"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 12. ledna 2022 17:58

marieu no ty byly extra tuhý..

Online brrr
Avatar
10059 příspěvků moje polička 12. ledna 2022 18:05

A teď si vemte, že existují místa, kam Rohlík nejezdí. Ale uvažuju, že by mi to mohli přivézt do práce. Beeee

Offline Zina
Avatar
5863 příspěvků moje polička 12. ledna 2022 18:12

My jsme poslední rok nakupovali jenom v Rohlíku, jsem si právě nedávno řekla, že se budeme trochu krotit, protože to si tam člověk jde hodit do košíku jen rozinky a ovesný vločky a skončí s nákupem za dva litry a za 3-4 dni si tam jde hodit kakao a dopadne to úplně stejně. Tkaže jsem si dala předsevzetí, že to budu nějak kombit s Lidlem, uvidím, jak se mi s tím povede.

Offline 711990
Avatar
17183 příspěvků moje polička 12. ledna 2022 18:14

Zina my to kombime, ale uprimne, z Lidlu pak prinesu parmazan, pecorino a lososa a je to nakup taky za 2k....

Online Garfie
Avatar
24032 příspěvků moje polička 12. ledna 2022 18:19

bram Ty si to nehážeš průběžně do košíku nebo do oblíbených, amatérko?

Offline Allysa
Avatar
553 příspěvků moje polička 12. ledna 2022 18:19

 @Zina Dala jsem si stejný předsevzetí, nicméně po poslední návštěvě obchodu nevím, jestli to nebude první,  který padne... Ta nepohoda z toho, že musím jet do obchodu a tam korzovat mezi regalama a milionem lidí,  no dopoledne bylo v háji. Hrozně jsem si na ten komfort zvykla, nákupy obecně nenávidím...

A jako tip dávám do oběhu fíky plněný sýrem ze sekce delikates,  jestli tu ještě nebyly...

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 12. ledna 2022 18:19

Zina haha tak to se mi prave stava v tom lidlu, na rohliku kupuju furt to samy praveze.. teda doted Pinot Noir ten cas, presne!

a co se tyce cen tak asi zalezi, na jake zbozi se clovek zameri, muzu nakupovat v lidlu bio a de luxe radu a nebo na rohliku tu miil a budu mit nakup o pulku levnejsi

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33824 příspěvků moje polička 12. ledna 2022 18:20

brrr k nám to vypadá, ze už rohlik taky jezdí, kosik jezdí furt. 
my to kombime taky všechno naraz (tady je jen coop a vietnamsky vecerky), ale ty nakupy za 2k už jsou nějak standard.

Já mám všechno v oblíbených a kupujem vicemene furt to samy, tak je to hned 

Offline Mohučanka
Avatar
6407 příspěvků moje polička 12. ledna 2022 18:23

dzizisketa je to drahý, ale od té doby, co jsem pracující těhotná s dítětem ve školce, nakupuju z 90% tam. Zbytek obstará manžel nějakým tím velkým víkendovým nákupem. Taky už vůbec v pracovní dny nevařím. Počítám, že na mateřský začnu zas při vycházkách střídat Lidl/Kaufland s rohlíkem a taky se možná občas postavím k té plotně...S rohlíkem uspořím neuvěřitelné množství času i energie.

Offline ionicera
Avatar
2238 příspěvků moje polička 12. ledna 2022 18:31

K rohlíkovym dobrůtkám přidávám buchtičky s vanilkovym krémem z Aureole. To je chuťový orgasmus! 

Offline marieu
Avatar
4498 příspěvků moje polička 12. ledna 2022 18:35

Ounz nemohu soudit, ale umím si představit..

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 12. ledna 2022 18:51

marieu tys je nikdy nejedla? Tys mladší než já! My sme je párkrát měli v dětství doma, mamka nám je krájela na čtvrtky a směla se jen vykusovat ta měkká dužina a šťáva..a bylo to fakt extra tuhý, nijak jsem je neměla v oblibě.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 12. ledna 2022 18:56

Ounz tadyty ctvrtky jsme dostavali ve skolni jidelne, to bylo hrozny jak pri tom vykusovani ta vlakna lezla do zubu

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 12. ledna 2022 18:58

viktorka_od splavu přesně  

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 12. ledna 2022 19:07

dzizisketa já to tak různě kombinuju, podle toho, jak stíhám nakoupit jinde. Teď, co vyrážíme víc bez kočárku a zároveň musíme stíhat ty kroužky a vyzvedávání, tak to ne vždycky vyjde. Poslední dobou to trochu sleduju a nepřijde mi dražší, zrovna hollandie tam stojí stejně jako jinde. ALE já tam nakupuju dražší věci, lepší maso, dražší chleba, pak přihodím i něco navíc, což bych v obchodě při hlídání dvou dětí neudělala

Online brrr
Avatar
10059 příspěvků moje polička 12. ledna 2022 19:15

Potrefenáhusa No, v Opavě už Rohlík je. Pod vlivem zdejší debaty, jsem se tam dívala, ale vůbec si nedokážu vybrat. Takhle zajedu cestou domů do Globusu, během půl hodiny koupím, to co vždycky a mám vystaráno. Pečivo kupuju průběžně a maso v sobotu u nás, řezníka máme super.

Ale vy tady zmiňujete takové dobrůtky ...

Offline marieu
Avatar
4498 příspěvků moje polička 12. ledna 2022 19:17

Ounz to už mě nepotkalo, respektive možná to ještě bylo v 1.nebo 2. třídě aktuální, ale naši nejspíš věděli, že to za to nestojí a krom toho jsme mívali 2 metráky jablek ze zahrady prakticky až do jara. To byly z exotiky max banány na Mikuláše. Pak už byly slušný sezónní citrusy běžně... a teď ten luxus objednat si přes crowdfarming třeba ty farmářský

ad rohlík- pro mě je to hlavně neskutečná úspora času. Navíc mi nevadí plánovat si ten nákup, s tím v podstatě i to vaření a pečení, navíc jsem odbourala i takový to bezmyšlenkovitý přihazování do koše... můj muž akorát vytrvale cestou z vlaku z práce jednou týdně v lidlu koupí kondenzovaný mlíko do kávy a pomerančový fresh a s tím jsme s nákupním folklórem u nás skončili.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 12. ledna 2022 19:24

brrr tl je presne o tom zvyku, ze uz presne vis, ktery zbozi ti vyhovuje. ja bych nebyt karanteny s rohlikem nezacala, ale kdyz uz se mi neco osvedcilo, tak to rada vyuzivam a prave uz jsem vyzkoumala, ktery polozky doma "potrebuju" v lidlu uz jsem si nechala jen veci co nemaji alternativu nebo jen blbou (levny tablety do mycky, zipovy sacky, karton mlika se sroubovacim uzaverem...) a ty tam koupim jednou za mesic-dva

Offline Jennyfor
Avatar
2000 příspěvků moje polička 12. ledna 2022 19:39

viktorka_od splavu no já taky začala víc až za kovidu, nejdřív blbej pocit, jak jsem líná, když Albert před barákem, ale na lepší se zvyká dobře. Ty ceny u základních věcí v porovnání s Albertem stejný a hlavně jinej sortiment, co u nás nemají. A co oceňuju nejvíc, nákupy těžkých věcí. I když to mám blízko, tak rvát domů desetikilovej pytel kočičí podestýlky nebo šest litrů mlíka, brambory, prášek na praní ve velkým balení, všechno jen ve dvou rukách.... zvlášť, když ještě byl táta a musela jsem denně to jídlo teplý zajišťovat a auto nemám. Já šla kolikrát na jeden nákup na pětkrát a tahala to domů po jedný tašce. 
Teď mi ti hodní hoši dotáhnou náklad až před dveře, to je taková pohoda. A do Alberta se jdu jen tak projít, koupit pár blbin, který zas nemají na Rohlíku a kytku do vázy.

Offline Kokoska
Avatar
28414 příspěvků moje polička 12. ledna 2022 19:56

Rohlik jsem pro sebe objevila taky az dik covidu. Je to sice drazsi, ale zas nemusim jet autem, cas usetrim... a maso a ryby uz jinde nekupuju, nemusim z toho okrajet zadny blany a kusy tuku, je to zavakuovany a dobry. Kupuju taky skoro porad to samy, akorat ted nemaji tapiokovy dezerty, to me mrzi.