Postřehy z Japonska

25. února 2021 21:15
Offline Garfie
Avatar
23891 příspěvků moje polička 03. října 2022 08:15

viktorka_od splavu Já už si na ně skoro zvykla a prakticky mi nevadí (nenosím ji teda vůbec venku, jen v MHD a v obchodech), ale jak neovládám jazyk, tak je pro mě hrozně těžké mluvit s lidmi. Nemluvě o tom, že vůbec nevím, jak ostatní vypadají a nikoho nepoznávám, třeba ve škole. A mě naopak zná každý, protože jsem blond a nová, je to peklo. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 03. října 2022 09:18

Garfie ja teda netusila ze mam zas neco extra ale zrovna ted jsme byly s dcerou na joze a lektorka rikala, ze si sice nejsme vubec podobne, ale mame obe velice vyraznou neverbalni komunikaci. takze ja se s nahubkem vlastne nedokazu domluvit ani cesky

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 03. října 2022 09:34

Garfie pribeh z priznani mne navodil otazku jestli jsi tam zhubla?

Jako dle fotek vim,ze si jite pekne,ale jen,ze je to jine stravovani tak jestli to melo vliv.

Offline Garfie
Avatar
23891 příspěvků moje polička 03. října 2022 09:45

viktorka_od splavu No přesně! A teď si představ, že máš komunikovat v angličtině nedejbože v japonštině!  Já spíš jen tak odhaduju, co mi lidi říkají....

Zarinya Já nemám váhu, takže to nedokážu říct úplně přesně. Ale když jsme přijeli, myslím, že jsem za ty první dva měsíce trochu zhubla, tak dvě kila odhaduju, ale to jsem opravdu dost chodila. Teď je to tak nastejno, nehubnu, ale myslím, že ani nepřibírám. Myslím, že celkově se stravuju líp, než doma, hlavně nejím moc ovoce, to mi doma určitě přidává na váze. Když někam jdeme, tak si dopřeju, ale jinak se doma moc nepřecpávám, ale ani nehlídám. Fakt teda je, že jsem se během léta docela rozjela s alkoholem, muž přijde z práce a první co udělá, namíchá mi drink. Něco na ledu, je vedro, já to vypiju na žízeň....už jsem si říkala, že to musím omezit. Až se o Vánocích zvážím, tak napíšu! :-)

Offline moora
Avatar
7518 příspěvků moje polička 03. října 2022 10:35

Garfie na Vanoce jedete domu?

Offline Garfie
Avatar
23891 příspěvků moje polička 03. října 2022 10:56

moora Jo, na tři týdny!  Už máme letenky a vytěžili jsme zimní prázdniny úplně na maximum, odlétáme v pátek po škole a vracíme se v sobotu večer před novým začátkem. 

Mulen  ale já jsem myslím kdysi ještě na MP líčila, jak jsem narazila na pláštěnkového úchyla! Ale to bylo v ČR, prodávala jsem dětskou pláštěnku, někdo se ozval, konverzace začala nevinně a pak postupně přituhovala, jestli bych se v té pláštěnce nemohla vyfotit nahá a tak...no drsný!

Offline Mulen
Avatar
4239 příspěvků moje polička 03. října 2022 11:47

Garfie ono jich je víc!

Offline continuity
Avatar
33583 příspěvků moje polička 03. října 2022 11:51

Mulen je to vcelku běžná úchylka, skoro jak na boty.

Offline Pavlena
Avatar
6557 příspěvků moje polička 03. října 2022 14:25

Garfie dočítám se zpožděním a teda to je taková krása..! A český festival mě úplně dojal, Plzeň hladinka-šnyt-mlíko navíc...

Offline Garfie
Avatar
23891 příspěvků moje polička 04. října 2022 04:16

A aby toho nebylo málo, znovu nás ostřeluje Kim! Zastavily kvůli tomu i vlaky....

Offline Mulen
Avatar
4239 příspěvků moje polička 04. října 2022 06:12

Garfie teď to čtuZajímalo by mě, jak Japonsko a Jižní Korea odpoví. Co vlastně můžou dělat?

Offline Garfie
Avatar
23891 příspěvků moje polička 04. října 2022 06:31

Mulen Nic, můžou nesouhlasit, ale to je tak jediné...naposledy to zkoušel, když jsme tu bylu minule-a taky s tím nic neudělali. 

Offline moora
Avatar
7518 příspěvků moje polička 04. října 2022 08:35
Reakce na Garfie:

A aby toho nebylo málo, znovu nás ostřeluje Kim! Zastavily kvůli tomu i vlaky....

​no ufuf 

Offline Sweet Potato
Avatar
34804 příspěvků moje polička 04. října 2022 08:41

Garfie Coooo?

Offline Garfie
Avatar
23891 příspěvků moje polička 04. října 2022 09:35

Sweet Potato No jo. :-( Koukám, že už to mají i česká média, přeletěla severní prefekturu Honšú a severní ostrov Hokkaido. Dozvěděla jsem se to až ráno, ale když jsme minule bydleli na severu, budily nás asi 2x sirény, pochopitelně až po dopadu, haha. Stejně se v Japonsku není kam schovat, domy jsou nepodsklepené. 

Offline Garfie
Avatar
23891 příspěvků moje polička 05. října 2022 07:16

Mulen Tak jako reakci vystřelily směrem do Japonského moře čtyři rakety USA a Jižní Korea...tak já uniknu Putinovi a dostanu se rovnou do jiné přestřelky, očekává se prý, že Severní Korea v dohledné době otestuje jadernou zbraň, stejně to bylo i v tom roce 2017, kdy vystřelil naposledy. Začínám si to brát osobně, vždycky začne otravovat, když jsme tady!

Offline Garfie
Avatar
23891 příspěvků moje polička 05. října 2022 07:30

No nic, dobré jídlo, jako životní jistota! :-)

Byli jsme na večeři na yakiniku, kdy si grilujete sami přímo na stole, něco jako korean barbecue. 

Dali jsme si i neuvěřitelně dobrý bůček, takový ten dlouho pečený, nasládlý, boží to bylo! 

Offline Garfie
Avatar
23891 příspěvků moje polička 05. října 2022 07:36

A mazesoba, míchané nudle, někdy se jim říká "olejové" a někdy "tchajwanské", v podstatě suché nudle, které se smíchají se spoustou ingrediencí na talíři, tak aby z toho vznikla nepřehledná a nefotogenická, ale moc dobrá majda. 

Offline 999
Avatar
17547 příspěvků moje polička 05. října 2022 07:53

Garfie Teda to maso, to je paráda :-). Tomu říkám mramorováni :-).