"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline Candance
Avatar
5351 příspěvků moje polička 23. ledna 2021 21:01

žluťásek to su pamatuju. Pustila jsem to brachovi a on malem dostal v 15 infarkt

Offline Ginevra
Avatar
853 příspěvků moje polička 23. ledna 2021 21:10

brrr 

Ono je to totiž skládací.

Anebo když tak jenom masku.

Offline Lamicka
Avatar
13362 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 11:46

Potřebovala bych radu od někoho, kdo se vyzná v zákonu o účetnictví, hospodaření s majetkem a tak... jak se pohlíží na "krátkodobý" majetek z hlediska evidence? Např. propisky, diáře apod. Vedeme spor o to, zda jednu věc v práci evidovat a chtít po zaměstnancích, aby ji vraceli, ale už roky se nedělá ani předávací protokol a nevrací se, že jde o věc, která je platná rok. Jenže to nikde není černé na bílém. No a jedna kolegyně si vzpomněla, že to snad je v zákonu o účetnictví, ale z něj nejsem moc moudrá, nevím co hledat. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46101 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 11:53

Lamicka no drobny majetek je prave vec dlouhodoba, to co pises neni majetek (propisky diare apod), samozrejme co chcete nebo nechcete po zamestnancich vracet je vase vec, jestli maji nosit zpet vypsane propisky tak klidne, uctovat o tom ale nebudete

prvni z google https://www.du.cz/33/drobny-hmotny-majetek-uniqueidmRRWSbk196FNf8-jVUh4Eu2czycG0yCzQwHiy8aoMnlLUKLHpFwZvw/

Offline Lamicka
Avatar
13362 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 11:59

viktorka_od splavu ja nechci vracet nic, pro me to bude hrozne prace navic a tusim, ze zbytecne, ale pokud to neukazu sefovi nekde napsane, tak to po me bude chtit. A toci me to, protoze tam jsem pul roku, on 15 let a ted si vzpomnel, ze by to mohl byt problem, ale ja mam byt ta, ktera ma prijit na to, proc se to tak doted delalo. No a vsichni mi rikaji: to tak je ale nikdo mi nerekne proc to tak je! 

Nejde o propisky, jde o publikace, do kterych si i mohou delat poznamky a vetsinou se na zacatku roku objednavaji nove, aktualni. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46101 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 12:02

Lamicka napsana tam je, prave ta doba pouziti >1 rok. diar na rok teda majetek neni a slus, vic bych do toho nezabredavala nebo z toho vyplyne jeste dalsi ukol;-)

Offline Lamicka
Avatar
13362 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 12:07

viktorka_od splavu diky, uz procitam ten odkaz, od toho se odrazim.

Offline notna
Avatar
6549 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 12:18

Lamicka Měli byste hlavně mít vnitřní směrnici, kde máte přešně vymezeno, co je povážováno za krátkodobý/dlouhodobý drobný majetek. Ptej se vaší účetní, ona podle toho účtuje. Je docela možné, že směrnici nemá vypracovanou, ale nějaký systém musí mít, podle kterého to účtuje a eviduje. Chtějte to zpracovat do směrnice. Např. propisky budou režijní spotřeba. Teda pokud za propisku nepovažujete  dražší značková pera. Proto je nutné to mít specifikované.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46101 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 12:31

notna o te smernici jsem prave nechtela..

Offline Lamicka
Avatar
13362 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 12:33

notna ok, zkusím se hlavní účetní zeptat takhle, děkuju za radu. 

Offline notna
Avatar
6549 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 12:45

notna o te smernici jsem prave nechtela..

​Jenže bez ní to nejde. Nebo teda jde, ale dost blbě. Jak bude Lamicka vědět, co evidovat a co ne? Např. o diáři nelze jednoznačně říct, že to není krátkodobý majetek. Diář může být v řádech desetikorun na jeden rok, nebo v kůži s vyreženými iniciálami, s možností měnit listy podle roků. a jsme na době užití delší než rok v řádu tisíců.

Offline dynda
Avatar
7279 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 13:01

999 

Myslím, že na to O2 to nějak nahraješ, když to běží v televizi a pak ti to tam ten měsíc zůstane ke koukání. Muž to sem tam využije. Akorát tam někdy pořad začne později, takže když si to pustíš, je třeba 20 minut pořad před tím tvým a na konci 20 minut chybí, tak jsme hledali, co následovalo a to naštěstí šlo pustit taky. 

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 13:04

coralline baltik , podle mě, pokud už takhle oficiálně, tak "Dear Sirs", tedy "Vážení"

Offline 999
Avatar
17590 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 13:12

dynda Díky, já už si to pustila přes to iVysílání.

Offline dynda
Avatar
7279 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 13:14

999 

To je určitě normálnější.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46101 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 13:22

notna to mas samozrejme pravdu, ale Lamicka psala, ze to neni jeji prace jen ji chteji hodit na krk agendu navic. ja bych tomu nechodila naproti, pac bych pak skoncila s ukolem vypracovat tu smernici

Offline Karuna
Avatar
příspěvků moje polička 25. ledna 2021 13:29

Lamicka klienti evidují věci nad 2tis, aby se vyhnuli evidovani kalkulacek a netmizeli jim třeba dražší sluchatka. V zákoně o účetnictví nic není. Potřebuješ smernici. Vzor najdeš na netu

Offline Lamicka
Avatar
13362 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 13:33

viktorka_od splavu notna tak jestli ta smernice neexistuje, tak se pravdepodobne bude muset udelat... na to jsme moc velky urad. takze je jedno, jestli to ja nezminim, protoze problem uz se objevil. Ted jen patram, jestli uz je nebo neni nebo pod co ta VEC spada... 

Offline Lamicka
Avatar
13362 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 13:33

Karuna dekuji, tak jdu patrat po smernici :)

Offline Karuna
Avatar
příspěvků moje polička 25. ledna 2021 13:38

Lamicka ucetni ji určitě ma nebo se s ni domluv na nějaké hranici cenove a podle doby používání a muze ti to účtovat nekam extra. My účetní jsme všeho schopné