"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline crazydaisy
Avatar
2667 příspěvků moje polička 16. února 2019 14:18

Potrefenáhusa papírový modely jsem používala už při zařizování svého prvního bytu. Je to náhodou skvělý. Tehdy ani jiná možnost nebyla - nebyly pc 

Offline Bledule
Avatar
4688 příspěvků moje polička 16. února 2019 15:30

dzizisketa Doporučuji zjednodušený 3D model,  protože výška nábytku dělá v prostoru docela dost. 

Offline Kokoska
Avatar
28413 příspěvků moje polička 16. února 2019 15:49

barbucha on v sobe ale.kazdy nenajde tu vnitrni silu, aby se vykaslal na to, co mu rodice vtloukali x let do hlavy. Ja jsem nemela spatny detstvi, ale kdyz jsem treba v dospelosti zjistila, cim vsim se lidi chlubi a ja to povazuju za normalni... proste umim si predstavit ty dusledky rodinneho pusobeni, byt podavaneho s nejlepsim umyslem.

Offline MP Marge
Avatar
5831 příspěvků moje polička 16. února 2019 15:51
Reakce na Miru:

MP Marge 

...jsi úžasná! Máš velmi náročnou, ale záslužnou práci.

A věřím, že ty pocity pak jsou krásnou odměnou..

​Dekuju  Vis, ja bych mohla snadno najit praci, kde bych vydelavala dvojnasobek sveho platu, ale pro me je dobrej pocit z prace dulezitejsi nez ty prachy, takze holt jsem zvolila byt chudsi, ale stastna - zni to jako klise, ale ja to tak mam   Zatim bych nemenila ani za nic...

Offline Miru
Avatar
13873 příspěvků moje polička 16. února 2019 15:53

MP Marge 

...tomu rozumím...

Offline MP Marge
Avatar
5831 příspěvků moje polička 16. února 2019 15:53
Reakce na Luna:

Lilly_Ku Tyjo, tak dlouho a kazdy tyden?  Jsem byla jen parkrat, ale taky teda dobry. Jen se priznam, ze castejsi navstevy by me spis stresovaly.

​Kdyz ono to treba v pripade trauma z detstvi jinak nejde... To neni chripka, aby to preslo za tyden 

Offline MP Marge
Avatar
5831 příspěvků moje polička 16. února 2019 15:54
Reakce na barbucha:

​To je svatá pravda. V tomto ohledu mám ale právě poslední dobou spíš pocit, že se ty problémy, resp. jejich důvody tkvící v nešťastným dětství, krátkým/žádným kojení, chladnejch rodičích, špatnejch zážitkách ze školky a tak podobně, dost přeceňujou a když nepřeceňujou, tak je to aspoň dobrá výmluva...

Právě že každej má něco - ale ne z každýho vyroste uzlíček nervů, asociál nebo rovnou zločinec  To by se nedalo ani vyjít z baráku přece...

​To ale taky snad nikdo netvrdi 

Offline MP Marge
Avatar
5831 příspěvků moje polička 16. února 2019 16:02
Reakce na barbucha:

Lilly_Ku 

Myslíš konkrétní případ? Ne že by se nenašel při troše hledání - ale já reagovala na Marge, která s podobnými (podle vlastních vyjádření) pracuje.

​Byt si vedom, ze klient vyrustal v urcitem prostredi a utrpel trauma, coz dohromady postupne prispelo k vyvoji delikventniho chovani, nema za ucel klienta "omluvit", ale najit spravnou cestu, jak s nim pracovat. Ze kazdy ma zodpovednost za sebe a za sve ciny pres vsechno, co prozil, je klicovym faktorem v kazde trauma-informed terapii; jeste jsem nepotkala odbornika, ktery by tvrdil neco jineho. On je ale podstatny rozdil mezi "omlouvat" a "porozumet", coz nekdy verejnost mate 

Offline MP Marge
Avatar
5831 příspěvků moje polička 16. února 2019 16:10
Reakce na Luna:

Ale u těch delikventů to většinou bývá fakt masakr ty jejich životní příběhy, to není jen: Málo mě chválili/máma moc pracovala a neměla na mě čas apod... Nebo si to aspoň myslím.

​To si myslis velmi spravne  Co bys rekla treba na "mama mela vztek, ze jsem moc plakal, tak na me za trest vylila hrnec varici vody, takze mam dodnes popaleniny na 75% tela"? Nebo na "mama nechtela byt single, tak radsi predstirala, ze nevidi, ze za mnou jeji pritel chodi kazdy vecer do pokojicku a znasilnuje me, coz zacalo, kdyz mi byli ctyri". Nebo "mama byla dva roky ve vezeni za prodej drog, tak jsme museli k prarodicum, kde nas deda denne mlatil paskem, nekdy i retezem na psa, a za trest jsme museli spat v noci venku v psi boude a jist psi zradlo. Kdyz se opravdu nastval, tak nas vesel za nohy ze stromu a do pusy nam nacpal srolovanou ponozku, abychom nemohli kricet a sousedi nezavolali policii".

Vetsina lidi nema naprosto zadnou predstavu, jakym peklem si nektere deti musi projit, ale hlavne ze jsou fakt vsichni pripraveni odsoudit, kdyz uz je pozde 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 16. února 2019 16:14

MP Marge  On je ale podstatny rozdil mezi "omlouvat" a "porozumet", coz nekdy verejnost mate 

Já teda jsem velmi altruistický člověk, ale dítě alkoholiků, které se samo stane alkoholikem, dítě násilníků, které jednou samo začne lidem ubližovat, to neomluvím ani nepochopím...o tom mám pocit že je debata

Offline Miru
Avatar
13873 příspěvků moje polička 16. února 2019 16:18

MP Marge 

...ano, to co delikventi provedou proti zákonu, je trestuhodné.

Ale právě "díky" jejich předchozímu životu, "zkušenostem" je to i pochopitelné, snadněji uchopitelné, jasné...

Ovšem je také pravda, že to právě - ono pochopení, vcítění se do situace/života druhého - ne každý umí, resp. ne každý má schopnost empatie tak velkou/silnou/citlivou.

S tím se setkávám také...

Offline MP Marge
Avatar
5831 příspěvků moje polička 16. února 2019 16:25

Miru Verim. 

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 16. února 2019 16:43

MP Marge to je naprosta hruza....

ani to nechci kopirovat,ale ty vis naco reaguju

Offline MP Marge
Avatar
5831 příspěvků moje polička 16. února 2019 16:48

Zarinya Jo jo  Ale se vsim se da pracovat 

Offline Lamicka
Avatar
13379 příspěvků moje polička 16. února 2019 17:16

MP Marge to je strasny :( 

Offline Lilly_Ku
Avatar
4130 příspěvků moje polička 16. února 2019 17:18
Reakce na MP Marge:

​Byt si vedom, ze klient vyrustal v urcitem prostredi a utrpel trauma, coz dohromady postupne prispelo k vyvoji delikventniho chovani, nema za ucel klienta "omluvit", ale najit spravnou cestu, jak s nim pracovat. Ze kazdy ma zodpovednost za sebe a za sve ciny pres vsechno, co prozil, je klicovym faktorem v kazde trauma-informed terapii; jeste jsem nepotkala odbornika, ktery by tvrdil neco jineho. On je ale podstatny rozdil mezi "omlouvat" a "porozumet", coz nekdy verejnost mate 

​presny  za ty dva a pul roku sezeni jsem nikdy neslysela, co bych mela nebo nemela udelat, vsechno bylo pekne na vlastni triko a tak to ma bejt 

Offline MP Marge
Avatar
5831 příspěvků moje polička 16. února 2019 17:31

Lilly_Ku Presne!!! 

Offline MP Marge
Avatar
5831 příspěvků moje polička 16. února 2019 17:36
Reakce na Lamicka:

MP Marge to je strasny :( 

​Je  Ale zaroven je to uzasna prilezitost pomoct nejen tomu klientovi, ale zaroven i pristim generacim. Tyhle veci se totiz vetsinou dedi z generace na generaci, a donedavna spolecnost nebyla schopna/ochotna s tim udelat nic nez jedince zavrit, kdyz neco provede. A to nestaci. 

Hele, kdyby se ti nekdy dostalo do ruky "Dite zvane To" - jako vesele cteni to neni, ale David dodnes pusobi jako aktivista za prava zneuzivanych deti, ma rodinu, dari se mu, v ramci moznosti, vyborne - takze vlastne pribeh nadeje. Mela jsem na jedne konferenci moznost poznat ho osobne, uzasnej chlap!!! 

Offline Sairon
Avatar
1855 příspěvků moje polička 16. února 2019 17:52

MP Marge já vás moc obdivuji, zvládat dělat takovou práci

Offline Lilly_Ku
Avatar
4130 příspěvků moje polička 16. února 2019 17:58

MP Marge s tim generacnim zatizenim je to svata pravda, ze se to opakuje, dokud to nekdo nezlomi...