Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Offline Candance
Avatar
5351 příspěvků moje polička 18. prosince 2017 11:59

viktorka_od splavu zkus je lehce (na vterinu, dve) zahrat v troube nebo v MW a pak znovu naslehat. Ale zkus radsi jen cast nejdriv

Offline Luna
Avatar
10441 příspěvků moje polička 18. prosince 2017 12:05

viktorka_od splavu Karja whiskas Diky, to jste me potesily. No jinak dcera to rozkousala a vyplivala, ono to totiz neni tak preslazeny jak kupovana a je tam ta uzasna chut kvasnic, to ja muzu. Ted si k ni varim cerstve prazenou kavu, dite spi, to je odmena...

Zdenek
Avatar
18. prosince 2017 12:10

Candance jiste ani wmf nemusi byt spatna volba.

Offline Ounz
Avatar
19836 příspěvků moje polička 18. prosince 2017 12:14

viktorka_od splavu máš to zdrclý, opatrně nahřát jak píše Candance  a přešlehat. 

A další možnosti zde http://www.zorka.estranky.cz/clanky/rady/jak-napravit-srazeny-krem.html

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 18. prosince 2017 12:16

viktorka_od splavu No, tak tohle se mi přesně stalo, když jsem kdysi dělala máslovej krém úplně bez předchozí praxe, nedávala pozor při čtení receptu a postupovala obráceně, tzn. nezašlehávala ochucovací složku (v mým případě jakási karamelová ořechová směs) do másla, ale máslo do ní. Pak jsem to vyřešila tak, že jsem vzala prostě novou kostku másla, rozšlehala a do ní začala po troškách přidávat ten zdrcnutý mix dokud se mi to nezdálo konzistencí ok a fungovalo to, nějakým zázrakem z toho nakonec byl dobrej a úplně hladkej krém, akorát ho pak bylo logicky jaksi víc, než jsem chtěla. :) 

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 18. prosince 2017 12:16

viktorka_od splavu  Přesně, jak říká Candance . Lehounce bych zahřála a znovu vyšlehala. Možná bych přidala ještě povolené, ne rozpuštěné, máslo.

Vidím to na nesoulad v teplotách. Nic jiného mě nenapadá.

Ale mělo by to jít našlehat 

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 18. prosince 2017 12:17

viktorka_od splavu  Přesně, jak říká Candance . Lehounce bych zahřála a znovu vyšlehala. Možná bych přidala ještě povolené, ne rozpuštěné, máslo.

Vidím to na nesoulad v teplotách. Nic jiného mě nenapadá.

http://www.zorka.estranky.cz/clanky/rady/jak-napravit-srazeny-krem.html

Ale mělo by to jít našlehat 

Offline Kokoska
Avatar
28329 příspěvků moje polička 18. prosince 2017 12:28

Luna Náhodou vánočka je moc pěkná. Ta není z formičky, tak se různé tvary připouští  

Offline Ounz
Avatar
19836 příspěvků moje polička 18. prosince 2017 12:37

Kokoska mňo, k tej formičce..ony se ty vosí hnízda musej vyklepnout, no a já to při jednom ze svých prvních pokusů dělala z moc měkkýho těsta; no a když sem vyklepla, zůstal mi přejetej indiján  

Online viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 18. prosince 2017 12:38

Dadoo a všichni, jj, přidáním másla to šlo napravit, akorát toho teda bylo pak moc, no.

jinak teda - máslo povolené, kaše vychladlá, jediný kde mohl nastat problém tak já to prostě splácnu dohromady a pustim šlehač, na nějaký okolky a přidávání po trošičkách mě neužije.

Offline 999
Avatar
17586 příspěvků moje polička 18. prosince 2017 12:44

RoSa Díky, podívám se na to.

Offline 999
Avatar
17586 příspěvků moje polička 18. prosince 2017 13:12

Luna Super 

Online domenica blogger
Avatar
7971 příspěvků moje polička 18. prosince 2017 13:47
Reakce na Zarinya:

whiskas sladky ma byt sladky.(pro mne)

Uplne nesnasim Nemecke dorty a zakusky,protoze to je hezke napohled ovsem k jidlu to neni.A nejsem zrejme jedina,jednou sem v cukrarne videla vedle u stolu chlapka co si docukrovaval dort cukrenkou do kafe.

​Řecké sladkosti všeho druhu miluju (cukroví, chalvu, dorty). Cokoli. Mám ráda tu pronikavě sladkou chuť a vyloženě mi vyhovuje takto intenzivní kousek jednou za čas než častěji a ve větším provedení něco méně sladkého.

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 18. prosince 2017 13:49

domenica presne!

Online viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 18. prosince 2017 13:50

Luna jako dite jsem jedla vanocku pouze namazanou maslem a huste posypanpu mouckovym cukrem:-)

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33731 příspěvků moje polička 18. prosince 2017 14:29

999 já mám kenwood kmix a na těsto je skvělej, neumí teda nic jinýho (některý teda maj myslim i masomlejnek, ale primárně je to robot na těsto/sníh/krém), utáhne i to kynutý těsto na vánočku. Jen je docela těžkej, takže ho mám trvale na lince, nechtěla bych se s nim pořád někam mordovat. Design myslim je dost inspirovanej Kitchen Aidem

Online viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 18. prosince 2017 14:35

Potrefenáhusa no jako darek by byly tyhle zminovany kovovy urcite lepsi, otazka mista na lince (a ochoty tam neco "vystavovat" mi prijde zrovna pro starsi osobu zasadni. moji mamince by se nevesel treba a asi by ho ani neuzvedla odnekud ze spodni police. navic takovy kvanta ani nepece (chleby vanocky a pod). ten bosch ukladam i vytahuju jednou rukou ze suflete.

Offline Ounz
Avatar
19836 příspěvků moje polička 18. prosince 2017 14:38

viktorka_od splavu no ten bosch má výhodu velký mísy a i když plasťák, tak dražší modely maj rozhodně mechaniku slušnou (prý teda) a pokud s tím chce někdo verglovat tam a zpátky..já peču dost, přešouvat ho nechci a ke všemu mi tam ten můj dělá parádu..mísa obstojně velká. 

Online domenica blogger
Avatar
7971 příspěvků moje polička 18. prosince 2017 14:41

Luna jako dite jsem jedla vanocku pouze namazanou maslem a huste posypanpu mouckovym cukrem:-)

Dietka ! S tím máslem si ji pamatuju ze školky. Já si dodnes na tom plátku vánočky tvořím poctivý cukrový "závojíček". Takový rituál dvakrát v roce (taky o Velikonocích, když je mazanec)  s mou oblíbenou starou dobrou cukřenkou. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33731 příspěvků moje polička 18. prosince 2017 14:42

viktorka_od splavu jj, proto to píšu. Protože ten muj teda rozhodně neni na nějaký častý uklízení.