"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline Kan
Avatar
6949 příspěvků moje polička 28. března 2024 09:02

U toho čtení a představy je to strašně nevděčný, četla jsem něco podle skutečné události, postava  hlavního hrdiny byla popsána úplně dokonale i jsem ho měla přd očima jako fakt fešák no a vygooglila jsem si ho a byl úplně jinej než psaný popis. 

Offline Garfie
Avatar
23891 příspěvků moje polička 28. března 2024 09:08

Kan Ale víš co je srandovní? Já si u čtení představuju věci fakt dokonale podrobně, jako Mohučanka,ale často úplně jinak, než je popsáno v knize! Když se nad tím zamyslím, musím se kolikrát smát, ale nemůžu si pomoct....

Offline Kan
Avatar
6949 příspěvků moje polička 28. března 2024 09:16

Garfie No mně stačí číst, že dům byl cítit plísní a stuchlinou a fakt ji začnu cítit. A strašně mi vadí takový ty nenápadný zmínky o něčem, takže už dokážeš předpovědět jak to dopadne. Třeba teď jsem četla hned na začátku detektivky, že měli v chatě vždy v chodbě kanystr s benzínem do člunu a já viděla tu dřevěnou chatku i kanystr a říkám si, to bude problém, to bafne raz dva a bude popel. No a víš co, přesně. A to si říkám u čtení často, nějakej zvyk u hlavní hrdinky a já „ty seš marná, ty na to dojedeš a vono jo! Asi jsem opravdu Stará Duše a jedu dvacátý kolo, jak mi kdosi předpověděl.

Offline Mrakoplas
Avatar
8791 příspěvků moje polička 28. března 2024 09:18

Garfie a to mam vlastne tiez. Niekedy je to tym, ze si prostredie predstavim uz pri prvej vete a ked ho autor zacne popisovat az v druhom odstavci, uz ma smolu, neviem to prepisat :D Ale dakedy si ten mozog proste robi co chce a vytvara si uplne inu predstavu. Uplne sa mi vybavuju situacie ako mi to zrazu v hlave priestorovo nesedelo. Jak moze postava utekat dolava do budovy ked ta budova je v mojej hlave jasne vpravo? Ako moze ist cez most, ved ten je az za obchodom! (Len priklad)Hrozny gulas mi to vie spravit

Offline Garfie
Avatar
23891 příspěvků moje polička 28. března 2024 09:26

Mrakoplas To je přesný! Mě se stává třeba že autor tvrdí, že někdo je blondýnka....a já v duchu "tak to se teda hochu pleteš..."

Offline Mrakoplas
Avatar
8791 příspěvků moje polička 28. března 2024 09:29
Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 28. března 2024 09:35
Online barbucha blogger
Avatar
30560 příspěvků moje polička 28. března 2024 09:54
Reakce na Mohučanka:

brrr Evaeva tyjo, já když čtu, tak si představuju úplně všechno: krajinu, domy, pokoje, lidi...všechno. A pak když koukám na film natočený podle nějaké knihy, bývám hořce zklamaná

​Přesně tak. Já když čtu, tak se mi to promítá v hlavě, že to v podstatě už jako film vidim!

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 28. března 2024 10:44

pri cteni mam plusminus nejakou predstavu, ale nevidim ani obraz ani zvuk a ani nevnimam moc ten text jako takovy. kdyz me knizka chyti, tak ten dej proste ziju, strachuju se, smeju, brecim..

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33668 příspěvků moje polička 28. března 2024 10:47

Hele, jak ze si nepredstavite ruzovyho slona? To jako vazne? 

Offline dzizisketa
Avatar
7439 příspěvků moje polička 28. března 2024 10:48

Já si děj knih taky živě představuji, i když čtu něco odborného, tak ty pokusy a reakce apod. taky v hlavě vidím

A lokace si vyhledávám na mapách a prohlédnu si pár fotek, abych měla představu.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33668 příspěvků moje polička 28. března 2024 10:51

dzizisketa to dělám taky  třeba Peter May a Skala

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 28. března 2024 10:53

Potrefenáhusa ja si nepredstavim zadnyho slona, natoz ruzovyho, rozhodne ne ve smyslu, ze bych ho zive videla pred sebou, velky usi, vrascita kuze, chobot.. tyhle casti jak o nich pisu si jako prchavy vjem i predstavim vizualne, ale ten celek ani omylem, proste ne. a taky jsem byla presvedcena driv, ze je to jen nedsazka, kdyz o tom nekdo mluvi, ze nikdo ty predstavy nevidi;-)

jo a mluvila ksem o tom i s psycholozkou a ta mi rekla, ze a) jsem normalni

b) asi 20% lidi tu vizualni predstavivost nema a majorita teda jo, jen to neni zadna nemoc nebo vada:-)

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33668 příspěvků moje polička 28. března 2024 10:55

viktorka_od splavu zajímavý  (to si neumim představit já)

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33668 příspěvků moje polička 28. března 2024 10:56

viktorka_od splavu mne to nepřijde jako vada, jen mi to přijde vrcholne zajímavý (a nepredstavitelny)

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 28. března 2024 10:57

a je tu nekdo, kdo slysi hudbu?( nemyslim tu otravnou pisnicku co hrali rano v radiu:-)

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 28. března 2024 10:58

Potrefenáhusa no ja kdyz zjistila ze ostatni to "vidi" tak jsem se prave vydesila, ze su vadna:-))

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33668 příspěvků moje polička 28. března 2024 10:58

a je tu nekdo, kdo slysi hudbu?( nemyslim tu otravnou pisnicku co hrali rano v radiu:-)

​no jasne 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 28. března 2024 11:01

Potrefenáhusa tyo, tak to ses druha o kom vim (prvni teda nejsem ja, bohuzel, dokud jsme se o tomhle tematu nezacli bavit doma, v zivote me to nenapadlo)

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33668 příspěvků moje polička 28. března 2024 11:02

viktorka_od splavu tyjp já nevim, mně to přijde běžný, já i hrála na nastroj a proste si tu hudbu pamatuju?