"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 28. března 2024 18:57

Kan mně ten můj hlas taky nevadí. Ale věřím, že to může být někdy na překážku, když nejde vypnout.

Offline Friga
Avatar
1565 příspěvků moje polička 28. března 2024 21:11

Kan jasne, ja jsem se sebou taky rada, kdyz je mi dobre. To si pripadam jako naprosto skvelej clovek a vsechno je v poradku. Ale ja nejsem moc psychicky odolna, celkove se snadno unavim/prehltim vjemy. Me si v praci cenej, ze najdu chyby, ktery ostatni prehlidnou, a celkove mam oko pro detail, ale dan za to je ta citlivost na pretizeni. Pak staci podzimni nedostatek slunce a jeste nejaky dalsi i mirny stres a uz to jede. 

Offline Kan
Avatar
6949 příspěvků moje polička 28. března 2024 21:37

Friga Tak to slunce mi vadí taky, máma chodí do solárka přes zimu a chválí si to hodně. S tou odolností si nevybereš, já mám míru resilience vysokou, ale těžko se vžívám do druhých, stížnosti  mi lezou na nervy a podle mého lidi řeší úplný blbosti.

Offline brrr
Avatar
10001 příspěvků moje polička 28. března 2024 21:42

Kan Teda až na to slunce, to je mi šumák.

Offline Garfie
Avatar
23900 příspěvků moje polička 28. března 2024 22:51

Friga Na počasí funguju úplně spolehlivě, muž se mi kvůli tomu i někdy směje. Třeba tento týden mu říkám, ty jo, já chtěla uklidit, přerovnat skříně a tak a nemůžu, když prší....

Offline moora
Avatar
7522 příspěvků moje polička 29. března 2024 08:34

Ja si zas neumim predstavit, ze si se sebou nekdo v duchu nepovida, ze vidi jen ty obrazy. Ja se sebou zvanim furt, ma to teda tu nevyhodu, ze casto dotahnu nejakej problem do temer katastrofickejch rozmeru. Porekadlo "netlac reku, tece sama" neni pro me!
Kamaradka mi jednou rekla, ze si clovek lame hlavu s 10 problemama a mezitim se 6 z nich vyresi samo. Tak na to casto myslim a trenuju to

Online RoSa
Avatar
8201 příspěvků moje polička 29. března 2024 09:07

smí se dneska prát prádlo?

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 29. března 2024 09:19

RoSa já myslím, že nějaký zákaz je akorát na bílou sobotu

Offline jerry
Avatar
8989 příspěvků moje polička 29. března 2024 09:19

RoSa 

Ne (pralo by se v Kristově krvi). 

Ani se nemá hejbat se zemí.

Offline černá káva
Avatar
1910 příspěvků moje polička 29. března 2024 09:19

RoSa Smí, ale nesmí se věšet. Takže sušička.

Offline Poéma
Avatar
733 příspěvků moje polička 29. března 2024 09:21

RoSa Nesmí, protože by bylo namáčeno do Kristovy krve.

Offline černá káva
Avatar
1910 příspěvků moje polička 29. března 2024 09:23

PoémaÁ, tak toto neznám. 

Offline jerry
Avatar
8989 příspěvků moje polička 29. března 2024 09:24

černá káva 

To věšení se týká až Štědrého dne a myslím, že i Nového roku (na Štědrý den se tedy nemá ani prát - pak není co věšet) - aby se v rodině nikdo neoběsil.

Offline černá káva
Avatar
1910 příspěvků moje polička 29. března 2024 09:42

jerry 

Ale to je asi z Erbena a to zas tak dávno není. Ale je fakt, že u nás doma se nepralo. Ale to ještě sušičky nebyly. Tak ještě, že se může vařit a péci.

Offline Paris
Avatar
příspěvků moje polička 29. března 2024 09:56

Já asi přemýšlím kombinací... text (povídám si v duchu) i obrazy. Při čtení knížky si vše vizuálně představuji.

Ale už dlouho mě zajímá, jestli někdo jiný vidí v představách písmenka barevně jako já nebo jsem pacient. Ne, že bych každý text viděla barevně... při čtení textu reálnou barvu... třeba tady normálně vidím jen černá písmena na šedém podkladu. Ale pokud si představím samotné 1 písmeno, tak je velké tučné tiskací a třeba A je červené, O je bílé, N zelené, S růžové, Z oranžové. Nevím, jestli to tak bylo třeba ve slabikáři, když jsem se učila písmena v 1. třídě...

Online RoSa
Avatar
8201 příspěvků moje polička 29. března 2024 09:57

já to tušila, s tou krví a nehejbat se zemí... jen se mi to plete, jestli pátek nebo neděle

takže sobota je zdá se bezpečná?

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 29. března 2024 10:01

RoSa já bych pro jistotu jen odpočívala

Offline Aranel
Avatar
4495 příspěvků moje polička 29. března 2024 10:03

RoSa Podle tradice by se na Bílou sobotu měly péct mazance a beránci, barvit velikonoční vajíčka a rovněž plést pomlázky. Když je pomlázka hotová, měla by se na ni uvázat jedna bílá stuha. V tento den se lidé též oblékali do nového či slavnostního oblečení a převlékaly se peřiny.

Offline Kokoska
Avatar
28250 příspěvků moje polička 29. března 2024 10:05

Aranel u nas se vejce barvily zasadne v nedeli. A mazanec asi budu pect dneska vecer. Ale periny zitra prevlecu, to mam v planu, tak aspon neco.

A co mate noveho na sebe na nedeli, aby vas beranek nepokakal? U nas se totiz tohle odkazovalo taky ze az na nedeli, ne na sobotu jako v tom textu vyse.

Offline Samantha
Avatar
1726 příspěvků moje polička 29. března 2024 10:13
Reakce na černá káva:

RoSa Smí, ale nesmí se věšet. Takže sušička.

​Ajaj.