"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline Černá kočka
Avatar
1318 příspěvků moje polička 03. února 2022 17:59

brrr Já mám dobrou zkušenost s heřmánkovým čajem. Uvařila jsem čaj ze sáčku a ještě teplý čajový sáček jsem přikládala na víčko.

Offline Garfie
Avatar
23909 příspěvků moje polička 03. února 2022 18:14

brrr Souhlasím s ostatními, na ječné zrno teplé obklady, doporučeno i kamarádkou oční lékařkou. :-) Už 2x se mi ho tak podařilo rozehnat u dítěte. 

Offline Malenge
Avatar
4253 příspěvků moje polička 03. února 2022 18:50

JankaM Emerald my máme bohuzel s hradeckou senecurou zkušenost velmi špatnou. Je to tedy již přes dva roky, co tam deda zemřel, ale nevím, zda se to mohlo nějak výrazně zlepšit. Během těch cca 2 let pobytu se tam strasnym způsobem zredukoval personal, zbylé pracovnice byly úplně vyřízené, ze práci nemohou zvládnout, vedení to bylo úplně jedno, na stížnosti a žádosti nebylo nijak reagováno s výjimkou nicnerikajicich emailu plných prázdných frází. Běžnou praxi bylo donest jídlo na pokoj a když se senior během chvíle sám nenajedl, nedotčené jidlo obratem odnest, žádná pomoc, žádná snaha či motivace, poslouchali jsme, ze je deda mlsný a vybiravy, takže jsme ho tam pak jezdili krmit, aby úplně nevyhladovel, byly i nějaké problémy s davkovanim a podáváním léku, to řešila sestřenice, která je zdravotní sestra. Těsně před dedovou smrti pak dorazil email s vyhruznym zněním o tom, ze když nepodepiseme dodatek smlouvy a nezavazeme se k dalším platbám a tomu, ze smlouva bude prakticky ze strany klienta nevypoveditelna, tak našeho seniora vystavime situaci, kdy se ocitne bez potřebné pece apod. Teď je druhy deda v jiném zařízení a jednání i pece je zcela někde jinde.

Offline JankaM
Avatar
2394 příspěvků moje polička 03. února 2022 20:25

Malenge to je mi líto, vlastní zkušenost s péčí opravdu nemám. Jen popisuju jak to na mě působí z venku jako na pravidelnou kolemjdoucí. 

Offline Malenge
Avatar
4253 příspěvků moje polička 03. února 2022 21:22

JankaM jasne, vím, ze jsi hradecacka ❤️ Jen jsem chtela přidat naši rodinnou zkušenost z první ruky. Z počátku to vypadalo dobře, jinak by tam rodiče dědu tezko umístili, ale realita byla bohuzel značně odlišná.

Offline Garfie
Avatar
23909 příspěvků moje polička 04. února 2022 10:21

Jak je ta básnička o nepořádku v pokoji? Nemůžu to nikde dohledat, i když posledně jsem ji našla bez problémů. :-/ žluťásek by mohla vědět? 

Offline žluťásek
Avatar
7611 příspěvků moje polička 04. února 2022 10:28

Garfie já jsem věděla, že dřív nebo později ji někdo bude chtít, tak jsem ji minule vyfotila

Tipy na čtení od knihovníků na FB

Offline Garfie
Avatar
23909 příspěvků moje polička 04. února 2022 10:29

žluťásek Děkuju!  Já už ji kdysi našla přes vyhledávač, ale teď se mi nedaří!

Offline žluťásek
Avatar
7611 příspěvků moje polička 04. února 2022 10:31

Garfie celá ta sbírka je úplně nejlepší, nejradši bych si vyfotila všechny :) kdyztak ji mám doma, kdybyste chtěli ještě jiný

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 04. února 2022 15:10

Co se může stát, když jsem všechny smlouvy na prodej domu a ověřené podpisy v advokátní kanceláři, absolvovala s propadlu občankou a nikdo si toho nevšiml?

Offline Tak Betty
Avatar
4976 příspěvků moje polička 04. února 2022 15:19

Renusatko já bych byla dost vyděšená. Možná zbytečně? 

Offline Garfie
Avatar
23909 příspěvků moje polička 04. února 2022 15:47

Renusatko Nic, zvlášť pokud na těch dokladech není napsaná platnost. A rychle si ji vyměň, jsou za to pokuty. 

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 04. února 2022 15:49

Tak Betty Já jsem spíš vyděšená, že jsem za ty služby zaplatila, dle mého, hodně peněz a potom zjistím chybu v takové základní věci.  Ono teda zjistit to tam, tak je to dost velký průšvih, ale teď spíš nevím, co dělat. Jestli z toho nebudou nějaké následné problémy.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 04. února 2022 15:52

Garfie Mám to v plánu hned v pondělí. Tak hlavně, že jsem na to pořád myslela, když ten syn neměl žádnou, tak jsem rovnou s ním poslala i manžela a sama mám propadlou.

Offline Garfie
Avatar
23909 příspěvků moje polička 04. února 2022 15:56

Renusatko Já si myslím, že je to v pořádku, když tak je to chyba toho, kdo to ověřoval. :-) Jde o identifikaci, ber to stejně, jakoby nebyla prošlá, ale vyřídila sis novou třeba týden po podpisu. 

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 04. února 2022 16:02

Garfie Myslím, že ověření bylo na hypotéku (ne moji), tak mi to možná může být úplně jedno. Máš pravdu, že to as nebude tak důležité. 

Offline Kan
Avatar
6957 příspěvků moje polička 04. února 2022 16:05

Renusatko Taky myslím, že je to v pořádku, matrikářka teda Manžel jezdil týden na propadlý ŘP a týden bez ŘP, protože ten neplatný musel odevzdat.

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 04. února 2022 16:10

Renusatko 

Já bych to neřešila. Jestli to někomu bude vadit, tak už tě asi kontaktuje i s tím, jak to chce řešit. Udělej si co nejdřív novou, ať jsi kdyžtak připravená. Maximálně bych si tu starou třeba ofotila nebo vyfotila, než o ni přijdeš, kdyby bylo potřeba se k tomu nějak vracet.

Offline Kokoska
Avatar
28264 příspěvků moje polička 04. února 2022 16:14

Renusatko myslim, ze to asi nikdo uz kontrolovat nebude a kdyz budes mit novou, platnost te stare uz asi nekdo tezko overi.

Me na skoro propadlou obcanku upozornili, kdyz jsem sla vybirat penize z uctu, jinak bych si nevzpomnela ani omylem.

Online RoSa
Avatar
8202 příspěvků moje polička 04. února 2022 17:42

Renusatko ale teda že na to nepřišli v tý advokátní kanceláři, to mi na tom připadá uplně nejhorší, blbá vizitka... bych se spíš bála, co Ti připravili za smlouvy, když nezvládnou takovou banalitu, diletanti