"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Online Kokoska
Avatar
28380 příspěvků moje polička 30. března 2024 23:31

Dokazete zaparkovat v ulici, kde stoji auta po obou stranach a na projetj je jeden ne moc siroky pruh? Mam parkovaci asistent, ale nikdy to nevyhodnoti jako dobre misto a kdyz jsem to zkousela sama, nikdy jsem nemela dost mista vytocit to tak, abych nenarazila prednim blatnikem.

Offline Mrakoplas
Avatar
8837 příspěvků moje polička 31. března 2024 00:02

Kokoska my mame taku ulicu. Teda auta parkuju len na jednej strane ale ta cesta je uzucka a musim byt co najblizsie k autu vedla ktoreho stojim/zacinam parkovat, inak trafim pri cuvani kolesom vysoky obrubnik. Trik je v tom, ze nemozu nam zadky uplne licovat, musim stat kusok vzadu, potom uz mi to vyjde.

Online Kan
Avatar
7051 příspěvků moje polička 31. března 2024 06:46

Kokoska Pokud usoudím, že se tam vydám, tak se o to pokusím. Parkuju jen podle zpětných, žádný asistent, nic. Nedávno jsem přišla k autu a za mnou 20cm a auto a přede mnou 20cm a auto. No natočila jsem se volantem hodně, ale vyjela jsem! V ulici teda už frontička, ale tak maj taky brzdy.

Offline Samantha
Avatar
1795 příspěvků moje polička 31. března 2024 09:52

Kan Taky mám takový ráda, mi připadá, že mi to dělaj snad naschvál, ale ono se to spíš tak nějak naskládá. Ale vyjet se dá skoro vždycky, jen to stojí hodně posilování. 

Ale jak píše Kokoska , tak v takové ulici se mi parkuje blbě.

Nějak se bojím vytočit se do těch 45 st., takže si blbě najedu a jak jednou blbě najedeš...

Je to jako s knoflíkama u košile, když zapneš první blbě, už se nikdy dobře nedopneš

Offline dzizisketa
Avatar
7485 příspěvků moje polička 31. března 2024 11:59

Kokoska 

Ano, přesně takovou máme u baráku a to podélné parkování tam nesnáším! Proto jsem se ptala na ty tipy, protože tam se vždycky sunu po centimetrech. 

Offline dzizisketa
Avatar
7485 příspěvků moje polička 31. března 2024 12:00

viktorka_od splavu 

Díky, já jsem si pamatovala něco s poznávačkou, ale bez detailů

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46112 příspěvků moje polička 31. března 2024 14:33

dzizisketa ja jsem presne takhle v te ulici denne parkovala, uzka silnicka na jedno auto a po strane rada do ktere se musis vejit

Offline Garfie
Avatar
24007 příspěvků moje polička 01. dubna 2024 04:39

Taky v takové bydlím. Dvě jedoucí auta se nevyhnou, vždycky musí jedno zastavit a najet co nejvíc ke straně. Parkuje se na jedné straně, navíc jsou tam vysoké obrubníky, u každého vchodu pěkně ostrý rok + ulice lehce do zatáčky, no už nám u domu odřel poklice kdejaký parkovací mistr... Nejvíc mě to potěšilo od mého dvorního automechanika, který mě za to zdrbal a pak u nás zaparkoval a stalo se mu totéž.  

Offline Bledule
Avatar
4688 příspěvků moje polička 02. dubna 2024 08:16
Reakce na SunEclipse:

continuity tak to si zas nedovedu představit já  - jsem tým vnitřní hlas. Už jsem nad tím i dumala, jakým způsobem přemýšlejí lidé, kteří mají ztrátu sluchu od narození.

​Přemýšlejí ve znakové řeči. Nebo můžou mít ty obrazy.

Karja 

Offline Candance
Avatar
5355 příspěvků moje polička 02. dubna 2024 09:01

Ja parkuju podelne jako Viktorka-teoreticky plus minus nejaka praxe. Ale kdyz mam ovulaci, tak to na poprve nedokážu. Hrozne.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46112 příspěvků moje polička 02. dubna 2024 09:09

Candance kdyz jsem roztekana a nevyjde mi to napoprve, je nejlepsi jet do haje a zbyly kilometr dojit

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33771 příspěvků moje polička 02. dubna 2024 09:11

Nevím, kde jsme si tu psali o těch úzkých silnicích, já nenávidím tenhle usek a jezdím tudy nejcastejc, i bez vlaku mi přijde dost úzká, ale je to hlavní silnice se sousedním městem s celkem svižným provozem, v tomto kontextu jsem rada, ze ten vlak k nám jede jen jednou za hodinu

když napadne snih, bejva docela často nehoda s autem prehuplym na koleje 

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 02. dubna 2024 09:21

Potrefenáhusa tak to úplně chápu!

Offline Candance
Avatar
5355 příspěvků moje polička 02. dubna 2024 09:31

viktorka_od splavu tak tak, jenze tech par dni je casto tezke zaparkovat i o kus dal. 

Offline andulka01
Avatar
10747 příspěvků moje polička 02. dubna 2024 09:58

Potrefenáhusa Několikrát jsem tam jela na kole, hodně jsem se modlila, aby ten vlak zrovna nejel. A autem je to hodně nepříjemný, takový hodně divný a přitom z Prahy jsem normálně zvyklá na tramvaje.
Jinak pakování asi v pohodě, samozřejmě se svým autem jsem nejjistější. Teď jsem se u veta nacpala do minimístečka mezi auto a dopravní zvačku, jako trvalo to, ale bylo to jediné místo v kilometrovém okolí. Parkovací čidla nemám na žádném autě, s kterým občas jezdím.

Online Zina
Avatar
5857 příspěvků moje polička 02. dubna 2024 10:13

Já myslím, že ty 20cm odstupy může právě udělat automat, já když mi auto takhle zaparkuje a přijde mi, že by ten přede mnou nebo za mnou mohl mít problém vyjet, tak odjedu a píchnu to jinam, přijde mi to dost bezohledný.
Ještě horší teda je, když stojí auta vedle sebe a někdo zaparkuje tak, že řidič nemůže nastoupit. My tu máme na jednom parkovišti u centra takový úzký parkovací místa a stává se to tam docela často, už jsem taky složitě nalejzala dveřma od spolujezdce a muž jednou přes zadní sedačky. Vždycky si představím, že tohle se stane někomu s omezenou hybností a chytá mě vztek.

Offline Myrtila
Avatar
3022 příspěvků moje polička 02. dubna 2024 10:37

Zina To mi připomnělo, jak mi vyprávěl kamarád, jak se cpal na parkovací místo podélně, byla dvě za sebou a bylo to sloupek - volné místo - zaparkované auto a před ním konec parkoviště, takže volný odjezd. Cpal se tam po centimetrech a vedle na chodníku stál chlápek a pozoroval ho. A když doparkoval a vystoupil, týpek mu zatleskal, nastoupil do toho auta před ním a odjel

Offline continuity
Avatar
33770 příspěvků moje polička 02. dubna 2024 10:40

Zina jenže to je právě způsobeno tím debilnim návrhem parkovacích míst. Norma říká 2,5m a 70% aut na trhu má šířku se zrcátky víc než 2m (zjištění ÖAMTC). Pokud jsou místa třeba tri a ta krajní mají po stranách nějake zdi, tak se tam tři taková sice auta vejdou, ale to vystupování je občas oříšek. 

Pokud nelze vystoupit, tak tam nelezu, ale že bych teda šla parkovat jinde, pokud jsem se sama do té díry vlezla, jen kvůli tomu, že by ten kdo vyjíždí nemusel vic točit volantem, tak to ani náhodou. To bych v Praze nezaparkovala nikdy nikde. Mně zas derou auta, které mají z každé strany půl metru prostoru.

Online bublifuk
Avatar
příspěvků moje polička 02. dubna 2024 10:49

Zina na druhou stranu, tady je parkoviště kde se parkuje vedle sebe, ale nejsou tu čáry. Většina si kolem sebe nechává prostor na plné otevření dveří a kapacitu parkovacích míst to snižuje. 

No chce to brát nějak s rozumem.

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 02. dubna 2024 10:59

bublifuk já si myslím, že tady na sídlišti by prospělo to nalajnovat