"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 20:23

Pinot Noir To crcani je hrozny, ale kdyz vydim co to vytahne za spinu z hrube podlahy! Ta prave taky nebyla uplne levna a dlouho jsem si rikala, ze jsme dost prestrelili. Krasna podlaha, ale s klasickym mopem to skoro nejde vytirat, jen se na ni uplne zadrhava...Ty parni cistice jsem dlouho vybirala a mam to jako velky vanocni darek. Nikdy bych treba pred 10 lety neverila, ze budu mit radost ze spotrebice . Se cloveku ty priority uplne meni. 

Online tina
Avatar
5868 příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 20:27

Jos já bych taky nikdy nevěřila, že si budu (od tchýně teda) přát pod stromek nový vysavač - chci Dyson, ten dosavadní Leifheit bych kolikrát vzteky nejradši nakopla...

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 20:49

Kokoska Právě neproplatí, ale že občas vykazuje kde co. Ona střídá víc ambulancí, takže je zvyklá vykazovat jiné výkony. Občas tam určitě bude něco navíc, co u nás neproběhlo.

Offline Černá kočka
Avatar
1318 příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 21:24

černá káva Prave jsem se k tomu dostala taky tak, ze jsem zadala o prispevek.

Myrtila Kan Ja se u toho sveho vyuctovani priklonim k omylu, ale zkontroluju to priste (chodim tam 1x rocne). U tech opakovanych vyuctovani neceho co nebylo bych se klonila k umyslu.

JankaM PavlenaNo to je taky dobre. Trochu jsem pocitala a i na tech malych castkach pokud by to nekdo delal systematicky mizi  vcelku dost penez.

Offline Kokoska
Avatar
28306 příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 21:41

Renusatko ale to by se nemelo na uctu pacienta objevit. Pojistovna vrati cely ucet s chybou a prevezme az opravnou davku z tech opravenych uctu, az tu pak zpracuje a zahrne do svych dat. Chyby pojistovny samozrejme nevylucuju.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 22:20

Kokoska My si nerozumíme. Výkony, které vykázat nesmíme tam nebudou, to pojišťovna neproplatí. Ale věřím, že občas tam šupne vše, co vykazuje na druhém pracovišti, i když to neudělala, prostě automatika. Jakože třeba u svých interních pacientů si dělá odběry, EKG, nějakou celkovou prohlídku. Pak to vykáže automaticky i u někoho, kdo došel jen na popis nebo léky. Třeba tu celkovou prohlídku, když ho viděla ve dveřích. Nemyslím úmyslně, ale omylem. Tím neříkám, že to omlouvám. 

Offline Tabea
Avatar
4679 příspěvků moje polička 30. listopadu 2021 02:26
Reakce na tina:

Jos já bych taky nikdy nevěřila, že si budu (od tchýně teda) přát pod stromek nový vysavač - chci Dyson, ten dosavadní Leifheit bych kolikrát vzteky nejradši nakopla...

​dyson jsem na přání dostala loni a nikdy mi žádný spotřebič tak nepil krev

Online tina
Avatar
5868 příspěvků moje polička 30. listopadu 2021 06:48

Tabea co je s ním špatně??

Offline Victoria
Avatar
851 příspěvků moje polička 30. listopadu 2021 08:02

Tabea Souhlas, nejhorší spotřebič. Nechápu to nadšení z této značky, vrátila jsem se k Miele. 

Offline Victoria
Avatar
851 příspěvků moje polička 30. listopadu 2021 08:07

tina Za mě tedy - v čase rychle slábnoucí výkon, sraní se s filtrama (ty asi byly důvodem toho slábnoucího výkonu), je to celé komplet plastové, nekvalitní plast, takže trubky do sebe úplně nezapadnou, respektive úplně netěsní, spoje nejsou pevné... mám ruční podlahový aku, měla jsem podlahový do zásuvky a stále mám ruční malý aku, nejdražší typy. Všechno je to hrozný šunt, ty peníze za to vůbec nestojí. Vrátila jsem se k Miele. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34829 příspěvků moje polička 30. listopadu 2021 08:19

Victoria Když jsem před časem vybírala v obchodě vysavač a pokukovala po Dysonu, prodavač mi ho dost podobnými slovy rozmlouval. Koupila jsem Miele.

Offline Tabea
Avatar
4679 příspěvků moje polička 30. listopadu 2021 08:49

tina mám ruční tyčový, fluffy, koupený loni, v Evropě se neprodává, je určený pro asijský trh. Je lehčí, má menší nádobu na prach a kratší tyč. Sací síla podle internetu stejná jako jiné typy prodávané v Evropě. 
Když chci vysát nadrobno nastříhaný papír, hrášek, malý kamínek, pavouka, tak musím dát vykon na nejsilnější. To pak řve jak blázen a vydrží běžet asi 5 minut. Trubka dole se hned ucpe. 
Kvůli vysypání filtru se musí odpojit tyč, už dlouho to drhne, nejde nasadit zlehka. 
Aby vjel pod nábytek, je potřeba zapojit ohebnou spojku. Ta podle mě výkon taky nevylepšuje. Bez ní ale pod gauč nevjedeš. 
Nástavec s kartáčkem třeba na podlahové lišty je taky jen další šudladlo, je třeba zvýšit výkon. 
Děsně se na kolečka v sací ploše motají vlasy. Nikdy jsem takhle často vysavač nevystříhávala z vlasů. 
Na tu sací plochu se lepí prach, když vjedu na koberec (děti mají malý na hraní), tak ho nejdřív zamatlám prachem a pak teprve se vyluxuje. 
Moje kamarádka má nějaký evropský typ a je z něj nadšená.

Online tina
Avatar
5868 příspěvků moje polička 30. listopadu 2021 08:56

Victoria Tabea Ajaj, to jsem nechtěla číst:( U nás je největší problém písek, drobné kamínky, to ten leifheit vůbec nevezme nebo když, tak to vyplivne zpátky o kus vedle

Ten Miele jaký prosím? Ale obávám se, že bude nejspíš pozdě. Právě tchýně nějaký Dyson má a pochvaluje si ho, ale já ho u ní měla v ruce jen párkrát...

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 30. listopadu 2021 09:00

Tabea To zni dost hrozne. My mame uz leta prumyslovy Karcher za par tisic. Je to sice obri zalezitost, ale je blbuvzdorny, tah ma obrovsky a vysypat staci po mesici. Na prvni velke vysati je skvely, pak az pouziju roboticky nebo parni. Nas pes na chodbe vytvari zaveje chlupu, bud lopatka a smetacek nebo ten velky. 

Offline dynda
Avatar
7262 příspěvků moje polička 30. listopadu 2021 09:04

Jos 

My ho máme taky. Pořídili jsme ho, když se dodělávala stavba, a zatím jsme neměli potřebu ho měnit. 

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 30. listopadu 2021 09:08

dynda . Na ty technicke mistnosti, barak v prubehu vecne rekonstrukce apod. je k nezaplaceni. Chapu, ze do bytu to neni.

A musim si tu odlozit. Minuly ctvrtek muz donesl ten parni, no a ten den!! zastavkovala mycka a vypalil se nejaky dil ci co. Tak myju v ruce. To je nejaka spravedlnost asi, aby mi ta prace neubyla  

Offline Tabea
Avatar
4679 příspěvků moje polička 30. listopadu 2021 09:14
Reakce na tina:

Victoria Tabea Ajaj, to jsem nechtěla číst:( U nás je největší problém písek, drobné kamínky, to ten leifheit vůbec nevezme nebo když, tak to vyplivne zpátky o kus vedle

Ten Miele jaký prosím? Ale obávám se, že bude nejspíš pozdě. Právě tchýně nějaký Dyson má a pochvaluje si ho, ale já ho u ní měla v ruce jen párkrát...

​Jo, buď nevezme nebo plivne vedle. To je přesně ono. 
Ale jak říkám, kamarádka je z jejího nadšená. 
Asi bych si půjčila od tchyně na 14 dni ten její, jestli tu možnost máš. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 30. listopadu 2021 09:17

Tabea Já jsem z evropského typu taky nadšená. Ale mám ten nejlevnější takže je pravda že na plný výkon vydrží vysávat maximálně 10 min.

Jediný problém s čištěním filtru jsem zaznamenala právě při vysávání stavebního prachu když se třeba vrtá něco do zdi je lepší uklidit to něčím jiným než dysonem, Protože ten jemný prášek z cihel ty filtry úplně zalepí

jinak písek drobnější kamínky vezme ale větší šutr teda ne. chtěla jsem ho zejména na vysávání kočičích chlupů z Čalounění  pohovek apod, Tak to splňuje naprosto dokonale

Chlupy z hladké podlahy ovšem vysál úplně v pohodě i obyčejný za pár kaček z Lidlu

Offline Victoria
Avatar
851 příspěvků moje polička 30. listopadu 2021 10:12

viktorka_od splavu Já myslím, a nemyslím to kriticky, že váš příspěvek přesně charakterizuje určíté míjení se v očekáváních, která má každý člověk jiná. Sice začnete, že jste nadšená, ale pak uvádíte, že to vydrží jen deset minut, že na jinou špínu je lepší jiný... atd. Já jsem asi příliš kritická a náročná, ale za vysavač, který stojí plus minus deset tisíc, má vady, o kterých píšete, mluvit o nadšení mi připadá fakt bizarní. Za mě je to prostě šunt. A právě také proto, že to vydrží fungovat deset minut... to je pro mě spotřebitelské peklo, ne důvod k nadšení.

Offline Tabea
Avatar
4679 příspěvků moje polička 30. listopadu 2021 10:21

Victoria vidím to taky tak. Od první úrovně čekám, že písek, kamínky vypadané z bot apod. vysaje na první přejetí. Od třetí úrovně očekávám, že mi vytrhá písmena z klávesnice.