"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline notna
Avatar
6575 příspěvků moje polička 01. února 2022 20:34

Karja Díky, zkusím nějaký příspěvek vyčerpat z pojišťovny, ale moc s tím nepočítám. Naposledy jim nestačiliy doklady poslané přes datovku. Měla jsem přinést originál dokladu osobne nebo doporučeně poštou. Loni v lockdownu

Offline Renusatko
Avatar
11584 příspěvků moje polička 01. února 2022 21:41
Reakce na notna:

Malenge Asi jsem ten věk popletla a máš pravdu se 14. 

​Též nám dětská říkala, že smůla, že už synovi bylo 15, ale prý by to nějak udělala. Ale ani jsem nezjišťovala, jak by to bylo, když byl očkovaný asi ve 3 letech.

Offline notna
Avatar
6575 příspěvků moje polička 01. února 2022 21:50

Renusatko Dcera ho v dětství očkovaný neměla, tak jsem teď už nechtěla čekat a raději zaplatila.

Offline Garfie
Avatar
24040 příspěvků moje polička 01. února 2022 21:51

notna Co to máš za pojišťovnu, já posílala doklady normálně mejlem!

Offline notna
Avatar
6575 příspěvků moje polička 01. února 2022 21:56

Garfie VZP a nebylo to pojišťovnou, ale úřednicí. Mámě taky doklady skenuji a posílám a proplácí jí to. Taky VZP. Jsem zvědavá, jestli to teď u očkování projde.

Offline Garfie
Avatar
24040 příspěvků moje polička 01. února 2022 21:57

notna Tak tos měla teda smůlu. :-(

Offline notna
Avatar
6575 příspěvků moje polička 01. února 2022 22:00

Garfie Bylo to v období, kdy jsem neměla energii se s pojišťovnou dohadovat. Tak jsem se na to vykašlala.

Offline Mulen
Avatar
4281 příspěvků moje polička 02. února 2022 07:22

Karja Včera jsem to zběžně googlila, a ZPMV by přispěla 2000. Ale je to myslím i s postoupením příspěvku od rodičů. 

Offline Monulinecenka
Avatar
376 příspěvků moje polička 02. února 2022 09:12

Evaeva Po chvále tady na Parfu jsem si objednala nějaké výrobky z The Ordinary a mám krémy z Yves Rocher a Uriage. Konkrétně si ráno po obyč toniku dávám Niacinamide 10% + Zinc 1% sérum od Ordinary a na to krém "péče proti drobným nedostatkům pleti Sebo Végétal" od Yves Rocher. Večer potom po odlíčení a toniku používám Mandelic Acid 10% + HA sérum od Ordinary, na to Vitamin C Suspension 30% in Silicone sérum taky od Ordinary (to si tedy ředím obyč krémém, je to na mě dost silné, pálil mě po tom nos a okolí úst). Jednou za týden nebo dva si pak dám AHA 30% + BHA 2% Peeling Solution, po tomhle peelingu si dávám na pleť Uriage Bariéderm regenerační krém s obsahem mědi a zinku. Možná to zní složitě, ale vlastně není, zvykla jsem si rychle, teď je to rutina. Nevím, jestli mi pomohl jeden konkrétní výrobek, nebo ta kombinace (nakoupila jsem to více méně vše najednou), ale opravdu už posledních několik měsíců mám pleť dobrou. Občas se sice nějaký pupínek objeví, ale třeba jen jeden, ne rovnou 10 jako dříve. Jednou za měsíc chodím na kosmetiku, tam mě vždy právě dost čístila, teď už tam chodím spíše relaxovat na masáž obličeje.

Netroufám si soudit jakto máš třeba ty, ale třeba pro mě je ten krém z YR docela drahý (stojí přes 500,-Kč), ale jak mám tu jejich kartičku, tak mají dobré slevy. Teď měli třeba 2 za cenu 1, nebo mi chodí každý měsíc slevová poukázka a je i cílená, teď jsem si všimla, že mi nabízí přímo ten krém za polovinu a to už se dá nebo jak tam nasbírám za nákupy body, tak jsem si teď mohla vybrat něco zdarma v hodnotě 700,-Kč, tak jsem vzala nějaké sérum na mastnou pleť, ale ještě nezkoušela.

Ještě dodám, že je mi 31, pleť mám mastnou a s rozšířenými póry (to máme v rodině, toho se nezbavím), ale fakt teď mám nějaký ten větší bolák jen výjimečně a i ty póry jsou takové méně viditelné. 

Offline Aranel
Avatar
4541 příspěvků moje polička 02. února 2022 10:33

Emerald Domov Senecura ve Vratislavicích n/N. má taky dobré reference. Je tam krásný rozhled z kopce.

Offline JankaM
Avatar
2403 příspěvků moje polička 02. února 2022 11:39

Emerald u nás (HK) je SeneCura uprostřed sídliště, klienti vždycky v létě ze zahrady sledují děti na hřišti a na mlhovišti, mají to tedy i s odpovídajícími zvukovými efekty, což nevím jestli se jim tedy líbí A taky tam vídám běhat  krásnýho canisterapeutického retrievera.  

Ale konkrétní zkušenost tedy nemám, takže žádný přínos pro tebe. 

Offline brrr
Avatar
10060 příspěvků moje polička 03. února 2022 08:30

Od včerejška mě při mrkání bolí horní víčko těsně nad vnějším koutkem. Dneska už je víčko napuchlé. Nevíte někdo co s tím v domácích podmínkách? Jsme v karanténě. Od včerrjška kapu ophtalmo septonex a dneska jsem začala s heřmánkovými obklady. Pak už máme doma jen slivovici.

Offline Kokoska
Avatar
28416 příspěvků moje polička 03. února 2022 08:32

brrr jecne zrno? Doporucuje se teple obklady, co nejvic, jak vydrzis, a masirovat. A trochu mi pomahala mast opthalmoazulen.

Offline continuity
Avatar
33843 příspěvků moje polička 03. února 2022 08:36

brrr uf, táta měl teď něco s okem prý to může být i ke COVIDu. Pokud se to zhorší, snažila bych se dostat někam, kde mě vyšetří.

Offline brrr
Avatar
10060 příspěvků moje polička 03. února 2022 08:40

Kokoska Jo, já tipuju, že se mi začíná dělat ječné zrno, ale nikdy jsem to neměla.

continuity Nestraš

Offline Prosperina
Avatar
714 příspěvků moje polička 03. února 2022 09:10

brrr Podle popisu to delas dobre, ten ophtalmoseptonex klidne kazdy 2 hodiny, obcas se to v zacatcich rozkape. I kdyz jestli uz to napuchlo, tak je na to mozna pozde  ( ale asi neuskodi pokracovat). No a kdyz se mi to nepodarilo rozehnat, tak celkem rychle pomohla nejaka kortikoidova masticka. Ale jmeno si nepamatuju, uz he to aspon 10 let. 

S tou izolaci je to na houby, ale treba by Ti, kdyby domaci lecba nepomahala, zkusila, ocarka po popsani priznaku mohla poslat e-recept? 

Jako samozrejme to muze bejt i neco spojenyho s tim covidem, jak pise continuity  ale to snad zase nebejva tak casty a ty priznaky mi zneji fakt spis na jecny nebo vlci zrno. Jak jsem to cetla, skoro jsem mela pocit, ze se mi zase po letech dela ...

Offline Myrtila
Avatar
3058 příspěvků moje polička 03. února 2022 10:49

brrr Radu nemam, ale mne se neco takoveho taky udelalo zrejme v souvislosti s covidem. Zacalo to jako jecne zrno a pak to bez jakekoli lecby asi za 3 dny samo zmizelo. 

Online Kan
Avatar
7089 příspěvků moje polička 03. února 2022 10:53

brrr Uvař si černý čaj a vlažný sáček přikládej na zavřené oko.

Offline bram
Avatar
4072 příspěvků moje polička 03. února 2022 15:00

brrr a když se opatrně podíváš pod víčko, vidíš tam to ječné zrno? většinou to je takový červený flíček, někdy s bílou tečkou uvnitř. Jestli jo, tak mně nejvíc pomáhá co nejvíc a co nejčastěji nahřívat to bolavé místo (zvenku samozřejmě). A určitě bych zkusila kontaktovat očního nebo praktického lékaře, kdyby se to nelepšilo.

Offline brrr
Avatar
10060 příspěvků moje polička 03. února 2022 17:55

Kan bram Dík za tipy, zkouším všechno možné. Vypadá to fakt na to zrno, už se tam asi začíná objevovat. Snad to do konce karantény zvládnu vykurýrovat, abych mohla mezi lidi.