"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 07. ledna 2020 06:55

Potrefenáhusa Ja radšej používam gély, ale to preto, že dobrý prací prach z tých eko som ešte nenašla, väčšina mi smrdí. A v uliciach pravidelne stretávam takú stiolavu vôňu prášku alebo aviváže, stále som neprišla na to, čo to je, ale viem, že ľudia to asi používajú miesto parfému. Nechápem aké množstvá musia do tej práčky liať aby to bolo cítiť na metre. 

Offline 711990
Avatar
17183 příspěvků moje polička 07. ledna 2020 07:33

paktofonika ja peru v Jelenovi a detskym sypkym a ten nijak nevoni. A ted jsem Tondovi oblikala body, ktery prala moje mama a normalne to dite vonelo snad jeste 2 dny. Musim se ji zeptat v cem proboha pere. Takze mozna to ani lidi neprehanej, ale proste tyhle prostredky tak nejak silene vonej samy o sobe.

Offline notna
Avatar
6574 příspěvků moje polička 07. ledna 2020 07:44

Asi rok peru v sypkém rakouském Arielu a nepozoruji vůbec žádnou změnu. Předtím jsem používala český Persil gel.Tak nevím, kde dělám chybu. Nebo jsem slepá? 

Potrefenáhusa Na černé mám gel z DM denkmit a ten neni navoneny.

Offline baltik
Avatar
4456 příspěvků moje polička 07. ledna 2020 08:04

a nezkousely jste prat s ecoegg? videla jsem to na youtube u ne az tak eko zamerene divciny z UK, tak jsem to letos nadelila zelenejsim clenkam sirsi rodiny na vanoce, tak jsem zvedava

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33819 příspěvků moje polička 07. ledna 2020 08:10

paktofonika Já jsem musela do výběru zahrnout ještě požadavek na českou výrobu (a výběr v místní drogerii) a peru v Jelenovi a ještě radši v Jelínkovi

toho perwollu prave stačí i malý množství a je cítit na několik metru, je strašně pronikavej

Offline brrr
Avatar
10055 příspěvků moje polička 07. ledna 2020 08:28

Potrefenáhusa Sypký Jelen je dobrý, tak jsem na něj přešla.

Offline bram
Avatar
4072 příspěvků moje polička 07. ledna 2020 08:35

Potrefenáhusa Jelínek je dětský Jelen? To jsem ještě neviděla, musím na to mrknout. Velký Jelen je moc fajn, v kombinaci s octem místo aviváže (kvůli tvrdé vodě), pere výborně. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33819 příspěvků moje polička 07. ledna 2020 09:17

bram Jo!

Offline Aranel
Avatar
4538 příspěvků moje polička 07. ledna 2020 09:38

paktofonika 711990 Přesně, taky moc nechápu, že to lidi snesou na sobě, ty různý luční květy a tisíc pokladů... aviváže nějak z mojí i rodičovský domácnosti vymizely a nepostrádáme je, myslím. (Máma to pak používala už jen na ručníky, ale poslední léta nedělá ani to)

Jelen je výbornej. Ještě kdyby byl v bezobalový prodejně. (Ta papírová krabice každopádně taky fajn)

Offline MP Meri
Avatar
5413 příspěvků moje polička 07. ledna 2020 09:51

Hele a kromě toho, že Jelen je lokál a v udržitelný krabici, jak moc je eko? 

Offline Sweet Potato
Avatar
34882 příspěvků moje polička 07. ledna 2020 10:04

Sweet Potato tak jinak: většina ochlastů chrápe

​Souhlas.

Ale opakuji:

Většina chrápačů nechlastá.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33819 příspěvků moje polička 07. ledna 2020 10:05

MP Meri hele, nevim. E-shopy ho mezi ekologickejma práškama zařazenej mívaj. Vygooglit něco těžký, musel by asi projít nějakým testováním, mít certifikát, což si myslim, že aktuálně žádnej českej prášek nemá (míval qualt excel eko, kterej nevim, jestli se ještě dělá, každopádně už ho nemaj ani v kouzelný drogerii Pemi. U nás je plus i to, že pro něj nemusíme jet nikam autem  

edit: tak qalt excel eco se furt dělá, akorát ho skoro nikde nemaj

Offline Sweet Potato
Avatar
34882 příspěvků moje polička 07. ledna 2020 10:05
Reakce na Aranel:

Tematicky blbý dotaz: jak funguje sprej proti chrápání?? Že člověk něco na toho provinilce stříkne jak na komára?

​Taky řešení

Offline MP Meri
Avatar
5413 příspěvků moje polička 07. ledna 2020 10:28

Potrefenáhusa No právě. Já bych Jelena používala všema deseti, ale o tý eko stránce mám pochybnosti. A zjistit se mi nepodařilo víceméně nic moc užitečnýho. Qalt jsem kupovala, ale přesně, nebaví mě ho furt objednávat od výrobce, já nevím, že tu distribuci nemůžou nějak pořešit. Většinou teď kupuju ty DMkový, ale klidně bych radši lokál, no. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33819 příspěvků moje polička 07. ledna 2020 10:46

MP Meri no já vlastně nevim, co si o tý ekologii myslet, resp. jak se rozhodovat. Jestli dlouhá doprava z jiný země/eshop s nutností dopravy třeba nevyváží o něco horší rozložitelnost prášku? fakt bych potřebovala, aby mi to někdo přežvejkal

jinak já taky občas peru v mejdlovým slizu, nepozorovala jsem nikdy šednutí prádla ani fleky, ale máme celkem novou a celkem drahou pračku a i když jsem v tom dřív se starou pračkou prala roky a a s použitím octa se mi nikdy nic nezalepilo, neoblemcalo nebo tak, tak na to častý použití se teď trochu bojim 

Offline Candance
Avatar
5355 příspěvků moje polička 07. ledna 2020 11:31

MP Meri eko myslis biologickou rozlozitelnost? 

Tak tim se netrap, vetsuna dnesnich pracich prasku je biologicky rozlozitelna. Vzpominky na obrovskou penu na rekach a COV jsou minulost - to zpusobovaly rozvetvene tenzidy, ktere jsou dnes nahrazeny 9linearnimi.

Pri testovani biologicke rozlozitelnosti vychazi spatne kationtove tenzidy  - ty se pouzivaji do avivazi, zmekcovadel a dezinfekci (pro dezinfekcni ucinky ani rozlozitelne byt nemuzou). Neiontove a aniontove tenzidy obvykle rozlozitelne jsou.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 07. ledna 2020 11:50
Reakce na Potrefenáhusa:

bram Jo!

​Ten skúsim, a naozaj nesmrdí ako jeleň mydlo? 

Offline bram
Avatar
4072 příspěvků moje polička 07. ledna 2020 11:59

Potrefenáhusa to je roztomilý, ten jelínek, to musím vyzkoušet, díky za tip :) 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33819 příspěvků moje polička 07. ledna 2020 12:00

paktofonika ne, ani ten klasickej jelen nesmrdí, je to taková hodně jemná mejdlová vůně, Jelínek fakt miminkovská, resp. já to cejtim jen z krabice, prádlo ani nijak nevoní (asi, já nic necejtim)

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33819 příspěvků moje polička 07. ledna 2020 12:01

bram no jako obaly maj zmáknutý geniálně (jsem cílovka, no)