"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 13. ledna 2022 10:34

711990 Taky si myslím! Kdybych se víc řídila tím, co je zrovna v akci, určitě bych ušetřila, zároveň si nemyslím, že bysme nějak strádali. Prostě by kuře bylo tenhle týden a ne až ten příští.

Offline Jitka77
Avatar
1137 příspěvků moje polička 13. ledna 2022 10:39

Já teda budu dijonskou hořčici nebo vatové tyčinky hledat vždycky radši ve vyhledávači než v supermarketu pokaždé, když jsem se v místním Albertu pořádně rozkoukala, tam kompletně přestavěli regály a Kaufland nebo Tesco, na to nemám nervy vůbec.

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 13. ledna 2022 10:48

Jitka77 můj muž dostal ode mě jednou za úkol koupit badyán. Popsala jsem mu, že je to koření, co vypadá jako hvězdička. Nemohl ho najít, tak že se zeptá. Prodavačka na něj tak kouká, a prý koření jako hvězdička, to neexistuje. Prý si myslela, že si dělá srandu

Online Lama_z_Lana
Avatar
6126 příspěvků moje polička 13. ledna 2022 10:52

Za mě naštěstí nákupní seznam vyřeší chytrohrnec - naklikám, co budu který den vařit (u mě se jedná v týdnu vlastně jen o večeře), on mi z toho vygenerejue seznam (včetně množství), odškrtám, co mám doma a čau

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 13. ledna 2022 11:11

Lama_z_Lana a teď si představ, že by se to samo propojilo s tím rohlíkem. To mi zní jako sen

Online Lama_z_Lana
Avatar
6126 příspěvků moje polička 13. ledna 2022 11:27

Evaeva jojo, nebo s nějakým osobním nákupčíkem :) to by bylo geniální!

Offline Garfie
Avatar
23945 příspěvků moje polička 13. ledna 2022 11:51

Já teda Lidl dlouho ignorovala, protože ten nejbližší se nechvalně proslavil pokácením vzrostných stromů v okolí, navíc bez povolení, ale po letech jsem mu odpustila. Jenomže teď ho opravili a místo aby se z něj stalo příjemné místo k nákupu, totálně se pohoršil. Chodím tam hrozně nerada a dost přispěl k mojí oblibě Rohlíku. 

Online Maureen
Avatar
příspěvků moje polička 13. ledna 2022 11:56

Evaeva už je to dlouho,ale ptala jsem se v supermarketu,kdeže mají batáty...paní prodavačka se zamyslela a poslala mně do zahradnického oddělení

Offline Isca
Avatar
4458 příspěvků moje polička 13. ledna 2022 12:10

Maureen Jako žes i máš vypěstovat svoje?

Offline JankaM
Avatar
2396 příspěvků moje polička 13. ledna 2022 12:11

Já teda rohlík a spol.neumím. Párkrát jsem to zkoušela ale vždycky jsem se radši od pc zvedla a došla do Billy/Lidlu/kamkoliv v dochozí vzdálenosti a šla na nákup, na mateřský to byl i cíl procházky. Asi nejsem nijak náročná, zeleninu a ovoce chci vidět a jídlo plánuju až  v obchodě. Teda velký trvanlivý věci jako mlíko, těstoviny atd bereme cestou odněkud domů. Kazím tedy zdejší průměr, pardon 

Offline Miru
Avatar
13860 příspěvků moje polička 13. ledna 2022 12:12

Nosí i 50ti leté dámy batohy?.,

a mohou být i lehce bláznivý?

Online Maureen
Avatar
příspěvků moje polička 13. ledna 2022 12:15

Isca jasně..přikoupit rýč a hrábě a...

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 13. ledna 2022 12:17

Já sjem v Rohlíku nakupovala už před covidem, ale covid to změnil na v podstatě 100 % v Rohlíku. A možná se tam dá nakoupit levnějc, když se člověk drží těch jejich značek, ale to nedělám, prostě klikám na to, co se mi líbí.

Že tam nechám podstatně víc peněz, je imo nejen tím, že mají i dražíší věc, ale určitě mým stylem nakupování. Když jedu na nákup do Lidlu, tak vezmu košík a jdu - pečivo, mrkev, petržel, syýry, jogurtky, vajíčka atd, v podsatě z 99% jen základní potraviny. V rohlíku kupuju to samý taky, ale kliknu na zachraň jídlo, a krom ošklivý mrkve si všimnu, že mají slevu na chlebíčkyze špejle a na fialovej květák, takže klik, klik, v cenových trhákách čerstvý fíky a kokosovej jogurt, pak nakoupím ještě nějaký normální věci, když mají něco normální a bio, tak většinou bio, jsme tu jen jednou, že jo, pak si muž vzpomene, že měli dobrý octvý chipsy z MS a že došla mangová zmrzlina, pak jdu k pokladně a rohlík napíše "nezapomněli jste na něco", kde jsou uložený podobný kraviny z minula, akorát že už nejsou v akci, ale proto chodíme do práce, že jo, klik, klik, pak vlastně, když objednáváme, tak něco z bistra, abych nemusela vařit, a už je tam ten nákup za dva litry.

My jsme jen dva a pes a já poslední půl rok můžu jen brambory, rýži, mrkev, vločky, takže si myslím, že bysme se měli do 2000 za nákup na týden vejít, ale to se v Rohlíku nedaří, protože tam kupuju hodně těch nezákladních potravin k okamžitý spotřebě, který jsou za 2-3 dny vaporizovaný, a můžu jít klikat znovu.

Online Maureen
Avatar
příspěvků moje polička 13. ledna 2022 12:17

Miru myslím,ze joted jsem dávala odkaz do Koupit/nekoupit...a navíc si myslím,ze kdyz se ti nějaký,treba i lehce bláznivý líbí???A co jako?Komu se nelíbí,ať se nekouká..

Offline Miru
Avatar
13860 příspěvků moje polička 13. ledna 2022 12:24

Maureen tak jo, dík

Offline Jitka77
Avatar
1137 příspěvků moje polička 13. ledna 2022 12:26
Reakce na Evaeva:

Jitka77 můj muž dostal ode mě jednou za úkol koupit badyán. Popsala jsem mu, že je to koření, co vypadá jako hvězdička. Nemohl ho najít, tak že se zeptá. Prodavačka na něj tak kouká, a prý koření jako hvězdička, to neexistuje. Prý si myslela, že si dělá srandu

já jsem jednou sepsala seznam a doma mi muž hlásí, že sehnal všechno, akorát neměli fochťák - nepřečetl po mě toaleťák

Offline Isca
Avatar
4458 příspěvků moje polička 13. ledna 2022 12:26

Miru Nevím, jestli jsem dáma, ale nosím lehce bláznivé jsou v pohodě, pokud teda si trochu sedí se zbytkem oblečení. Ale podle fotek , které sem dáváš k vůním, se nebojím, že bys  zrovna ty  neuměla lehce bláznivý batoh s něčím sladit.  

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 13. ledna 2022 12:29
Reakce na Miru:

Nosí i 50ti leté dámy batohy?.,

a mohou být i lehce bláznivý?

​Máš na nějaký spadeno?

A proč by nenosily? Dnes je takový výběr batohů a batůžků, od sportovních po vyloženě elegantní. Já tedy batohy nenosím, nikdy jsem jim nepřišla na chuť, ale kdo je má rád, tak proč ne.

Offline Miru
Avatar
13860 příspěvků moje polička 13. ledna 2022 12:36

Isca 

díky!.

Dalia 

...no, mně se to taky nelíbí, ale napadlo mě, že by to oživilo můj výzor, že by mě to omladilo

A jak nejsem na barvy, tak tenhle je hodně barevnej, že by se mi hodil ke kde čemu

Offline andulka01
Avatar
10711 příspěvků moje polička 13. ledna 2022 12:53

Nakupuji cestou z práce, tady v Čestlicích je (v porovnání s ostatními) dost luxusní Albert a velký Lidl. Akorát v poslední době mám pocit, že ten Lidl jde nějak šejdrem. Slušnou rybu nebo krevety neměli ani nepamatuju, ovozel strašnej sešup (a není to zimou) a zmizelo mé oblíbené červené víno. Takže teď tam spíš občas nahlédnu a koupím jen malé specialitky - Italiamo mascarpone a gorgonzolu, velký bloček Ementálu, mortadelu nebo prosciuto.
V tom Albertu je teda velmi slušná nabídka vína, jak tuzemských, tak zahraničních, to hodnotím velmi pozitivně.

Vysloveně velký nákupy neprovozujeme, máme každý hodně rozdílné chutě, takže ten koupí to a ten ono. Což teda občas vyjde blbě a něco nestihneme sníst. Řešíme to, ale i tak nás teď zase čeká probírka ledničky. Ovšem nákup v Rohlíku jsem nahlásila, to už by byla fakt škoda se doublovat.