"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline Renusatko
Avatar
11584 příspěvků moje polička 23. března 2020 10:45
Reakce na RoSa:

já sundavám, v autě kouřím... pro kuřáky asi roušku ještě nevymysleli, co?

​Vymysleli

Offline elinka
Avatar
příspěvků moje polička 23. března 2020 10:45

Tak Betty Já ji v autě nemám. Pokusila jsem se, ale okamžitě se mi zamlžily brýle (venku s tím přitom problém nemám) a nemohla jsem řídit. Ale koukám na ostatní řidiče a je to tak půl na půl. Povinnost to podle mě není, pokud máš vlastní auto (tzn. nestřídáš se třeba s kolegy a pod.)

​Žiaľ povinnosť to je i vo vlastnom aute, aj keď sa človek nestrieda s nikým v aute.

Offline Sweet Potato
Avatar
34889 příspěvků moje polička 23. března 2020 10:48

Renusatko 
A jedna pro mimina. Ale to je asi dobrý nápad.

Offline Renusatko
Avatar
11584 příspěvků moje polička 23. března 2020 10:51

Sweet Potato To by se mi kdysi hodilo, když děcko ten dudlík pořád plivalo a řvalo. 

Jinak si spíš myslím, že ta ze zipem je taková legrace, protože ztrácí funkčnost.

Offline Sweet Potato
Avatar
34889 příspěvků moje polička 23. března 2020 11:05

Renusatko No to doufám!

Offline Korsičanka
Avatar
12863 příspěvků moje polička 23. března 2020 11:15

Renusatko Tady chodí kolem bytovek mladí (35-40) kuřáci a báňají o 106 - samozřejmě bez roušky.

Offline Kokoska
Avatar
28416 příspěvků moje polička 23. března 2020 12:16

elinka ale snad jen když jede víc lidí? nebo kde to psali? Když jedu sama a auto nikomu nepůjčuju, postrádá to podle mě smysl. Roušku samozřejmě nasazuju, než otevřu dveře.

Offline elinka
Avatar
příspěvků moje polička 23. března 2020 12:20
Reakce na Kokoska:

elinka ale snad jen když jede víc lidí? nebo kde to psali? Když jedu sama a auto nikomu nepůjčuju, postrádá to podle mě smysl. Roušku samozřejmě nasazuju, než otevřu dveře.

​Včera na čt 24, ide vraj o verejný priestor, to znamená každý v aute, bez výnimky.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 23. března 2020 12:25

elinka v mym aute zadny verejny prostor neni

Offline Karja
Avatar
36047 příspěvků moje polička 23. března 2020 12:29

Sweet Potato Já jsem o tom přemýšlela, a myslím, že mimino roušku mít nemůže, že to neudejchá a nedá to najevo. Starší dceři to dávám, jen když máme někoho potkat jinak ne a miminu to v životě nedám, tak to ale jezdí v kočárku nebo v autosedačce a pokud půjdeme mezi lidi přehodím přes to plínku. 

Offline continuity
Avatar
33843 příspěvků moje polička 23. března 2020 12:29

elinka auto je veřejný prostor? A další krok bude, ze auta znárodní? 

Offline continuity
Avatar
33843 příspěvků moje polička 23. března 2020 12:31

Karja já bych taky miminu obličej ničím neprikryvala. 

Přehodit plinu přes kočár a je to. 

Offline Karja
Avatar
36047 příspěvků moje polička 23. března 2020 12:33

continuity Jako pak takovej ten mezistupeň mezi mýma dětma, tj. kolem roku, to neumim posoudit no. Ale na Fb si maminky stěžují, že si to batolata strhávaj a nechtějí si to dát, no tak bodejť by jo, snad maj taky pud sebezáchovy a nenechají si něco, v čem se blbě dýchá;-). Ještě mě napadlo, že bych té starší dala jen takovej ten kovbojskej šátek, jak se to váže spíš přes nos a dole to plandá;-). 

Offline miuu
Avatar
381 příspěvků moje polička 23. března 2020 12:37

Karja To teď řešim s mladší,nechce roušku,strhává jí a řve. Ale musíme teď courat po doktorech,tak je to boj. Předškolák už je disciplinovaný. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 23. března 2020 12:41

miuu mne pripada teda chodici batole co se tyka prskani do okoli (pokud teda nerve jak tur:-) celkem neskodny, dycha tak ve vysi kolen-stehen jinych lidi, ne?

Offline Karja
Avatar
36047 příspěvků moje polička 23. března 2020 12:44

miuu Co zkusit ten kovbojskej šátek? To je takový vlk se nažere, koza zůstane celá, nic nevyprská, ale zároven se jí bude lépe dýchat.

Offline elinka
Avatar
příspěvků moje polička 23. března 2020 12:46

elinka v mym aute zadny verejny prostor neni

Babiš povedal, že to máme nosiť, že to je mimo bydliska.

Offline elinka
Avatar
příspěvků moje polička 23. března 2020 12:58

elinka v mym aute zadny verejny prostor neni

​je nouzový stav

Offline miuu
Avatar
381 příspěvků moje polička 23. března 2020 13:01

Karja viktorka_od splavu  ona ještě nechdí,je v kárce nebo v náručí. Spiš,že s ní teď musím řešit tu artritidu,lítat po doktorech a teď už fakt řve,jen co na ní někdo šáhne. Tak mam strach o ty doktory...

Offline Garfie
Avatar
24042 příspěvků moje polička 23. března 2020 13:05

elinka Ano říkal, ale před čtyřmi dny byla někde v podrobném rozboru jiná infromace. A mě fakt nebaví denně prošťourávat, co řekl Babiš a co řekl Prymula a co Hamáček, zvlášť když si ty informace občas odporují. Řídím se selským rozumem, který mi říká, že pokud mě rouška omezuje při řízení, tak ji ve svém vlastním autě, kde jezdím sama prostě sundám.