Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Offline Luna
Avatar
10452 příspěvků moje polička 07. března 2018 18:22

Matka mi donesla asi kilo varene ryze. Dela to bezne, sesbira zbytky z domu a "neco si k tomu uvar" A pak vsem vyklada, jak POMAHA, nicmene me to stve, nevim co s tim A rizoto uz me dost nebavi. Nejaky osvedceny napad? Jinak to snad vyhodim.

Online continuity
Avatar
33823 příspěvků moje polička 07. března 2018 18:40

Luna čínskou pecenou ryzí? Nejsem na PC ale není to složité.

Offline Lilly_Ku
Avatar
4130 příspěvků moje polička 07. března 2018 19:18

Luna vyhodit a priste takovy danajsky dary nebrat :) (js vim, je to tezky...)

Offline Luna
Avatar
10452 příspěvků moje polička 07. března 2018 19:24

Lilly_Ku diky, asi to tak udelam. Ale je to furt dokola... mrazena zelenina, polorozmrazeny maso, pytel testovin (syrovych), uvareny zbytky brambor...  Bud donesu NORMALNI uvareny jidlo nebo nic, fakt akorat pridelava praci. Tchyne aspon nosi banany...

Offline RoSa
Avatar
8248 příspěvků moje polička 07. března 2018 19:43

Luna tak smichej tu rejzi od matky, banany od tchyne a pridej kokosovy mliko

Online Karja
Avatar
36008 příspěvků moje polička 07. března 2018 20:12

Luna Ježiš, to si pořiď slepice nebo prase na to nejde nic jinýho doporučit! Třeba ti to tak máti nadhazuje, ráda by nazpět odešla s vejcema!

Offline 999
Avatar
17616 příspěvků moje polička 07. března 2018 20:20

Luna Vyhodit. Kdybys věděla, že ji vařila před chvílí, řekla bych, abys uvařila dětem nákyp. Ale jinak pryč s tím...

Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 07. března 2018 20:24

Luna Odstěhuj se někam daleko, aby se matce nevyplatilo nosit zbytky, stejně ti nehlídá  Jako ta smažená rýže je dobrá, ale z kila rýže  Plus teda já na smažené rýži nešetřím, ať máti přihodí ještě krevetky a čerstvý koriandr!

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 07. března 2018 20:25

Luna fuj. vyhodit. a příště vyhodit rovnou hele já chápu že třeba s tchyní nebo jinou cizí osobou to může být těžký, ale vlastní matku s podobnými danajskými dary nemám problém vyhnat ze dveří, fakt (typu bedna neočištěných hub, dvacet kilo meruněk nebo okurek určených k zavaření apod.) a to mi teda nikdy nedonesla starý zbytky, bože

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 07. března 2018 20:26
Reakce na dynda:

ať máti přihodí ještě krevetky a čerstvý koriandr!

Offline MP Marge
Avatar
5819 příspěvků moje polička 07. března 2018 20:30

Potrefenáhusa no já jen že bych fakt jiným způsobem tu váhu použít ani neuměla. si matně vzpomínám jak jsem vážívala na tomhle, ale teď už jsem na to příliš líná

​Babicciny vahy ! Pouzivala je cely zivot a ja je po ni podedila; jsou nekde v Cechach u tatinka doma. Ja mam obecne rada stare veci, a vahy navic maji sentimentalni hodnotu, takze jsem je pouzivala taky, dokud jsem nevycestovala. Kamaradky se me snazily presvedcit, ze si mam koupit "normalni" vahu, ze pry tohle vazi nepresne - ale podle me je to blbost, protoze babicka byla vynikajici pekarka a ani ja, zacatecnice, jsem si nikdy na zadne nepresnosti nemohla stezovat. 

No a ted se mi styska  To vam pekne dekuju 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 07. března 2018 20:40

MP Marge jeje promiň:-( no nepřesně rozhodně neváží, jen je to pracnější a já piplavé práce nerada, jsem hrozně líná:-) jak ti je?

Offline MP Marge
Avatar
5819 příspěvků moje polička 07. března 2018 20:49

viktorka_od splavu Hele, docela to ujde! Uz jsem byla i v praci a mela sezeni s dvema klientkama a nepoblily se, coz vyhodnocuju jako pozitivni vyvoj! Uz to boli min a vypada trochu lip, takze si fakt nemuzu stezovat. Chce to holt cas... Lide tedy porad ziraji 

Nejvetsi problem je, ze jak porad beru neco na bolest a telo se regeneruje, tak jsem porad silene vycerpana, ale silene! Je to jako mit chripku bez kasle a rymy! A v noci spatne spim, protoze jsem zvykla se prevalovat z boku na bok, a to ted nemuzu, protoze na prave strane mam ohorele ucho! Tak se tak zmitam a dnes jsem si nejak hnula zady, ze do toho vseho sotva lezu 

No ale mohlo by byt hur, ze jo 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 07. března 2018 20:51

MP Marge jo hůř může být dycky:-( a fakt si nemůžeš vzít nějaký volno?

Offline MP Marge
Avatar
5819 příspěvků moje polička 07. března 2018 20:54

viktorka_od splavu Ale jo, treba dnes jsem zustala doma! Reditelka se snazi mi pomoct, jak jen muze. Rekla, ze v nejhorsim mi daji normalne celou vyplatu, ale odeberou si potom volne dny, na ktere mam narok, z dalsiho mesice. To je fer. Nase agency nabizi mnohem vic vacation/sick days nez jakakoliv jina

Online continuity
Avatar
33823 příspěvků moje polička 07. března 2018 21:17

MP Marge to mate ty sicky mesicne? to mas dobre, ja jsem ted byla tyden doma a ve vysledku jsem za nemocnenskou (prvni tri dny neplacene vubec a dalsi jeden skoda mluvit) delala pul uvazek. jsem se v utery v poledne radsi nechala uschopnit, a sla na pul dne do prace. a ted v praci dohanim ten zbytek, takze tam visim do pozdniho vecera. 

ale  hlavne, ze je ti lepe, to je dobra zprava.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 07. března 2018 21:19

MP Marge tak to je fajn. dávej na sebe fakt pozor

Offline MP Marge
Avatar
5819 příspěvků moje polička 07. března 2018 21:22

continuity My to mame tak, ze za kazdy odpracovany mesic nam naskoci, tusim, 20 hodin, ktere si pak muzeme vybrat jako placene volno a je jedno, jestli kvuli nemoci nebo dovolene. Ono to takhle nevypada jako moc, ale kdyz si clovek "nasetri", tak je vetsinou v pohode. Mam kolegyni, ktera u nas zustava prave z tohoto duvodu, ze zamestnavatel nabizi vic volna, nez je v USA obvykle. Akorat holt clovek nesmi byt porad nemocny, no 

Offline MP Marge
Avatar
5819 příspěvků moje polička 07. března 2018 21:24

viktorka_od splavu Diky, delam, co muzu   Dnes z bytu, ba ani z postele, proste nevylezu!!!