička 30. dubna 2024 12:54

Samantha jako hesla?

Offline Samantha
Avatar
1805 příspěvků moje polička 30. dubna 2024 13:09

711990 Jako přihlášení (web, jméno a heslo) pardon, nějak jsem to zkrátila 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46137 příspěvků moje polička 30. dubna 2024 13:15

Samantha ja mam normalne aplikaci ktera ta hesla uchovava (vsechno co pises), susnit to po papire nema imho smysl. aspon ja teda papir hned ztratim