"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 20. listopadu 2019 22:10

MP Marge chleba by se asi moc poslat nedal, ale co mouku a kvasnice? z kvasnic je to fakt hrozně jednoduchý, potřebuješ jen kastrol nebo pekáč s poklicí a troubu. jen se musí hned sníst, druhý den už není dobrý

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 20. listopadu 2019 22:16

viktorka_od splavu v USA nemaji kvasnice?

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 20. listopadu 2019 22:22

Zarinya to nevím. když čtu poptávku po chlebu?

Offline Ounz
Avatar
19831 příspěvků moje polička 20. listopadu 2019 22:42

Kvasnice nee.. MP Marge  pošlem ti sušenej kvásek..a upečeš si vlastní

Offline MP Marge
Avatar
5743 příspěvků moje polička 20. listopadu 2019 22:59

MP Marge chleba by se asi moc poslat nedal, ale co mouku a kvasnice? z kvasnic je to fakt hrozně jednoduchý

​Jo, pro tebe!

Ja jsem kucharka/pekarka zacatecnice

Offline MP Marge
Avatar
5743 příspěvků moje polička 20. listopadu 2019 23:00
Reakce na Ounz:

Kvasnice nee.. MP Marge  pošlem ti sušenej kvásek..a upečeš si vlastní

​Jo, uz vidim, jak ozivuju kvasek - ja, ktery chcipne kazda pokojova kytka

Offline 0zero7
Avatar
10783 příspěvků moje polička 20. listopadu 2019 23:10

MP Marge Hele, chleba je easy, delam obcas podle cuketky a fakt jen suseny drozdi staci. To das. Pekarnu, kde by prodavali evropskej asi nemate, co? Tady je na kazdym rohu neco (ehm, bohuzel )

Offline Karja
Avatar
35839 příspěvků moje polička 20. listopadu 2019 23:10

MP Marge Nenech se od Ounz nalakat. Ja se ted v jidelnim vlakne chytila na dynovej chleba, ja myslela, ze je to ,,neco jako chleba,, ale von to byl fakt chleba. Vsechno jsem si nachystala ze jo a najednou ctu recept, tam zadnej popis ala smichejte a nalijte,  ale uz to zacalo.....hnetaci jehly hneteme 10 minut, nemam hnetaci jehly...pak kynout hodinu, prehnetat kynout dalsi hodinu, dat do chlebove formy, nemam chlebovou formu, jsem to div nenalila do beranka....pak horkovzdusna trouba, nemam horkovzdusnou troubu, jeste nejakou nadobu s vodou radili....No neni divu, ze me z toho vyslo ,,neco jako chleba,, ale rozhodne ne chleba!

Takze to ti takhle Ounz posle kvasek, ale druha aby ti poslala dizi, treti ty hnetaci jehly, ctvrta asi penize na troubu a sup muzes trenovat, treba to za pul roku vyjde!

Offline Karja
Avatar
35839 příspěvků moje polička 20. listopadu 2019 23:11

0zero7 Tak urcite!

Offline 0zero7
Avatar
10783 příspěvků moje polička 20. listopadu 2019 23:12

Karja haha

Zkouselas? Nic na to neni potreba extra, fakt, nehnetes, nic. Ale jinak chapu, ja ty recepty co popisujes nedavam. 

Offline žluťásek
Avatar
7615 příspěvků moje polička 20. listopadu 2019 23:15

Karja nečetlas román Kvásek? Tam si hrdinka dokonce kvůli darovanému kvásku postavila na dvoře pec, když už jí trouba nebyla dost dobrá :)

Mimochodem skvělá kniha, doporučuju. 

Offline Karja
Avatar
35839 příspěvků moje polička 20. listopadu 2019 23:17

0zero7 Ne, dynak byl mou chlebovou premierou a zaroven I dernierou! 

Offline Karja
Avatar
35839 příspěvků moje polička 20. listopadu 2019 23:19

žluťásek Necetla, pokud me to odradi od dalsich kucharskych pokusu, rada si ji prectu:-D:-D. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34825 příspěvků moje polička 20. listopadu 2019 23:25

žluťásek To je něco od Kinga?

Offline žluťásek
Avatar
7615 příspěvků moje polička 20. listopadu 2019 23:28

Sweet Potato od toho autora, co napsal Nonstop knihkupectví pana Penumbry, Robin Sloan. Jako nejsou to žádné intelektuální knihy, spíš takové milé, příjemné, útulné nebo jak to popsat. Mám toho autora moc ráda. 

Offline MP Marge
Avatar
5743 příspěvků moje polička 20. listopadu 2019 23:51
Reakce na 0zero7:

MP Marge Hele, chleba je easy, delam obcas podle cuketky a fakt jen suseny drozdi staci. To das. Pekarnu, kde by prodavali evropskej asi nemate, co? Tady je na kazdym rohu neco (ehm, bohuzel )

​V Chicagu by se urcite nasla, ale tady u nas, to je venkov

Offline MP Marge
Avatar
5743 příspěvků moje polička 20. listopadu 2019 23:54
Reakce na Karja:

MP Marge Nenech se od Ounz nalakat. Ja se ted v jidelnim vlakne chytila na dynovej chleba, ja myslela, ze je to ,,neco jako chleba,, ale von to byl fakt chleba. Vsechno jsem si nachystala ze jo a najednou ctu recept, tam zadnej popis ala smichejte a nalijte,  ale uz to zacalo.....hnetaci jehly hneteme 10 minut, nemam hnetaci jehly...pak kynout hodinu, prehnetat kynout dalsi hodinu, dat do chlebove formy, nemam chlebovou formu, jsem to div nenalila do beranka....pak horkovzdusna trouba, nemam horkovzdusnou troubu, jeste nejakou nadobu s vodou radili....No neni divu, ze me z toho vyslo ,,neco jako chleba,, ale rozhodne ne chleba!

Takze to ti takhle Ounz posle kvasek, ale druha aby ti poslala dizi, treti ty hnetaci jehly, ctvrta asi penize na troubu a sup muzes trenovat, treba to za pul roku vyjde!

​Paneboze

Ted musim jit googlovat, co to jsou hnetaci jehly

Offline MP Marge
Avatar
5743 příspěvků moje polička 21. listopadu 2019 00:00

Jinak teda drozdi se tady da koupit jen suseny, cerstvy vubec nevedi, co je. Mouku neni problem koupit v on-line obchode, ktery se specializuje na potraviny a delikatesy z vychodni Evropy, maji ceskou i polskou, ale jak je to s kvalitou, to samozrejme nevim. 

Co mi ovsem chybi uplne nejvic je cas a zapaleni pro vec - sice varim i pecu rada, ale specializuju se fakt na takovou rychlou, blbuvzdornou kuchyni, a ten chleba me proste desi

Offline MP Marge
Avatar
5743 příspěvků moje polička 21. listopadu 2019 00:02

A ted mam jeste ke vsemu chut na sunkofleky!!! S uzenym...

Offline 0zero7
Avatar
10783 příspěvků moje polička 21. listopadu 2019 00:10

MP Marge ja ho delam i z kupovane tady, normalne chlebova mouka. Smichas, nechas cca 22 hodin kynout a vrazis do horke trouby, fertig.