"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 28. března 2024 14:50

Friga aha tak to zas ne, ja jsem schopna zpameti zazpivat ledacos, normalne si to vybavim, ale rozhodne mi to nezni v hlave jen tak samo od sebe jako podkres k nejakym uvaham nebo situacim, jako priteli

Online Myrtila
Avatar
2954 příspěvků moje polička 28. března 2024 14:55

Evaeva Friga Aha, tak to oboje chápu. Mně teda slova taky nehrají. Ale melodii si vybavím, i třeba přesný hlas zpěváka, nebo jak v konkrétní skladbě zní třeba klavírní podkres, nebo bubny, ale to už ji potřebuju znát opravdu dobře. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 28. března 2024 14:57

Myrtila tak to se svým hudebním hluchem nezvládnu ani omylem, ale jako celek mi ta písnička v hlavě zní čistě.

Online Myrtila
Avatar
2954 příspěvků moje polička 28. března 2024 14:59

Evaeva Mně taky, protože si ji nikdy nepředstavuju zpívanou svým hlasem (sluch mám, ale zpívat neumím)

Offline Friga
Avatar
1565 příspěvků moje polička 28. března 2024 15:06

Myrtila ja treba pri poslechu nejakeho alba nebo symfonie vim, jak bude znit dalsi pisnicka nebo veta, ale ze bych si treba ted takhle z hlavy vybavila, jak konkretne zni Highway to hell, to ne. Maximalne si vybavim naproste utrzky snadno zapamatovatelne melodie, refrenu nebo riffu typu uvodnich tonu Beethovenovy pate ci refren Du hast. Pritom jsem nedavno pri jizde autem zapla radio a rikam, to bude nejakej Dvorak, i kdyz jsem skladbu neznala a mela jsem pravdu. Neumim vysvetlit, cim to je. 

Offline Friga
Avatar
1565 příspěvků moje polička 28. března 2024 15:08

viktorka_od splavu v hlave mi taky nic nehraje, pokud si sama sobe neco nevypravim, tak mam v hlave ticho, pusto a prazdno

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 28. března 2024 15:15

Frigahotovej budha

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33676 příspěvků moje polička 28. března 2024 15:22
Reakce na Tabea:

Já si jako růžovýho slona vždycky představovala nafukovacího. Něco jako fatra. Vůbec mě nenapadlo, že by to měl být ten opravdovej.

​já ho mám kreslenyho, jak od Borna

Offline continuity
Avatar
33596 příspěvků moje polička 28. března 2024 15:30

Růžových slonů klidně vygeneruji pět různých. Momentálně vede růžový Ganesha. 

Online Myrtila
Avatar
2954 příspěvků moje polička 28. března 2024 15:59

Friga Možná tam byly použité nějaké motivy, které použil i v jiných skladbách?

Offline Friga
Avatar
1565 příspěvků moje polička 28. března 2024 16:32

viktorka_od splavu ja si spis porad neco vypravim ci nad necim uvazuju a neumim to moc vypnout. 
Myrtila tak on kazdy skladatel ma svuj styl, stejne jako hudebni skupiny. Nejake typy melodii a hudebnich prvku. Spis mi prijde divny, ze kdyz si hudbu aktivne nejsem schopna vybavit, tak jaktoze to poznam. Mam to podobne s barvama, poznam, ze se napriklad nejaky tricko bude barevne hodit k sukni, i kdyz si tu barvu sukne v tu chvili nedokazu predstavit, ale nekde v pameti to asi je. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 28. března 2024 16:50

Friga 

Já se to vypínání teď v poslední době aktivně učím ale je to potřeba pořád trénovat

Offline Muslik
Avatar
189 příspěvků moje polička 28. března 2024 16:58
Reakce na Friga:

Myrtila v podstate to tak je, nevybavim si melodii. Umim samostatne zazpivat nejakou jednoduchou detskou pisnicku typu Kocka leze dirou (rekla bych, ze to mam naucene jak rikanku vcetne melodie), ale k cemukoliv slozitejsimu uz potrebuju doprovod, melodii neudrzim, ani kdybych chtela, protoze si ji proste nevybavim (to, ze nemam vyzpivany hlas a nezpivam dobre, je jina vec ). Pritom hudebni sluch mam normalni a hudbu poslucham hodne. 

​lépe bych to nenapsala, mám to zcela identicky. V životě mi to nikdy nevadilo, ale teď s malým detskem trpím, když vím že končím maximálně u Kočka leze dírou, kterou mám z dětství doslova nadrcenou

Offline Kan
Avatar
6949 příspěvků moje polička 28. března 2024 17:10

viktorka_od splavu A proč to chceš vypnout? Vždyť je to neškodný.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 28. března 2024 17:20

Kan Ten klid a to ticho je nádherný

původně jsem se to snažila vypnout abych si přestala omílat pořád ty sračky okolo rozvodu a tak dále... Ale ono to bez toho vážně jde daleko líp i když je člověk v pohodě

Offline Kan
Avatar
6949 příspěvků moje polička 28. března 2024 17:30

viktorka_od splavu Ajo, no já své vnitřní já poslouchám ráda. 

Offline Friga
Avatar
1565 příspěvků moje polička 28. března 2024 17:37

Kan mne to komplikuje usinani, furt se mi hlave objevuji nove napady a myslenky a ja ne a ne zabrat. Treba kdyz zacnu v duchu sit. Kdyz pak zacnu zabirat, tak me casto probere to, ze si uvedomim, ze uz konecne usinam. A v depresivnim obdobi neutisitelny sebekriticky hlas umi byt hodne kruty, s tim se clovek musi naucit nejak pracovat, protoze to vytvari zacarovany kruh, kdy vlastni myslenky cloveka blokuji, coz vytvari zivnou pudy pro ty myslenky. 

Offline Fakirka
Avatar
2106 příspěvků moje polička 28. března 2024 17:49
Reakce na Friga:

Kan mne to komplikuje usinani, furt se mi hlave objevuji nove napady a myslenky a ja ne a ne zabrat. Treba kdyz zacnu v duchu sit. Kdyz pak zacnu zabirat, tak me casto probere to, ze si uvedomim, ze uz konecne usinam. A v depresivnim obdobi neutisitelny sebekriticky hlas umi byt hodne kruty, s tim se clovek musi naucit nejak pracovat, protoze to vytvari zacarovany kruh, kdy vlastni myslenky cloveka blokuji, coz vytvari zivnou pudy pro ty myslenky. 

​Tohle je naprosto přesný popis.

A tahle debata je skvělá. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 28. března 2024 18:21
Offline Kan
Avatar
6949 příspěvků moje polička 28. března 2024 18:52

Friga No já depresivní období nemívám a pokud jde o stres, tak já to nechám plynout. Mě to moje vnitřní já nijak nekomplikuje život, spíš naopak mi vždycky vnukne myšlenku, která je přínos.