"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline Pinot Noir
Avatar
24484 příspěvků moje polička 05. ledna 2020 16:24

Tak Betty Moje máma se v mým aktuálním věku stala babičkou ;)

Offline Aranel
Avatar
4511 příspěvků moje polička 05. ledna 2020 16:24

Třeba lednička mi nevadí, protože hučí / vrčí MONOTÓNNĚ. Na tom chrápání je hrozný, že každý chrápnutí je jiný!

Jiná Realita Fakt to může být i od páteře?

Offline Pinot Noir
Avatar
24484 příspěvků moje polička 05. ledna 2020 16:27

Aranel To neznáš ledničku, jako mají rodiče. Ta má takovou škálu zvuků, to je neuvěřitelný. Občas to zní jako startující raketa, občas jako lidský hlas, vrčení, šumění, klokotání... Hrůza

Offline Aranel
Avatar
4511 příspěvků moje polička 05. ledna 2020 16:55

Pinot Noir Lidský hlas?!

Offline Garfie
Avatar
23937 příspěvků moje polička 05. ledna 2020 17:00
Reakce na Aranel:

Pinot Noir Lidský hlas?!

 tvl, tak to bych nechtela slyset treba v noci...

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 05. ledna 2020 17:01

Aranel jo, třeba od zablokované krční. asi pak človk dává hlavu do nějaké divné polohy a od toho chrápe, důvod netuším.

Offline Sweet Potato
Avatar
34833 příspěvků moje polička 05. ledna 2020 17:02

Aranel I sbíječka je lepší než chrápání. To ve mně vyvolává až fyzické nevolno a strašný vztek. Asi bych to měla probrat s nějakým psychoanalytikem

Offline Aranel
Avatar
4511 příspěvků moje polička 05. ledna 2020 17:05

Sweet Potato Tak to já asi taky, nacházím ve svý duši nečekaně temný kouty a samozřejmě fyzická nevolnost je na místě, když začne pracovat fantazie a představovat si ty různý vibrující sliznice a jiný věci...

Garfie no právě!! zavřenej člověk v lednici

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 05. ledna 2020 17:22

Jiná Realita tak by sis pouštěla zvuky tramvají a ptačí řev:-) věř tomu, že kdybys měla někoho opravdu ráda, tak by ti to že chrápe fakt nevadilo. resp jo, ty zvuky třeba ano, ale je to hovadina proti jiným (pozitivním) věcem..

​Tak to si fakt nemyslím. Ono taky někdo občas zachrápe a třeba i málo, ale ten náš taťka to je strašný. Nedovedu si představit, že by s ním někdo normálně v pokoji usnul a mohl spát. Pozitivní ostatní věci můžou být, ale nevyspaná 50 let by asi mamka nevydržela.

Tak Betty Pinot Noir Taky budeme s manželem letos 20 let a jedno dítě plnoleté bude.

Offline Sweet Potato
Avatar
34833 příspěvků moje polička 05. ledna 2020 17:29

Renusatko Tak patrně to zkraje tak hrozné nebylo, či?

A znám i páry, kde jeden chrápe fakt moc a přesto spolu šťastně žijí v jedné ložnici, protože ten druhý (sledujete doufám, jak jsem genderově korektní) má dobré spaní. 
Další věc je, že chrápání se obecně zhoršuje s věkem. Kvůli tomu snad partnera nevyměním?

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 05. ledna 2020 17:46

Ty lidský zvuky jsou totiž nejhorší ze všeho!! Taky nemám problém usnout ve vlaku, v autě, na pláži, nevadí mi obecnej ruch, ale když se sem tam přítelovi stane, že ve spánku jakoby přežvykuje, cvakne párkrát o sebe zubama a mezitím nahlas polkne, to su okamžitě vzhůru a nepříčetná, a přitom co do hlasitosti to je úplně něžnej zvuk s chrápáním nesrovnatelnej, nevim proč mě budí zrovna tohle.

A otec mýho ex chrápal fakt brutálně, to bylo taky slyšet přes dvoje dveře a jedno patro, a k tomu měl ještě ty dlouhatánský apnoický pauzy, takže to jsem taky pak jen třeštila oči do tmy a říkala si, jestli dejchá nebo nedejchá, brr. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 05. ledna 2020 17:59
Reakce na Renusatko:

​Tak to si fakt nemyslím. Ono taky někdo občas zachrápe a třeba i málo, ale ten náš taťka to je strašný. Nedovedu si představit, že by s ním někdo normálně v pokoji usnul a mohl spát. Pozitivní ostatní věci můžou být, ale nevyspaná 50 let by asi mamka nevydržela.

no dá se to řešit třeba tím odděleným spaním, když je to takhle hrozný.. můj otec taky řeže a maminka si asi zvykla nebo co, i když by teď klidně mohli spát každý jinde jak mají prázdný byt. co je k vzteku a vadilo (by) mi hodně, když ​chodí chlap spát nalitej a od toho chrápe a po upozornění je buď pobavenej nebo ještě i agresivní. když za to nemůže a snaží se s tím sám něco dělat/je mu líto že ruší - tak s tím jsem v pohodě

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 05. ledna 2020 19:05

Sweet Potato No naši se nerozvedli. Bylo to prý hrozný vždycky, protože těch 50 let oddělené ložnice mají. Řešit to musíš, asi druhého neopustíš jen kvůli chrápání. Nedovedu si ale představit, že by se na to dalo z lásky zvyknout...to opravdu ne. Pokud ovšem nejsi hluchá.

A tak dobrý spaní, abych usnula s někým takovým v místnosti, to by byla jedině narkóza.

Offline crazydaisy
Avatar
2667 příspěvků moje polička 05. ledna 2020 20:51

Potrefenáhusa no jo, ale to skřípání zubů se dá docela dobře řešit chráničema zubů, ale to chrápání může být neřešitelný.

Offline Tak Betty
Avatar
4978 příspěvků moje polička 05. ledna 2020 21:53

Na školním vánočním bazárku jsem si koupola tohoto anděla a zajímal by mě postup výroby. Na netu nevím pod čím hledat. Ráda bych si to zkusila.

Offline slniecko admin
Avatar
17586 příspěvků moje polička 05. ledna 2020 21:56

Tak Betty nevidím z fotky celkom materiál, ale asi by som skúsila pletenie z pedigu.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33723 příspěvků moje polička 05. ledna 2020 21:57

Tak Betty Já bych možná zkusila pletení ze slámy (napr. zvonecek)

Offline Sweet Potato
Avatar
34833 příspěvků moje polička 05. ledna 2020 22:03

Tak Betty Hledej pedig, pletení zvonku třeba

Offline Tak Betty
Avatar
4978 příspěvků moje polička 05. ledna 2020 22:05

Všem děkuju, takže pedig. Já jsem právě nevěděla název materiálu. Návody už najdu.