Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 01. zaří 2018 12:28

notna Tu švestkovou bublaninu jsem pekla minulej víkend když ji semka dávala brrr a je moc dobrá a jednoduchá, i tu podmínku "něco lehčího" myslím splňuje...  

A teď během víkendu se teda chystám tady na tento koláč Louise se sněhem, švestkama a kokosem podle Ottolenghiho kuchařky, to už tak lehký nebude se obávám, ve všech významech toho slova. :)

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 01. zaří 2018 12:41

Karoleena tyyjo, sem zvědavá na vysledek! Doufam, že se podělíš (aspoň virtuálně)

Offline coralline
Avatar
2158 příspěvků moje polička 01. zaří 2018 15:58

notna Já můžu vřele doporučit švestkovo-čokoládový chlebíček s kardamomem od Grossularie. Otestováno minulý víkend. Akorát jsme nedali polevu, přišlo nám tý čokolády už dost.

(Nevím teda, jestli je "lehčí", marně přemýšlím, jestli má být lehčí na výrobu než knedlíky a nebo "dietnější" každopádně výborný.)

Offline coralline
Avatar
2158 příspěvků moje polička 01. zaří 2018 16:07

notna A výborná verze crumble je tahle s burákovým máslem. Dělám pravidelně a dávám crunchy/s kouskama buráků. (Prosím ignorovat pitomý název.)

autor Lenka Požárová

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 01. zaří 2018 16:52

ad nízkosacharidovka... tak jsem včera dělala ten gratinovaný květák, ale místo květáku jsem použila brokolici. měla jsem představu, že to bude a) obměna b) rychleji hotový. tak nedoporučuju, dost hrozný a brokolice se vůbec nemínila upéct, což teda nechápu

dneska lilkové lasagne, ty jsou fajn, no a dál fakt nevím... potřebuju nějaké "normální" recepty z běžných surovin, nic exotického, a ideálně aby se daly použít bez přílohy i s přílohou pro různé strávníky. 

jak se blíží dýňová sezóna, tak asi to ještě nějak půjde, ale v zimě... si to moc neumím představit. jasně, dnes se dá koupit vše celoročně, ale i na mě která na tenhle aspekt moc nedám je to teda silně neekologický... a neekonomický přímo pekelně. potřebuju toho hodně, jako fakt hodně:D

Offline MaeGandal
Avatar
1602 příspěvků moje polička 01. zaří 2018 17:49

Karoleena to dáte! není na tom nic komplikovaného. Maximálně ušlehat sníh ručně, pokud nemáte robota/šlehač.

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 01. zaří 2018 17:55

MaeGandal Nádhera!! Ten můj už chladne, ve formě zatím vypadá pěkně, akorát jsem trochu v nervu z toho sněhu, aby nebyl moc/málo, to se pozná bohužel až zakrojím... :) 

Offline brrr
Avatar
10055 příspěvků moje polička 01. zaří 2018 18:08

notna Potvrzuju, Cuketkova maková bublanina je lehká na přípravu. Jen bych možná ubrala trochu cukru. Jo a do těsta jsem přidala rum

Offline notna
Avatar
6574 příspěvků moje polička 02. zaří 2018 09:59

Díky všem moc za inspiraci. Projdu si to a dám vědět. Je možné, že vyzkouším postupne úplně vše vzhledem k úrodě svestek :)

Lehčím jsem neměla na mysli přípravu, ale typ moučníku. Třeba to kynuté těsto mi právě přijde těžší na trávení a tak. Už jsem dělala z kynutého makový závin se svestkami. Byl dobrý, ale stačí kousek. Ani jo nestíhneme sníst.

Crumble jsem doma ještě nikdy nepekla, jedla jsem ho jen v restauraci a vždy byl teply. Dá se jíst i studený? 

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 02. zaří 2018 10:22

notna taky je dobry svestkovy zavin s liskovym testem.dospod se rozdrti susenky(davam karamelove)svestky,trochu osladit,skorici.

jednoduchy,moc dobry a urcite lehci nez kynute testo.jeeeed dala bych si,ale mam prisnou dietu.uz sem do vlakna nelezu.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 02. zaří 2018 10:36

Zarinya takže stejně jako štrůdl? tjo to jsem nikdy nejedla, ty švestky normálně jen půlený, nebo nějak rozkrájený?

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 02. zaří 2018 10:39

viktorka_od splavu jak chces,ja jen pulky.fakt je moc dobrej,myslim,ze original recept jsou koka susenky,ale ty tady nekoupim tak davam ty karamelovy jak se davaji ke kafi.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 02. zaří 2018 10:40

Zarinya no já bych to se sušenkama nemohla, takže bych dala strouhanku jako do štrůdlu, to nevim jestli by pak nebylo vo ničem... pokud jsou tam ty sušenky důležitý

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 02. zaří 2018 10:42

viktorka_od splavu hm to jsou.ony ty svestky nemaji az takovou chut.A neexistujou nejaky,ktery muzes?

se strouhankou nemuzu garantovat.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 02. zaří 2018 10:45

Zarinya jasny, chápu. ale stejně to asi zkusím:-) můžu jedině slaný a ty by se asi nehodily:D zkusím nohavici pro děcka se sušenkama a pro sebe bez:P 

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 02. zaří 2018 10:49

viktorka_od splavu to stoji za vyzkouseni.a nebo si upeces susenky s xylitolem.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 02. zaří 2018 10:52

Zarinya no jasný!:-) to je nápad, díky

Offline RoSa
Avatar
8248 příspěvků moje polička 02. zaří 2018 10:58
Reakce na Ounz:

notna jo a jestě má cuketka na blogu švestkovou bublaninu, ale nezkoušela sem

https://recepty.cuketka.cz/makova-bublanina/

​díky za recept!

přivezla jsem si z víkendu gigant-švestky (velikosti slepičího vejce), tak jsem to hned vyzkoušela - je vynikající!

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 02. zaří 2018 11:07

Zarinya Karamelové sušenky jsou u nás Lotus. 

Což mi připomnělo, že už delší dobu chci udělat z lotusek dort. Karamelovo smetanový dort s pekanovými ořechy.

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 02. zaří 2018 11:14

Dadoo jo,tady taky,sem v tu chvili nevedela jak se jmenuji.