"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline Lamicka
Avatar
13379 příspěvků moje polička 16. února 2019 18:14

MP Marge takove cteni bych nedala. Jeste jak mam male deti, tak podobna temata strasne spatne snasim a dela se mi az fyzicky zle. Tvoje prace je urcite dulezita, mas muj obdiv. Libi se mi tvoje zapaleni. 

Offline Kokoska
Avatar
28413 příspěvků moje polička 16. února 2019 19:22

MP Marge smekam, ja bych takovou praci delat nemohla. Jak to, ze se z toho nezhroutite? Denne pracovat s lidma, kteri prosli peklem, to chce velkou dusevni silu.

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 16. února 2019 20:31
Reakce na MP Marge:

​Byt si vedom, ze klient vyrustal v urcitem prostredi a utrpel trauma, coz dohromady postupne prispelo k vyvoji delikventniho chovani, nema za ucel klienta "omluvit", ale najit spravnou cestu, jak s nim pracovat. Ze kazdy ma zodpovednost za sebe a za sve ciny pres vsechno, co prozil, je klicovym faktorem v kazde trauma-informed terapii; jeste jsem nepotkala odbornika, ktery by tvrdil neco jineho. On je ale podstatny rozdil mezi "omlouvat" a "porozumet", coz nekdy verejnost mate 

​Ale takhle jak to popisuješ je to naprosto správně... proti tomu nemám zhola nic  Navíc já jsem nemluvila o terapeutech, odbornících, kteří mají jistě ty nejlepší úmysly i průpravu - ale spíš o přístupu klientů, kteří si poměrně často z toho vyberou právě jen tu "omluvu" pro svoje jednání a vstřícný přístup terapeuta zaměňují za souhlas... (ale to nemyslím ty děsivý případy, o kterých píšeš dál, tam bych se nedivila už ničemu 

Máš nějakou statistiku úspěšnosti případně recidiv vzhledem ke svojí praxi? To by mě docela zajímalo, jaká je efektivita aspoň nějak obecně (no pochop, jsme v blbých dotazech  - nemusíš se samozřejmě zpovídat).

Offline Josefa
Avatar
příspěvků moje polička 16. února 2019 20:52

MP Marge no ještě se k tomu vrátím odhleceneji, když ma klient terapii narizenou, tak to evidentně natolik ventiluje chovanim, ze fyzicky bude zdravy jako ripa :))

Ale jinak, ja si taky myslím, že je hrozně dobře, ze maji lide poslední dobou/generaci vubec zajem a příležitosti "se" resit i kdyz to neni kriticky nutne. Vůbec to, ze nekde zavnimaji, ze se zmenit a snažit muzou. Treba ne všechno pochopi a srovnaji si, ale zase aspoň o kousek na tom muze byt další generace lip. Do ted se nejaka prace na sobě vůbec nenosila. To, ze "kazdej ma neco", stejne tak neni omluva pro to byt i normálně funkčním protivou a prudit sve deti a okoli dal. 

Offline MP Marge
Avatar
5831 příspěvků moje polička 17. února 2019 06:33

Josefa Hele, ja nikomu nechci brat iluze, a pokud je nekdo presvedcen, ze ekzem/astma jsou zapricenene nedostatkem sebelasky a basta, tak at si to klidne mysli! Ja to ale opravdu potvrdit nemuzu - klientu, kteri meli terapii narizenou bud soudcem, nebo DCFS, mam porad min nez tech, kteri se rozhodli si se mnou povidat zcela dobrovolne, a prestoze nizke sebevedomi ma snad opravdu kazdy/kazda, tak ekzem jsem za celou dobu sve praxe nevidela. Je ovsem mozne, ze Vesmir v USA to ma zarizene nejak jinak 

Mimochodem, docela by me zajimalo, jak se k ekzemu/astmatu/alergii na ryby dopracoval muj nejmladsi bracha, ktery tim vsim trpel uz od narozeni. Ze by nedostatek sebelasky uz v deloze?! 

Jinak se zbytkem vaseho prispevku samozrejme souhlasim 

Offline MP Marge
Avatar
5831 příspěvků moje polička 17. února 2019 06:47
Reakce na barbucha:

​Ale takhle jak to popisuješ je to naprosto správně... proti tomu nemám zhola nic  Navíc já jsem nemluvila o terapeutech, odbornících, kteří mají jistě ty nejlepší úmysly i průpravu - ale spíš o přístupu klientů, kteří si poměrně často z toho vyberou právě jen tu "omluvu" pro svoje jednání a vstřícný přístup terapeuta zaměňují za souhlas... (ale to nemyslím ty děsivý případy, o kterých píšeš dál, tam bych se nedivila už ničemu 

Máš nějakou statistiku úspěšnosti případně recidiv vzhledem ke svojí praxi? To by mě docela zajímalo, jaká je efektivita aspoň nějak obecně (no pochop, jsme v blbých dotazech  - nemusíš se samozřejmě zpovídat).

​Ja bych se klidne vyzpovidala, ale bohuzel data nemam, ac bych rada - zadny z mych zamestnavatelu nic takoveho nepozadoval. Ja jsem si zacala v predchozi praci delat takovou malou statistiku do denicku, jako abych videla, jak dlouho to bude "mym" detem trvat, nez je zase zavrou (pokud vubec) v porovnani s jejich vrstevniky, ale pak jsem zmenila zamestnavatele, takze to ztratilo smysl. 

Jinak jen takovej postreh z praxe: U zadneho mladistveho delikventa jsem v zivote nezazila, ze by se vymlouval na nestastne detstvi. Prokazanou souvislost mezi detskym traumatem a pozdejsim asocialnim chovanim a nekterymi psychiatrickymi diagnozami jsem jim vzdycky musela vysvetlit sama (spolu s tim, co se s tim da delat). Vetsinou to budilo znacne prekvapeni, ze pry by je neco takoveho samo o sobe vubec nenapadlo. Ani u mych soucasnych klientu to neni bezne. Vetsinou si vubec neuvedomuji, jak je jejich detstvi poznamenalo, a jakou ma souvislost s tim, co se s nimi deje dnes.

Jedini, kdo se kdy pokusili me klienty "omluvit" nestastnym detstvim, byli pravnici, kteri to ovsem maji v popisu prace. Nekdy to fungovalo, nekdy ne, podle toho, jak se soudce vyspal 

Offline MP Marge
Avatar
5831 příspěvků moje polička 17. února 2019 06:51
Reakce na Kokoska:

MP Marge smekam, ja bych takovou praci delat nemohla. Jak to, ze se z toho nezhroutite? Denne pracovat s lidma, kteri prosli peklem, to chce velkou dusevni silu.

​Kazdy to mame nastavene jinak; ja tradicne zasnu, jak je mozne, ze se mistni uzivatelky jeste nesesypaly, pokazde kdyz ctu tehotenske vlakno

 

Offline MP Marge
Avatar
5831 příspěvků moje polička 17. února 2019 06:52
Reakce na Lamicka:

MP Marge takove cteni bych nedala. Jeste jak mam male deti, tak podobna temata strasne spatne snasim a dela se mi az fyzicky zle. Tvoje prace je urcite dulezita, mas muj obdiv. Libi se mi tvoje zapaleni. 

​Jako bylo mi pri cteni na bliti, to poprit nemuzu! A to ani deti nemam...

Offline MP Marge
Avatar
5831 příspěvků moje polička 17. února 2019 06:54
Reakce na Sairon:

MP Marge já vás moc obdivuji, zvládat dělat takovou práci

​Dekuju, ale zase me moc nechvalte, on v tom taky muze byt nejaky mesiassky komplex, nebo tak neco 

Offline MP Marge
Avatar
5831 příspěvků moje polička 17. února 2019 07:01
Reakce na Lilly_Ku:

MP Marge s tim generacnim zatizenim je to svata pravda, ze se to opakuje, dokud to nekdo nezlomi... 

​Hele, tohle jsem nedavno nasla pro jednu klientku! Kdyz jsem ji to podala, tak ji to tak dojalo, ze se rozplakala. Pry si to necha vytisknout na tricko 

Offline Josefa
Avatar
příspěvků moje polička 17. února 2019 10:05

MP Marge ale vždyť ja si to taky nemyslím, ze to primo způsobuje. Jen jak jsem psala obecně, ze ten zvlášť nezpracovany stres zhoršuje zdravotní stav v různých ohledech. Konkrétní pojmenovani jako "nedostatek senbelasky" uz je podle me hodně mimo. Akorát jsem se bavila teoretickym domyslenim tech variant. Jako, ze u veci od narození, by to mohly byt i traumata pred narozením, stres matky apod. :) argument se da vytvořit :)

Jinak hodně zdaru v práci! 

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 17. února 2019 11:27

MP Marge 

Škoda, ta statistika by právě byla zajímavá. Ale nějaký výsledky to mít musí, jinak bys to přece nedělala, že jo 

Offline Isca
Avatar
4471 příspěvků moje polička 17. února 2019 11:31
Reakce na MP Marge:

​To je moc hezký. Nemluví to o ničí vině, ale šanci něco špatnýho skončit. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34885 příspěvků moje polička 17. února 2019 15:23

MP Marge K tomu ekzematickému malému bráchovi - “odborníci” by ti vysvětlili, že nemoci dětí do pěti (šesti, osmi...) let, jsou projevem problémů jejich matky.

Offline MP Marge
Avatar
5831 příspěvků moje polička 17. února 2019 17:00
Reakce na barbucha:

MP Marge 

Škoda, ta statistika by právě byla zajímavá. Ale nějaký výsledky to mít musí, jinak bys to přece nedělala, že jo 

​Jasne, akorat to momentalne nemam podlozene cisly 

Offline MP Marge
Avatar
5831 příspěvků moje polička 17. února 2019 17:02
Reakce na Sweet Potato:

MP Marge K tomu ekzematickému malému bráchovi - “odborníci” by ti vysvětlili, že nemoci dětí do pěti (šesti, osmi...) let, jsou projevem problémů jejich matky.

​Jo, to dava smysl  Ja i bracha cislo jedna jsme se narodili zdravi jako turin, a az teprve potom maminka zacala mit problemy!!! 

Offline MP Marge
Avatar
5831 příspěvků moje polička 17. února 2019 17:02

Isca Presne!!! 

Offline MP Marge
Avatar
5831 příspěvků moje polička 17. února 2019 17:03
Reakce na Josefa:

MP Marge ale vždyť ja si to taky nemyslím, ze to primo způsobuje. Jen jak jsem psala obecně, ze ten zvlášť nezpracovany stres zhoršuje zdravotní stav v různých ohledech. Konkrétní pojmenovani jako "nedostatek senbelasky" uz je podle me hodně mimo. Akorát jsem se bavila teoretickym domyslenim tech variant. Jako, ze u veci od narození, by to mohly byt i traumata pred narozením, stres matky apod. :) argument se da vytvořit :)

Jinak hodně zdaru v práci! 

​Ja myslim, ze vlastne vubec nejsme ve pri 

Offline Sweet Potato
Avatar
34885 příspěvků moje polička 17. února 2019 17:13
Reakce na MP Marge:

​Jo, to dava smysl  Ja i bracha cislo jedna jsme se narodili zdravi jako turin, a az teprve potom maminka zacala mit problemy!!! 

​Takže se moc neřehtej a radši zpytuj svědomí

Offline MP Marge
Avatar
5831 příspěvků moje polička 17. února 2019 17:22