Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Offline viktorka_od splavu
Avatar
46073 příspěvků moje polička 16. listopadu 2019 12:53

baltik testuje, jestli v jídle nejsou geny?

Offline Garfie
Avatar
23937 příspěvků moje polička 16. listopadu 2019 13:48

Dnes vařil muž, dovezl si recept z Číny, výborná ryba se zeleninou na páře, podlitá speciální omáčkou z arašídového oleje, ponzu a sojovky...ryby nachytal můj bývalý přítel v Norsku, takže, jak prohlásil manžel, "konečně z něho mám nějaký užitek"

Offline Karja
Avatar
35861 příspěvků moje polička 16. listopadu 2019 14:57

Garfie To vypada skutecne profesionalne!

Online 999
Avatar
17582 příspěvků moje polička 16. listopadu 2019 18:37

Garfie To vypadá super :-).

Offline Proč ne Eva
Avatar
408 příspěvků moje polička 17. listopadu 2019 07:02

Edge já dělám základ na každé rizoto stejný. Osmažit cibulku, přidat propláchlou    rýži, chvilku restovat, podlít vínem, pak přilívat postupně vývar, zjemnit máslem a parmezánem. Někdy přidávám šafrán. Náplně dělám zvlášť a vymíchávám nakonec. Dýni na malé kostičky a upéct s kořením co máš ráda. Myslím, že chybu neuděláš

Offline Karja
Avatar
35861 příspěvků moje polička 17. listopadu 2019 07:04

Proč ne Eva Jo myslim, ze ta upecena dyne predem je dobry krok, neni to asi tak mdle... A ono to pak v tom rizote zustane na kosticky nebo se to jeste trochu rozpadne? 

Offline Proč ne Eva
Avatar
408 příspěvků moje polička 17. listopadu 2019 07:12

Karja tak ono tohle rizoto má výraznější chuť samo o sobě. Kostičky dýně se malinko rozloží i do té rýže.

Offline Garfie
Avatar
23937 příspěvků moje polička 17. listopadu 2019 08:46

999 Karja Bylo to výborné! On je takový typický mužský kuchař, jak je popisuje Betty MacDonaldová-vaří dvakrát do roka, vyžaduje asistenci jako operatér na sále, zaneřádí kuchyň k nepoznání a nutně k tomu potřebuje neobvyklé ingredience jako "pět malých červených pomerančů, dvě deci vyzrálé brandy...." a podobně, ale vždycky je to skvělé!  

Online 999
Avatar
17582 příspěvků moje polička 17. listopadu 2019 08:51

Garfie Jak můj otec :-).

Offline Karja
Avatar
35861 příspěvků moje polička 17. listopadu 2019 09:28

Proč ne Eva Aha, tak ja to zkusim priste! Ja delavam dynove rizoto casto, ake vetsinou proste nejak klasicky a vzdycky si rikam, chtelo by to nejak vylepsit....

Offline Karja
Avatar
35861 příspěvků moje polička 17. listopadu 2019 10:27

Garfie Jj a ten zbyvajici pulrok o tom hovori ne, ze ,,tuhle delal vyborny jidlo,, a popisuje ten recept pul hodiny:-,D

Hmm ty ryby z Norska, no sambo do toho byl taky celej zhavej tam jet rybarit, ale furt resil, ze autem nepojede a ze by si rad nejaky ryby pritahl domu, a ze letadlem by to bylo docela komplikovane:-D, ja osobne si to neumim moc predstavit:-D

Offline Garfie
Avatar
23937 příspěvků moje polička 17. listopadu 2019 11:44

Karja Jo, to je přesný!!! No ten můj ex tam byl autem, ale jela nějaká větší parta....:-) Podrobnosti neznám, drapla jsem ryby a byla ráda

Offline Karja
Avatar
35861 příspěvků moje polička 17. listopadu 2019 11:54

Garfie Jojo, on ma I s kym jet, ale je zhejckanej proste, ze nepojede x hodin. Ryby by teda sve ex ale nikdy nedal, jde videt, ze tvuj je charakter!

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 17. listopadu 2019 12:37

Karja Môj muž jazdieval na rybačku do Nórska autom, minulý rok našiel dobrý kontakt na slováka, ktorý tam prenajíma dom aj s loďami. A príde si ich vyzdvihnúť na letisko a aj dovezie naspäť k letisku už s mrazenými filetami v polystyrénových krabiciach. Mrazené vydržia cestu až domov.

Takže autom len do Krakowa, parkovné je lacné a šup letecky do Nórska. Nevie si vynachváliť. Rybačku som minulý rok absolvovala aj ja, Nórsko je prenádherná krajina.

Offline Karja
Avatar
35861 příspěvků moje polička 17. listopadu 2019 12:40

milacka Teda,tak mozna az to bude zase aktualni, tj. Tak prespeisti rok, tak snad se te zeptam na kontakt! Ja bych jela taky, nevim teda pro deti to asi nebude zadna zabava pro maly, to spis az pro vetsi no! Jezis ale aspon bych se vyvlikla z nejakejch termalu a more a podobnyho teplyho mordoru!!!

Offline Edge
Avatar
1617 příspěvků moje polička 17. listopadu 2019 14:12

Proč ne Eva děkuju, zkusím to podle toho, co píšeš... já právě nevěděla, kdy přidat tu dyni a jestli ji mám  předem  orestovat 

Offline Edge
Avatar
1617 příspěvků moje polička 17. listopadu 2019 14:21

milacka to zní moc lákavě... norská příroda je nádherná a ryby k tomu navíc jsou příjemnej bonus ... až budu v důchodu, chtěla bych si zařídit povolenku a budeme s manželem jezdit na ryby častěji... zatím jsme chytame jenom u kamaráda na jeho vlastnim rybniku 

Online continuity
Avatar
33707 příspěvků moje polička 17. listopadu 2019 15:42

Karja uprimne si myslim, ze aktivity jako je rybareni spis zvladnou uplne male deti. Nemaji ten akcni radius az tak velkej, az jim bude 7 tak se jim nebude chtit sedet na jednom miste, pokud uz nebudou zvykle.

Navic, muzete to zkusit bliz, nemusite napoprve az do Norska. Jinak bych deti od mala dost zapojovala do aktivit, ktere s nima chces delat az budou vetsi. Pokud to neni vec, kde budou obtezovat dalsich x lidi (napr. divadlo) nebo neco vyslovne nebezpecne, tak to lze zkouset od mala. 

Offline Karja
Avatar
35861 příspěvků moje polička 17. listopadu 2019 15:58

continuity Jasne, tak nejde o ty deti, to je vylozene aktivita pro tatinka a kdyz bych chtela jet taky, tak bychom museli nabrat I ty deti a stejne bychom meli program trochu jiny;-). Jinak my jsme cela rodina rybarska (teda jako chlapi, zensky nevericne nechapou) a s tim vekovym radiusem je to strasne individualni, proste jak ktery dite no. Ale kdyz je velka parta, tak vydrzi asi kazde lip;-)'

Online continuity
Avatar
33707 příspěvků moje polička 17. listopadu 2019 16:09

Karja jinak s detma na rybach ma zkusenosti Tak Betty