"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 12. ledna 2022 22:45

Lama_z_Lana já musím chodit otvírat dolů, to z vany taky úplně nejde

Offline Renusatko
Avatar
11584 příspěvků moje polička 12. ledna 2022 23:28
Reakce na ionicera:

Já už nakupuju jen v rohlíku. A to i jídlo pro pejska. nebo skleničky na víno. Už si to bez něj neumím představit. Nenávidím hyper super, fronty, vozíky, šťouchající do zad, lepící se lidi. Když si nestihnu uvařit, chutnají mi i hotová jídla - bez kompromisu. Sladké knedlíky, buchtičky s kremem, lasagne....

​To jsem celá já. Já nesnáším obchody všeobecně, ale hodina a víc, strávená v obchodě a to s naší spotřebou tak minimálně 2x týdně, mi přijde úplně zbytečný čas. Nesnáším spoustu lidí, fronty, přemisťování do košíku, z košíku na pult, do auta, domů a do ledničky a cesta....další čas. Co jezdí Rohlík, tak jsem v obchodě nebyla. Pro pečivo se stavím v pekárně a pokud něco chybí, tak pošlu kluky. 

Nenakupuju ráda ani oblečení a podobně 

Lama_z_Lana Zase chápu, že když seš sama, tak se stavíš pro něco cestou, do ledničky se ti to taky vejde lépe a nejsi doma pravidelně. Já vím, že u nás pokaždé někdo bude a nebo to někomu zadám, jako úkol. 

Offline dzizisketa
Avatar
7492 příspěvků moje polička 12. ledna 2022 23:37

Lamicka 

Nj, až budeme pracovat oba, tak třeba jo... Ale pro nás je teď ta blízkost Lidlu a peněžní úspora významnější.

Offline dzizisketa
Avatar
7492 příspěvků moje polička 12. ledna 2022 23:40

Jo, a taky jsem něco o způsobu vedení gig economy zrovna u Rohlíku něco četla už před pandemií, než se to rozjelo naplno, a už tehdy mi to byl nesympatický podnik.

Offline Karja
Avatar
36017 příspěvků moje polička 12. ledna 2022 23:43

Já nakupuju jídlo ráda, pak mě nebaví teda doma to uklízení, ale to by mě neminulo tak ani tak;-). Tak jednou wwtýdně jedu sama a tak dvakrát s holkama nebo s tou menší, je to baví a i se tak zabavíme v tomhle nijakem období, v létě zas brzo vstávají, takže to dopoledne všechno stíhame. Nakupovat výhradně jen a jen s nima bych nechtěla, fakt člověk pořádně nepochyti kde co mají. Na Rohlíků jsem nakupovala jeden čas v Praze, tam jsem autem nejezdila, ale vycházelo mi to tehdy skutečně dráž, ale co jsem tak slyšela od kamarádů ten cenový rozdíl proti supermarketum už snižuje.

Offline Lamicka
Avatar
13379 příspěvků moje polička 13. ledna 2022 06:16

dzizisketa Karja mam prave pocit, ze Lidl se uz cenami blizi Rohliku, hlavne u zeleniny a ovoce, to jsem ted v Lidlu parkrat zirala jake hruzy prudavaji za draho. Ja bych potrebovala Lidl a Rohlik spojit :) driv jsem nejradsi nakupovala v okoli, treba kdyz jsme sli z prochazky, vubec mi nevadilo to tahat, ale ty male obchody vubec nestiham obihat. To si dam radsi doma kafe a v klidu napisu s ditem ukoly. 

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 13. ledna 2022 07:49

Lamicka Já mám z rohlíku nejraději vegetariánské kimchi.

Ale teď mě naštvali. Na silvestra hodina a půl zpoždění, to bych chápala, ale bez zprávy, bez omluvy. Když jsem tam zavolala, tak mi paní slíbila alespoň slevu, která nepřišla. 

Offline žluťásek
Avatar
7653 příspěvků moje polička 13. ledna 2022 07:55

nonemy mě jednou moc pobavil kurýr, co mi skoro tri čtvrtě hodiny posílal po chvílích SMS že se bohužel zpozdi, o pět minut, o sedm minut, o třináct minut... O pak mi vyložil nákup a dalších deset minut klikal něco na mobilu a kouřil u nás před domem

Offline Gatita
Avatar
7175 příspěvků moje polička 13. ledna 2022 08:22
Reakce na 711990:

Zina my to kombime, ale uprimne, z Lidlu pak prinesu parmazan, pecorino a lososa a je to nakup taky za 2k....

Mne lidl prijde celkem zazracnej, sice tam necham taky ty 2 litry, ale mam ingredience na nekolik obedu, par delikates typu humr nebo pecorino a kolikrat i velke zasiby typu karton mleka a dalsi trvanlive veci. Na rohliku je to za dva litry, a to tam jdu naklikat pecivo a par veci, co nam zrovna dosly. Ale vcera jsem v lidlu byla a ceny poskocily, toho uz si neslo nevsimnout:(

Jinak teda rohlik je super sluzba, maji to vymakane, maji skoro vsechno. Hodne jsme to pres pandemii vyuzivali, protoze chod s detma do obchodu. Ale online shopping nesnasim, ja si radsi do toho obchodu zajedu osobne. Ale ja teda varim podle toho, co maj, neshanim konkretni ingredience. Pokud nekdo jede podle seznamu s nejakyma narocnejsima polozkama, tak to je lepsi ten rohlik. Pro me teda ne, hodinu do toho cumim, nevim, co koupit, pak mi klekne internet a pak mi dovezou mraky blbosti a pak hodinu tridim odpad

Offline Lamicka
Avatar
13379 příspěvků moje polička 13. ledna 2022 08:22

žluťásek asi rozesilal zpravy o zpozdeni dalsimu v rade

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 13. ledna 2022 08:24
Offline 711990
Avatar
17183 příspěvků moje polička 13. ledna 2022 08:35

Gatita ja si zas nedolazu predstavit vymejslet v obchode, co budu varit, podle toho co zrovna maj. Ja mam ten tejdenni plan jidel a podle toho jen klikam rohlik:D uz to mam dost zautomatizovany a jen se doma podivam, co mame a co chybi. 

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 13. ledna 2022 08:53

Ja využívam online tesco raz za čas, ale tam je to blbé s tými náhradami, naposledy nahradzovali snad tretinu nákupu 

Inak to riešim tak, že ovocie a zeleninu nakupujem u nás v zelovoci a pečivo vo večierke. Sem tam preletím v rýchlosti naše malé tesco s oboma babami, ale z toho som vždy úplne splavena, aj keď som tam 20 minút, bo Klare je tam teplo a nevydrží a Alica si zasa robí sama svoje vlastné nákupy

A muža do obchodu nemôžem posielať už vôbec, lebo polovicu veci nedonesie, že ich nemali, ale za to do vlečie tašku sladkosti a chrumiek

Offline Lama_z_Lana
Avatar
6132 příspěvků moje polička 13. ledna 2022 09:21

Renusatko No to je jasný, že se to odvíjí od životního stylu - já všem těm objektivním i subjektivním důvodům využívání Rohlíku rozumím (jen se mě to teď netýkají). Jak říkáš, mně jako single a bezdětnýmu člověku, žijícímu v centru města, by online objednávka pár kusů potravin přišla prostě zhůvěřivá. 

Jen jsem chtěla přispět do diskuze s tím, že tady je i někdo, kdo tam nenakupuje

Ale jako, je to taky trochu nešťastný - strašně jsem se na současném bydlišti rozmazlila, protože 90 % věcí, který ke svýmu životu potřebuju, mám přímo pod nosem. Těch dalších 10 % tři kroky. A teď když hledám byt, tak když už některej není úplně megahnusnej, tak je prostě v místě, kde dle mých měřítek "vůbec nic není"

Offline Maureen
Avatar
příspěvků moje polička 13. ledna 2022 09:33

Tedy vy pražský se máte,Rohlík,Košík...k nám jezdí jen Tesco,občas využiju,ale ten jejich sortiment se mi nelíbí...sortimentem mi nejvíc vyhovuje Globus,kam většinou jednou za týden jedu...ale strašně nerada,fakt strašne nerada nakupuju jídlo-jak osobně,tak online...ale možná je to tím,jak se mi v práci směje kolega,že jsem líná se najíst

jooooo,ale hadry...to zase nakupuju rádaa online jeste radši..

Offline Sweet Potato
Avatar
34885 příspěvků moje polička 13. ledna 2022 09:34

Já na Rohlik nedám dopustit, jezdí tu včas, případně hlásí i krátké zpoždění, delší kompenzuje. S jakoukoli reklamací není problém. Kurýři jsou fajn.

Ale listovat tím webem mne nebaví, kupuju v podstatě furt to samé, odpadá nakupování očima. Takže vlastně málokdy utrácím navíc.  Zelenina a ovoce se tam kupuje blbě, je to zajíc v pytli. Beru dokola to vyzkoušené, tašku jsblek, 1,5kg mix rajčat.

Hrachové výhonky!

Předevčírem dvě nádherná obří avokáda. Jedno ale bylo vevnitř napůl hnědé - to se ovšem může stát i v obchodě (a tam bych se s ním asi na reklama i nevydala)

A přiznám se, projíždím a využívám Zachraň jídlo! 

Offline Maureen
Avatar
příspěvků moje polička 13. ledna 2022 09:40

Sweet Potato ono koupit dobrý avokádo je sázka do loterie..

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 13. ledna 2022 09:44

K mistni diskuzi, na rohliku jsem nikdy neobjednala. Vyuzivame jen Scuk s vyzvednutim v mistnim obchode. Vtipne je, jak si clovek rychle zvykne, ze maso prijede proste ve ctvrtek . Nakupy v Lidlu tvorily par let jasnou nutnost, ale uz tam vlastne skoro nechodime. No a vzdycky jsem tam prihodila milion mlsu a sladkosti. Posledni dva roky jsem dost zezelenala a treba i ty cistici prostredky kupuju (snazim se) setrnejsi a to  v Lidlu driv nemivali. Rada bych ty supermarkety zrusila uplne, ale zeleninu nebo mlecne vyrobky bych pak nepokryla. Rada mam jeste DMko a z eshopu Zelenou domacnost.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 13. ledna 2022 10:24

711990 No přesně! Já musím dopředu vědět, co budu vařit. Týdenní plán je teda pořád nesplněný sen. Ale neumím takové to, hele roštěná v akci, tak to udělám to a to a na to mi chybí tyhle tři věci. Takže v normálním obchodě kolikrát dvě minuty stojím než vymyslím, co uvařím. Rohlík je lepší, to zahájím sepsáním jídel aspoň na pár dní.

Offline 711990
Avatar
17183 příspěvků moje polička 13. ledna 2022 10:29

Evaeva presne. Ale asi to pak vede k tomu, ze utratim vic penez. Tchan peclive prochazi letaky a napise si seznam jen ze zlevnenych veci a to pak ji....jako dobry, ale to uz by mi jeblo