"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline dorota
Avatar
851 příspěvků moje polička 29. března 2024 20:15

Evaeva Pôst na Veľký piatok nevnímam ako všeobecnú veľkonočnú/jarnú tradíciu, ale ako kresťanský zvyk. Preto mi to príde zvláštne, keď to riešia neveriaci.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 29. března 2024 20:25

dorota já tyhle věci právě beru jako Viktorka. Dělala to babička, mamka a dělám to i já (pokud chci).

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46112 příspěvků moje polička 29. března 2024 20:27

dorota ja to chapu, ale neboj, ono vam z tech svatku neubyde i kdyz se zapojime:-)

Offline dorota
Avatar
851 příspěvků moje polička 29. března 2024 20:36
Offline dzizisketa
Avatar
7485 příspěvků moje polička 29. března 2024 22:54

Jaké že máte tipy a triky pro podélné parkování? Při posledním opakování jsem tady nedávala pozor

Offline Tak Betty
Avatar
5000 příspěvků moje polička 29. března 2024 23:20

dzizisketa jo Viktorka to kdysi nazorne popisovala,  ale já se do toho pouštět nebudu .

Offline baltik
Avatar
4442 příspěvků moje polička 30. března 2024 07:37

dzizisketa ja smeruju zadkem hodne ostre do pulky te mezery a az uz tam skoro jsem, vyrovnam volant

Offline zdensy
Avatar
1050 příspěvků moje polička 30. března 2024 08:25

dzizisketa , podélné parkování mezi dvě auta. 

Couvám do mezery pod úhlem asi 45° , musím těsně míjet levý zadní nárazník předního auta svým pravým předním nárazníkem, a pak vyrovnám. 

Snad to taky trochu pomůže

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46112 příspěvků moje polička 30. března 2024 09:14

dzizisketa idealne by ti to mel nejdo ukazat, na dalku je to blby. mne kamaradka. nechapu, proc to neuci v kazde autoskole, zkousela jsem i koukat na nejaky navodny videa a skoro mi prijde, ze to ti chlapi delaji schvalne! mlzi

takze, najedu si tesne vedle auta, za ktere chci podelne zaparkovat, zadek licuje s jeho zadkem. volant doprava/doleva nadoraz (bez posilovace je to horsi, potrebujes vic mista, kdyz musis aspon trochu jet abys otocila kola, s posilovacem je otocim na miste.

pomalu couvam tak dlouho, az v zpetnym zrcatku uvidim bud celou, nebo polovinu poznavaci znacky auta za mnou (zalezi jestli se radis k levymu nebo pravymu chodniku)

vidim znacku=zastavim a naplno tocim volant na opacnou stranu.

couvam tak dlouho, az jsem na miste:-)

srovnam kola, vystupuju, odchazim

Offline Kan
Avatar
7051 příspěvků moje polička 30. března 2024 09:41

zdensy Parkuji v jednosměrce podélně na levé straně ulice, říkáš levý zadní předešlého auta. Aha.

Offline bublifuk
Avatar
příspěvků moje polička 30. března 2024 09:47

Kan ten kdo si to podle popisu představí, si to bude určitě umět přehodit na druhou stranu

Offline Raduza
Avatar
příspěvků moje polička 30. března 2024 09:54

dzizisketa stoupnout si na úroveň auta za který chceš zaparkoval, zadkem zajet do půlky mezery a pak opačný rejd a docouvat.  Musíš to zkoušet furt dokola až to půjde i poslepu.

Offline Kan
Avatar
7051 příspěvků moje polička 30. března 2024 11:41

bublifuk Jasně, člověk kterej si nedokáže představit, jak se dostane podélně autem mezi dvě stojící auta a potřebuje návod, si dokáže popis představit zrcadlově. Super!

Offline barbucha blogger
Avatar
30672 příspěvků moje polička 30. března 2024 11:58
Reakce na dorota:

Evaeva Pôst na Veľký piatok nevnímam ako všeobecnú veľkonočnú/jarnú tradíciu, ale ako kresťanský zvyk. Preto mi to príde zvláštne, keď to riešia neveriaci.

​Já měla nekřesťanský zažívací potíže, pročež jsem se postila (za pomoci suchý housky) taky. Snad, jako kacíř, nepřijdu do pekla

Offline bublifuk
Avatar
příspěvků moje polička 30. března 2024 12:10

Kan pokud si to někdo neumí představit, tak mu psaný návod stejně nepomůže.

Tipuju, že dzizisketa parkovat umí, akorát se jí zrovna nezadařilo na poprvé, což se stane každýmu. Někdy k tomu stačí jenom jiné auto. I ten rejd má každý auto jiný.

Offline Jitka77
Avatar
1145 příspěvků moje polička 30. března 2024 13:24
Reakce na baltik:

dzizisketa ja smeruju zadkem hodne ostre do pulky te mezery a az uz tam skoro jsem, vyrovnam volant

​Teda než mi došlo, o čem je v tomhle vlákně teď řeč...

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 30. března 2024 14:10

Kan a proč ne? Mně se podle zrcátek parkuje špatně, ale tohle si představím na obě strany hravě.

Offline Kan
Avatar
7051 příspěvků moje polička 30. března 2024 15:39

Evaeva Tak couvat bez zrcátek si nedokážu představit vůbec, nepoužívám asistenta, ani upozornění, řídím se pouze zrcátky.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 30. března 2024 16:01

Kan pro mě je právě velký gamechanger zadní kamera, ale s tímhle návodem to zvládám jakžtakž taky.

Offline zdensy
Avatar
1050 příspěvků moje polička 30. března 2024 19:26

Kan Dobrá rada přišla vniveč, když jsou výjimky, co parkují podélně vlevo