"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline slniecko admin
Avatar
17613 příspěvků moje polička 21. listopadu 2019 14:43

Zarinya tak to fakt netuším, prečo...

Offline MP Marge
Avatar
5826 příspěvků moje polička 21. listopadu 2019 14:43

Potrefenáhusa Hm, to jsem si myslela

Je fakt, ze stejne nevim, kam bych ji dala...

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33819 příspěvků moje polička 21. listopadu 2019 14:45

MP Marge ale neni to potřeba, jak psala ounz, tak ten danish dough whisk, mísa a jedeš

Offline MP Marge
Avatar
5826 příspěvků moje polička 21. listopadu 2019 14:49

Potrefenáhusa No zni to jednoduse, kdyz to takhle s ounz popisujete

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 21. listopadu 2019 14:51

MP Marge Pekarnu nekupuj, jinak pokud budeš pect podle receptu, tak to v pohodě zvládneš, a časově to taky de. Nejlepší o víkendu, to má jeden spoustu času, ale i v tejdnu to jde. Já to zařadim i do svýho časovýho rozvrhu, kterej vilným časem tsky nepřetejká..

si schválně přečti maškrtničin blog a sama se rozhodni jestli to chceš zkusit nebo ne, povinný to není, ale jestli tě odrazuje jen nedůvěra ve svoje pekařský schopnosti, tak to je zbytečnś obava

Offline Setare
Avatar
942 příspěvků moje polička 21. listopadu 2019 14:51

MP Marge Pekarna ne, to ti neudela kurku. Mouku na chleba ale sezenes v pohode, treba King Arthur ma dobrou chlebovou a dobrou zitnou ma  Arrowheads Mill.

Zkus to klidne s kvasnicema, s tema susenyma to normalne jde, a nejsou ve vyslednym produktu citit, narozdil od cerstvych. 

Hele, kdyz uz tak dlouho udrzujes kraby v dobry kondici, tak bys urcite zvladla i to zalozeni kvasku, prubni to

A dost teda lituju, ze jsem se tady vyjadrila k posilani baliku, dneska jsem musela naklusat na celnici to bylo prekvapko! 

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 21. listopadu 2019 14:52

MP Marge A taky návod na chleba u cuketky na blogu

Offline Fakirka
Avatar
2114 příspěvků moje polička 21. listopadu 2019 15:08

MP Marge Cuketová tam má i založení kvásku. Aspoň myslím. Není to zas tak velká věda.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33819 příspěvků moje polička 21. listopadu 2019 15:18

Fakirka má. Ale ty mladý kvásky jsou dost náchylný k plísním, i dýl trvá, než se z nich může začít píct, lepší je ten starej a zajetej, kde jsou ty organismy už správně namnožený a stabilní.

Ale v nouzi se dá vyzkoušet

Offline carries
Avatar
1110 příspěvků moje polička 21. listopadu 2019 15:21

Fakirka Potrefenáhusa Ja som skúšala založiť kvások podľa Cuketku 2x a oba razy mi splesnivel. Tak pečiem len z kvasníc

Offline Lamicka
Avatar
13377 příspěvků moje polička 21. listopadu 2019 15:28

Fakirka ja zakladala 2x a nic :(

MP Marge ja kytky doma nemam, nepreziji moji peci. Kvasek si ale hyckam :)

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 21. listopadu 2019 16:00
Reakce na MP Marge:

Potrefenáhusa No zni to jednoduse, kdyz to takhle s ounz popisujete

​Ono to jednoducho znie, ale nenechaj sa zmiasť profesionálnymi pekárkami.

Offline Vilemina
Avatar
2268 příspěvků moje polička 21. listopadu 2019 16:07

MP Marge na ten podle cuketky bez hneteni nedám dopustit, to je úplně blbuvzdornej receptna kvaskovej jsem si furt netroufla, přijde mi to složitý logisticky, ale věřím, že k němu dospeju, obzvlášť po těch uzasnejch chlebech @ounz a @potrefenahusa, který obdivuju na IG. Směle do toho

Offline MP Marge
Avatar
5826 příspěvků moje polička 21. listopadu 2019 18:19
Reakce na Ounz:

MP Marge Pekarnu nekupuj, jinak pokud budeš pect podle receptu, tak to v pohodě zvládneš, a časově to taky de. Nejlepší o víkendu, to má jeden spoustu času

​To ja prave o sobe moc rict nemuzu, vikendy mam dost busy, coz je jeden z duvodu, proc vaham. Ale tak ten Cuketkuv bez hneteni, to neni casove tak hrozne, to by se zkusit mohlo. Navic ted budu mit nejake volno navic okolo Dne dikuvzdani, pak jsou Vanoce, tak bych mohla zaexperimentovat, zadne velke plant nemame 

Offline MP Marge
Avatar
5826 příspěvků moje polička 21. listopadu 2019 18:21
Reakce na Setare:

MP Marge Pekarna ne, to ti neudela kurku. Mouku na chleba ale sezenes v pohode, treba King Arthur ma dobrou chlebovou a dobrou zitnou ma  Arrowheads Mill.

Zkus to klidne s kvasnicema, s tema susenyma to normalne jde, a nejsou ve vyslednym produktu citit, narozdil od cerstvych. 

Hele, kdyz uz tak dlouho udrzujes kraby v dobry kondici, tak bys urcite zvladla i to zalozeni kvasku, prubni to

​Diky za tip na zitnou mouku, zitnej chleba me vyhledove laka uplne nejvic!!! King Arthur znam, ale o Arrowheads Mill jsem nemela tuseni

Offline MP Marge
Avatar
5826 příspěvků moje polička 21. listopadu 2019 18:22
Reakce na Lamicka:

Fakirka ja zakladala 2x a nic :(

MP Marge ja kytky doma nemam, nepreziji moji peci. Kvasek si ale hyckam :)

​Tak krabi jsou taky takovi citlivi na peci, a presto u me prezivaji, tak treba jsem k sobe zbytecne kriticka

Offline MP Marge
Avatar
5826 příspěvků moje polička 21. listopadu 2019 18:25
Reakce na paktofonika:

​Ono to jednoducho znie, ale nenechaj sa zmiasť profesionálnymi pekárkami.

​No jo, s timhle ja mam tradicne problem. Kdyz je nekdo tak rikajic "vyvarenej" a ma proste ty zkusenosti, tak si nedokaze predstavit, ze pro nas zacatecniky to muze byt fakt challenge... Ja kdyz prijala do USA, tak jsem umela uvarit maximalne tak vodu na caj

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 21. listopadu 2019 18:53

MP Marge Ja variť viem, a i celkom dobre by som povedala, ale nechce sa mi hrozne a našťastie varí priateľ. Teraz riešime, že nám príde návšteva, ktorá konzumuje iba klasické jedlá a ani jeden z nás nevie variť sviečkovú, guľáš, segedíň alebo niečo podobné. Dokonca sme rozmýšľali, že niekde hrniec guľášu objednáme, ale to sa asi nedá :D

Offline continuity
Avatar
33829 příspěvků moje polička 21. listopadu 2019 18:58

paktofonika gulas podla navodu zvladol aj moj chlap a ten ovlada este spagety, chlieb vo vajicku a palacinky.

Nie je to nic zlozite, len to chce cas a trpezlivost. 

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 21. listopadu 2019 18:59

continuity No ale vieš ako by sme si šplhli, keby sa podávala sviečková a ešte k tomu dobrá? Guľáš je taká núdzovka :D