Postřehy z Japonska

25. února 2021 21:15
Online Garfie
Avatar
23976 příspěvků moje polička 12. října 2022 23:57

Kan Ano, je to z jednoho obchodu, hotové kytice měli a moc hezké, to mě nenapadlo fotit! Ale příležitostně ti zase nějakou fotku udělám. Já sice napsala "naše" květinářství, ale popravdě, zrovna tohle je docela daleko, já tady mám v okolí jen takové malinké zapadlé krámky. :-) Až se vypravím víc do civilizace, vzpomenu si na tebe! Jinak ty hotové kytice tady mívají strašně malinké, takové roztomilé. :-)

Online Garfie
Avatar
23976 příspěvků moje polička 13. října 2022 06:24

Dnes mám takovou zvláštní historku, přihlásila jsem se na anglickou konverzaci, tedy jako opravdovou lekci vedenou lektorem. Jednak z toho bude asi moje nejoblíbenější hodina týdně, protože v podstatě hodíme téma (dnes školství a zapojení neanglicky mluvících dětí do mezinárodní školy) a každý sdílí své zkušenosti a je to hrozně zajímavé, pochopitelně daleko lepší, než nějaké setkání rodičů. Máme složení dvě Japonky, dvě Číňanky, Němec, holka z Konga (Konžanka?), Korejka mluvící maďarsky. Učitelka je Filipínka. Bylo to tak super, že jsme se domluvili, že se rovnou potkáme zítra znovu, mimo oficiální rozpis.

Hádejte, kdo tam byl nejexotičtější? Až na Němce a Korejku, která žila 20 let v Maďarsku nikdo Česko neznal, teda ještě ta paní z Konga lehce. Prahu ano, ale všichni hledali ČR v google mapách, taky jak se to řekne v jejich jazyce, jak se to řekne v angličtině, jak se řekne čeština a Čech, no srandovní to bylo. 

Offline Kan
Avatar
7023 příspěvků moje polička 13. října 2022 06:37

Garfie Super, díky, díky moc.

Offline Archivářka
Avatar
příspěvků moje polička 13. října 2022 07:15

Díky za krásný online cestopis o Japonsku.

Doufám, že nejsem moc mimo, ale k povědomí o ČR ve světě: v Zimbabwe se chytali až na "Czechoslovakia". To pak obvykle následovalo "Á GUNS, Zbrojovka Brno". (Vyslovovali jako "bruno".)

Online Garfie
Avatar
23976 příspěvků moje polička 13. října 2022 07:18

Archivářka  Nejvíc se mi osvědčila Praha a sportovci, na to se chytí každý!

Jinak mě to zase tak nepřekvapuje, už jsem se s tím setkala mockrát, jen tady bylo srandovní, že nás tam bylo vcelku dost, navíc různých národností a ČR bylo totálně nejexotičtější pro všechny, dokonce víc než Kongo! 

Offline andulka01
Avatar
10725 příspěvků moje polička 13. října 2022 07:19

MPLee Není zač jo, steak už nikdy nebude takový jako předtím...

Offline Mulen
Avatar
4252 příspěvků moje polička 13. října 2022 09:34

tak jsem si googlila, kde bych mohla v Brně ochutnat Wagyu steak a našla. Nebezpečí, že ho budu chtít znovu (jakoMPLee ) mi asi nehrozí, protože 1179 Kč za 100 g!

Offline MPLee
Avatar
2344 příspěvků moje polička 13. října 2022 12:09

Mulen my si dali ten 100g ve 2, fakt na ochutnání. No ale to byla chyba, protože pak nám druhý steak připadal takový obyčejný a o ničem. Přitom mít jen ten, tak jsme nadšení. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34849 příspěvků moje polička 13. října 2022 14:19

Archivářka Prosím tě, nevzpomněla by sis, s kým jste byli v té Tanzanii?

Offline Archivářka
Avatar
příspěvků moje polička 13. října 2022 15:01

Sweet Potato pani Stellová a její: http://www.mojeafrika.cz/ 

Novější stránky má zde: http://www.stellatravel.cz/

Offline Sweet Potato
Avatar
34849 příspěvků moje polička 13. října 2022 15:48

Archivářka Děkuju

Offline Kan
Avatar
7023 příspěvků moje polička 13. října 2022 18:14

Mulen No a kde? Až pojedu do velkoskladu.

Offline Mulen
Avatar
4252 příspěvků moje polička 13. října 2022 20:30

Mají ho v Monte bú.

Online Garfie
Avatar
23976 příspěvků moje polička 14. října 2022 08:36

Dnes jsem byla na kurzu čínské kuchyně, bylo to super a dost mi to spravilo mínění o čínské kuchyni (ačkoli bydlím na dosah od největší čínské čtvrti v Japonsku moc mě zatím "čína" neoslovila). Ale ženské co to vedly byly super, až na to, že tam bůhví proč přislo (jako na kurz) asi pět Číňanek a všechny švitořily čínsky.  Musím říct, že z komba indická, rumunská, čínská, které jsem zatím absolvovala, to bylo jednoznačně nejlepší! Fotky hodím do vaření a pochlubím se jen miskou, kterou jsem namalovala na jiném kurzu, kolegyně měly lepší kousky, ale na to jsem si netroufla. 

Online Garfie
Avatar
23976 příspěvků moje polička 14. října 2022 08:40

Použila jsem typicky japonský motiv, který má ve skutečnosti vypadat nějak takhle (koupená hotová mísa) , ale na první (a asi i poslední) pokus jsem spokojená!

Online Zina
Avatar
5853 příspěvků moje polička 14. října 2022 08:49

Garfie Máš to moc hezký, já tu tvojí misku potkat někde na trhu, tak už si ji nesu domů. A obdivuji nejen tvoje nasazení, ale i schopnosti, jsi fakt taková všestranná. Až se vrátíte, budeš tu moc rozjet vlastní sérii přednášek a workshopů na téma Japonsko! 

Online Garfie
Avatar
23976 příspěvků moje polička 14. října 2022 08:55

Zina Moje je ta první, pochopila jsi to doufám správně!

No přihlásila jsem se teď i na nějaké další kurzy, hlavně (to vám sem určitě prodám) na kurz "kintsuki", což je tradiční japonské umění opravování rozbitého porcelánu. Zní to srandovně, ale je to opravdu umění, používá se při tom lak a zlatá barva, vypadá to kolikrát líp než před tím. :-)

Offline Sweet Potato
Avatar
34849 příspěvků moje polička 14. října 2022 08:56
Reakce na Garfie:

Dnes jsem byla na kurzu čínské kuchyně, bylo to super a dost mi to spravilo mínění o čínské kuchyni (ačkoli bydlím na dosah od největší čínské čtvrti v Japonsku moc mě zatím "čína" neoslovila). Ale ženské co to vedly byly super, až na to, že tam bůhví proč přislo (jako na kurz) asi pět Číňanek a všechny švitořily čínsky.  Musím říct, že z komba indická, rumunská, čínská, které jsem zatím absolvovala, to bylo jednoznačně nejlepší! Fotky hodím do vaření a pochlubím se jen miskou, kterou jsem namalovala na jiném kurzu, kolegyně měly lepší kousky, ale na to jsem si netroufla. 

​Krásná.

A všechny ty kurzy ti závidím.

Offline moora
Avatar
7550 příspěvků moje polička 14. října 2022 09:20

Garfie miska se ti moc povedla! Na vareni by me neutahli, ale na vsechno to malovani a tvoreni bych stala ve fronte 2x

Online Garfie
Avatar
23976 příspěvků moje polička 14. října 2022 09:36

moora Já jsem zase hrozně nešikovná, ale prostě je tu možnost, tak zkouším. Dokonce uvažuju, že bych se přihlásila i na nějaký malířský kurz (taky tu jsou), ale pořád odolávám.  A do sboru už mě lákaly, ale to jsem teda zamítla hned, striktně a rozumně!!!

Ale s tím vařením je to přesně, jak jsem dnes řekla, když jsme se vzájemně představovali: "vaření moc nemusím, ale zato ráda jím a když se chci pořádně najíst, musím do restaurace nebo na kurz!"