"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 01. února 2022 11:43

Malenge ty jsi testovala a já pak byla naočkovaná, jakmile to šlo. Stihlo se to tenkrát jen tak před začátkem sexuálního života

Offline Mulen
Avatar
4281 příspěvků moje polička 01. února 2022 11:47

letolet díky. My jsme taky zatím vždycky půjčovali na místě, teď teda jedem jinam, tak sonduju.

Už aby synovi přestala růst noha. Má 15 a nohu 43.

Offline notna
Avatar
6574 příspěvků moje polička 01. února 2022 11:49

Emi Dcera má 12 let. Na podzim jsme začali s očkováním proti meningokokům, obě vakcíny. S různými virozami, karanténami na covid apod. budu ráda, když to zvládneme přes zimu. Na jaře jí bude 13, to se začíná očkovat proti těm papilomavirům. 

marieu Děkuji.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 01. února 2022 11:52

Mulen já teda nevím, jak je to v Brně, ale tady v Praze nás půjčení na celou sezónu stojí míň než na horách na několik dní.

Offline Emi
Avatar
1046 příspěvků moje polička 01. února 2022 11:54

notna Děkuju. Dceři bude na jaře taky 13, tak promýšlím, jak to očkování naplánovat.

Offline letolet
Avatar
553 příspěvků moje polička 01. února 2022 11:57

Mulen tak to chápu. Nám se letos poprvé ulevilo ve smyslu, že má každý už svou výbavu snad na pár let obstaranou. Ale zase toho podstatně víc převážíme :-)

Offline letolet
Avatar
553 příspěvků moje polička 01. února 2022 12:01

Evaeva celosezónní výpůjčka je beze sporu výhodnější, ale pokud jde o půjčení na pár dnů, tak bych to řešila půjčenim na místě. Přijde mi to i pohodlnější. 

Offline 711990
Avatar
17183 příspěvků moje polička 01. února 2022 12:03

Z vlastni zkusenosti muzu rict ze ockovani funguje, mam za sebou letos celou anabazi s konizaci cipku a tezkou dysplazii a jediny kmeny, ktery nemam z HPV testovany pozitivni, jsou prave ty, proti kterym jsem ockovana. Bohuzel moje vakcina byla jen proti tem dvema. Tondu dam ockovat uplne na 100%.

Offline Mulen
Avatar
4281 příspěvků moje polička 01. února 2022 12:10

Evaeva tady asi taky, ale to by se nám nevyplatilo, syn fakt lyžuje jen ten jeden týden v roce a to jen dopoledne. Potatil se a moc na to není

letolet lyžáky mu kupovatzatím určitě nebudu, ale možná ve sklepě najdu lyže, co dostal manžel po kamarádovi a v životě na nich nestál, ani boty si k nim nekoupil.

Offline Lenka22
Avatar
1654 příspěvků moje polička 01. února 2022 12:28
Reakce na Emerald:

Nemely byste tip na nejaky dobry ( spis nadstandardni ) domov pro lidi s Alzheimerem? Cena nerozhoduje.

​Kamarádka má maminku tady a je tam spokojená. 

A druhá zde.

Offline notna
Avatar
6574 příspěvků moje polička 01. února 2022 12:34

Emi Teď na podzim jsem se s očkováním rozhodla z velké části iracionálně pro meningokoka místo Covidu. Jsem očkování proti meningokovi rok odkládala, že až bude po covidu /naivka/, a v létě měla dcera na meningokoka podezření. To mě dost vystrasilo, takže jsem očkování proti němu upřednostnila jen na základě svého vnitřního pocitu.

Offline Emerald
Avatar
2588 příspěvků moje polička 01. února 2022 12:36

Lamicka Uz jsem ho nechala ockovat, kratce po jeho 13 narozeninach. Rikala jsem si, ze udelam sluzbu i jeho budoucim partnerkam.:-)

Offline Mulen
Avatar
4281 příspěvků moje polička 01. února 2022 12:36

notna Mě meningokok hrozně děsí, i když pravděpodobnost je malá. Ale obě děcka nechám určitě naočkovat, jen nevím kdy. Doktorka mi říkala, že mám u obou děcek ještě počkat. Je jim 7 a 15. 

Offline dupali
Avatar
376 příspěvků moje polička 01. února 2022 12:38
Reakce na marieu:

notna ze studií dnes už jednoznačně vyplývá, že karcinom děložního hrdla vzniká z největší části na podkladě infekce papilomaviry (velká skupina DNA virů, kterých je několik desítek a způsobují od "bazénových" bradavic, přes genitální bradavice po přednádorové změny zevních rodidel a čípku). Dlaždicobuněčný karcinom čípku má asociaci tuším 97% s HPV, žlaznatobuněčný karcinom cca 80%. Další rizikové faktory jsou kouření, časný začátek sex. života, vyšší počet sex. partnerů apod. 
Vývoj je onemocnění je infekce -> perzistence viru->přednádorové změny-> nádor a trvá cca 10-15let. Preventivní gyn péče je vlastně sekundární prevence (cytologie, stěr z čípku a kolposkopie): vyhledávání a následné řešení přednádorových stavů. Vakcinace ale představuje primární prevenci: snížení (samozřejmě ne 100%eliminace) rizika infekce papilomaviry, přičemž infekci prodělá odhadem 60-80% populace, pochopitelně perzistence- přetrvávání viru v organismu má mnohem menší podíl. 

​děkuji za názor a vysvětlení. Ja to také řeším u dcery, teď na jaře bude mít 13 let a když jsem se ptala dětské lékařky na toto očkování, tak mě upozorňovala, že je u této vakcíny prokázáno, že spouští autoimunitni onemocnění a nedoporučuje se s ohledem na rodinnou zátěž.....

Offline Lamicka
Avatar
13376 příspěvků moje polička 01. února 2022 12:47

Mulen mně řekla dětská a příbuzná, co je magistra, že před pubertou, než začnou chodit ven, líbat se, scházet se ve větších počtech a málo spát a tak. Že je to dobré na ten rizikový věk. Tak možná toho 15letého už jo. 

Offline marieu
Avatar
4498 příspěvků moje polička 01. února 2022 12:50
Reakce na dupali:

​děkuji za názor a vysvětlení. Ja to také řeším u dcery, teď na jaře bude mít 13 let a když jsem se ptala dětské lékařky na toto očkování, tak mě upozorňovala, že je u této vakcíny prokázáno, že spouští autoimunitni onemocnění a nedoporučuje se s ohledem na rodinnou zátěž.....

​tohle v životě nepochopím- to je pro mě na úrovni konspirace. Tím netvrdím, že nevěřím na nežádoucí účinky vakcín, ale pokud by takový efekt byl prokázán, nebyla by ta vakcína přece schválená. OMFG, facepalm atd... od dětskýho lékaře!!! Pamatuju si z předatestační stáže holčinu 23 let, neoperabilní nález- v době, když už se tady očkovalo snad 10 let. Je to dost raritní, ale občas se to může stát, nejspíš při agresivním typu toho papilomaviru spolu třeba s tím kouřením (prokázáno, že  snižuje lokální imunitní odpověď na té sliznici). Ve vedlejší vsi takhle zemřela 27 letá učitelka... 

Offline Mulen
Avatar
4281 příspěvků moje polička 01. února 2022 12:53

Lamicka jj, on je teda syn ještě hodně dětský, 15 měl teď v lednu, ale až to začne i u něj, dáme mu to. A jestli bude po tatínkovi (a vlastně i po mě) i v tomhle, tak tu pubertu možná ani nedostane

Offline Emerald
Avatar
2588 příspěvků moje polička 01. února 2022 12:53

Mulen Dceru ockovala doktorka proti meningokokovi v 15. A myslim, ze to je akorat. S prechodem na gympl jsou ty kontakty mezi dospivajicimi nejak tesnejsi.:-)

Offline Emerald
Avatar
2588 příspěvků moje polička 01. února 2022 12:54

Lamicka Presne...

Offline Mulen
Avatar
4281 příspěvků moje polička 01. února 2022 12:55

Emerald taky jsem si říkala, že s tím přechodem na gympl už asi nastane čas.