Postřehy z Japonska

25. února 2021 21:15
Offline brrr
Avatar
10031 příspěvků moje polička 14. října 2022 10:15

Garfie Já teda obdivuju, kolik toho zvládáš. Kurzy vařeni bych brala hned, narozdíl od moora

Offline Garfie
Avatar
23976 příspěvků moje polička 14. října 2022 12:36

brrr Děkuju, já už tady myslím psala, že jsem si naložila asi trochu moc. Ale zase to beru jako takovou investici do budoucna, procvičím se v angličtině, něco se naučím, seznámím se se spoustou lidí a budu vědět co a jak ve škole. Jinak ten program pro rodiče je opravdu skvělý a je to hodně výjimečné, žádná jiná škola to prý nemá a určitě ne v takovém rozsahu. 

Offline Zina
Avatar
5853 příspěvků moje polička 14. října 2022 13:59

Garfie Ne, ne, pochopila jsem to dobře, mně se právě víc líbí ta tvoje!

Já jsem se tě právě chtěla zeptat, jestli jsou ty kurzy finančně náročné, kolikrát koukám, kolik některý věci stojí tady, ale jestli je to všechno od školy, tak je to asi nastavené dost přátelsky?

Offline bram
Avatar
4072 příspěvků moje polička 14. října 2022 14:09

Garfie ježiš, nemůžeš to kintsuki nějak streamovat? Mě by to hrozně moc zajímalo, moc se mi to líbí :)

Offline DruI
Avatar
3272 příspěvků moje polička 14. října 2022 14:11

Garfie No tak to sis tu školu vybrala dost dobře! Moc tě obdivuju, jak hodně jsi aktivní :o)

Offline Garfie
Avatar
23976 příspěvků moje polička 14. října 2022 14:19

bram Ty jo, to asi ne, ale budu dávat pozor!

Offline bram
Avatar
4072 příspěvků moje polička 14. října 2022 14:29

Garfie tak jo, dělej si podrobné zápisky, jo?  :) 

Offline Garfie
Avatar
23976 příspěvků moje polička 14. října 2022 14:39

Zina Víš co, to záleží. Buď škola zve nějaké profíky, to je pak dražší, nebo je to založené na principu solidarity a rodiče, kteří něco umí, to učí ostatní. A pak záleží na nich a taky na případném materiálu. Takže třeba namátkou pravidelné kurzy-jazyky jsou všechny zdarma (pokud vím, učí se tu čtyři), zdarma je pochopitelně sbor, taky nějaké ruční práce, book club a podobně. Většinou i sporty, buď úplně zdarma jako basket pro chlapy nebo zumba, případně nějaký poplatek do dvou stovek, nejdražší je jóga za 300, ale zase ji vede profesionálka, kterou to živí. Výjimkou je kurz ikebany, ten stojí 600, ale jsou v tom květiny, které si pak pochopitelně odneseš domů. 

Pak jsou nárazové kurzy, hlavně ty umělecké. Ty stojí tak do tisícovky, ale často v tom máš i materiál. Vaření kolem pětistovky, ale veškeré ingredience jsou v ceně. 

A pak jsou exkurze, tu jsem ještě žádnou neabsolvovala, ale cenově je tady hodně rozptyl. Je to většinou nějaký výlet třeba do chrámové oblasti, spojený s výukou kaligrafie, nebo třeba do Tokya do nějakého studia, kde se dělá batika, nebo do tradiční japonské restaurace a podobně. Tam pak záleží, s cestou už to může být docela drahé. Ale byl tady třeba i "nákup v supermarketu" (zní to srandovně, ale pokud přijedeš jako nováček s rodinou do JP, je to dost výzva) a ten byl zdarma. 

Offline Garfie
Avatar
23976 příspěvků moje polička 14. října 2022 14:40

bram v hiraganě!

Offline bram
Avatar
4072 příspěvků moje polička 14. října 2022 15:02

Garfie oukej, domluveno :))

Offline Garfie
Avatar
23976 příspěvků moje polička 16. října 2022 11:41

Budu zase jednou trochu (hodně) tapetovat, jo? O víkendu jsme byli nedaleko Tokya v malém městečku jménem Kawagoe, kterému se přezdívá "středověké Tokyo" kvůli zachovalé původní architektuře středověkého hlavního města. Vzala jsem tam před pěti lety kamarádku a úplně náhodně jsme natrefily na úžasný festival. Sice hrozně lilo, ale i tak to bylo skvělé, až posléze jsem zjistila, že je to festival, který probíhá už téměř 400 let každý třetí víkend v říjnu a je na seznamu UNESCO! Takže letos jsem tam vzala muže a děti, dokonce jsme kvůli tomu i odložili odjezd na podzimní prázdniny, protože mám strach, že příští rok už tam budou davy turistů. Davy tam tedy byly i tak.  

Festival spočívá v tom, že každá jednotlivá čtvrt vlastní přenosnou svatyni s otočným podiem (je jich asi 50!), které místní táhnou ulicemi a když se potkají, odehraje se jakýsi umělecký "souboj", každá předvání nějaké vystoupení, tanec, písně a podobně a štengrují se, která "vyhraje", otočí se a jede pryč....

Offline Sweet Potato
Avatar
34849 příspěvků moje polička 16. října 2022 11:43

Garfie Koukám, že kdo má masku, nepotřebuje roušku.

Offline Garfie
Avatar
23976 příspěvků moje polička 16. října 2022 11:44

Offline 999
Avatar
17591 příspěvků moje polička 16. října 2022 11:45

Garfie To je skvělý, to by se mi taky líbilo :-).

Offline Garfie
Avatar
23976 příspěvků moje polička 16. října 2022 11:48

Offline Garfie
Avatar
23976 příspěvků moje polička 16. října 2022 11:49

Offline brrr
Avatar
10031 příspěvků moje polička 16. října 2022 11:50

Garfie Krása!

Akorát jsem čekala to středověké město a tam zase prosklené paneláky

Offline Garfie
Avatar
23976 příspěvků moje polička 16. října 2022 11:51

Sweet Potato  Vidíš, možná proto je tam všude prodávali! 

999 Ono tady těch slavností bývá strašně moc, většinou ani nemáš šanci, jak je objevit. Jednou jsme se takhle (taky úplně náhodou) ocitli v malém městě a to bylo úplně super! Nebylo to tak monstrózní, ale zato nás místní nadšeně zapojili a museli jsme tahat svatyně s nimi, to bylo super. :-) Vidíš, taky sem můžu dát fotky, ale dám vám trochu pauzu! :-D 

Offline Garfie
Avatar
23976 příspěvků moje polička 16. října 2022 11:58

brrr Ono tam bylo, ale plné lidí! :-)

Offline 999
Avatar
17591 příspěvků moje polička 16. října 2022 12:09

Garfie Taky bych chtěla tahat svatyně :-).