Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 25. února 2017 20:26
Reakce na jinx:

Aha, díky za odpověď. Do Esky se chystám, jsem zvědavá

Offline continuity
Avatar
33723 příspěvků moje polička 25. února 2017 20:41

hm, dneska byl nejakej restauracne nepovedenej den. koupila jsem detem za odmenu, ze ujeli smluvenou trasu na kole, hranolky u mekace a byly priserne, studene uz od zacatku. ja si dala k tomu latte a uz napohled bylo hrozne, pit to neslo uz vubec. jediny duvod, proc jsem to te holce neomlatila o hlavu hned, jak jsem ten vytvor videla, bylo, ze mi udelala pro deti dve babycina, ackoliv k objednavce davaji jenom jedno. (slehane mleka  - koupit to nejde, proste mate jedno zdarma k objednavcea smytec - co je blbe, kdyz jsem tam sama s dvema detma).

ale vcera jsem presedala na hradcanske, tak jsme zakoupila ctvr kilo bryndze a kousek slaniny a k obedu jsme meli, inspirovano barbucha, bryndzaky. samotne halusky zbyly, tak zitra bude kure na paprice (slovensky perkelt). u nas se to ji s maslovyma haluskama - sice jsou trochu jine, nez ty na bryndzove, ale ja je neumim udelat a porad je to pro mne lepsi nez testoviny nebo knedlik.

Offline eless
Avatar
1986 příspěvků moje polička 26. února 2017 08:53

tak ja tu provokacne necham raffaello tortu s lesnym ovocim...

Offline Ronna
Avatar
1073 příspěvků moje polička 26. února 2017 18:28
Reakce na dost_bot:

Jsem milovník takové staré české, venkovské kuchyně. Takže kromě jiného miluju všechny možné nastavované bramborové kaše. Nejvíc klasickou s krupkami, nebo s kroupami a česnekem, a taky lepenici (s kysaným zelím). Nedávno jsem někde našla recept na jídlo jménem Štajryš - kde se zkombinují obě dohromady. Takže brambory, krupky, zelí - k tomu podmáslí a vejce na hniličku ... jsem si udělala hezý večer :-)

Jaký je rozdíl mezi krupkami a kroupami?

Offline RoSa
Avatar
8232 příspěvků moje polička 26. února 2017 19:37
Reakce na Ronna:

Krupky jsou menší

Offline AprilTwelve
Avatar
930 příspěvků moje polička 26. února 2017 19:41
Reakce na 0zero7:

Děkuju moc. Určitě vyzkouším. Peču takhle celer a ten je taky překvapivě dobrý

Nevim proc mě nenapadlo to samé udělat s petrželí:-).

Offline dost_bot
Avatar
271 příspěvků moje polička 26. února 2017 20:55

Makovec z celého máku od Dadoo (příspěvek z 6.2.) dopadl skvěle - mák v něm opravdu krásně pokřupává, ta struktura je daleko lepší než u klasického makovce. Jen to chce výrazně ubrat cukru - ubrala jsem 1/4, měla jsem ubrat raději 1/3, možná i o trochu víc. Nedávala už jsem žádnou polevu. Kdo máte rád makovec, směle do toho! (Já jsem znala s nemletým mákem jediné jídlo, tzv. litinu, a to je poměrně specifické slané jídlo, nenapadlo mě, že půjde s nemletým i klasická buchta. Zase rozšíření obzorů!).

Offline Tak Betty
Avatar
4981 příspěvků moje polička 26. února 2017 20:55
Reakce na Ronna:

Jaký je rozdíl mezi krupkami a kroupami?

Krupky jsou natrhané kroupy. Já kroupy ráda nemám, ale krupky jo. I houbovýho kubu dělám z krupek.

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 27. února 2017 08:34

Už kynou (volnej den no  )

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 27. února 2017 08:37

Jo a osud je fakt zvláštní věc, ja se tu teď probíraly ty kroupy a já tu psala, že je nerada, tak V zátišší jsme dostali ochutnat jako kanapku krupoto a bylo výborný, takzě možná dám kroupám šanci 

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 27. února 2017 11:11

A výsledek 

Offline razorblade
Avatar
8177 příspěvků moje polička 27. února 2017 11:26

v patek jsem si udelala coleslaw a podarilo se mi na nej zapomenout. dneska jsem ho rano ochutnala, jestli si ho muzu vzit k obedu... a je UZASNEJ! lepsi nez z kfc:)

Offline carries
Avatar
1107 příspěvků moje polička 27. února 2017 11:26

Mňam, šišky :) Tie som nemala už ani nepamätám.

Ja som mala v sobotu šialenú chuť na niečo dobré, tak som sa rozhodla zapekať palacinky. Potrebovala som 4, urobila som 6  a dve okamžite zožrala (naplnené philadelphiou s medom a citrónom...). Zvyšné som naplnila dusenými hubami s pórom a špenátom, zaliala zvyšnou omáčkou a zapiekla. Bolo to  nečakane dobré. Nabudúce ešte možno použijem fetu. Ešte som k tomu spravila pesto.

Offline ice
Avatar
1918 příspěvků moje polička 27. února 2017 12:42
Reakce na Ounz:

To vypadá fskt dobře, c to je? Asi potřebuju recept 

A ty palačinky. ty si musím udělat, ach.

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 27. února 2017 12:49
Reakce na ice:

Koblihy podle maškrtnice, akorát do těsta místo cideru voda a bez koření  a plněný marmeládou

http://www.maskrtnica.cz/koblihy-donuty-se-ciderem-a-tremi-polevami/

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 27. února 2017 12:50
Reakce na carries:

PLačinky vypadají velmi dobře, nechala bych se pozvat 

Offline carries
Avatar
1107 příspěvků moje polička 27. února 2017 13:21
Reakce na Ounz:

Ďakujem, ste milá :) Doma dostali 5 hviezdičiek, tak ich asi budem robiť častejšie. Ale je to pre mňa vyslovene víkendové varenie, v bežný deň by sa mi s tým piplať moc nechcelo.

Edit - ja vlastne neviem, či vykať, či tykať, som ešte stále zmätená z prechodu z MP

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 27. února 2017 13:28
Reakce na eless:

krasny dort!hned bych si dala.;-)

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 27. února 2017 13:36
Reakce na carries:

No s tykovykáním mám stejný problém, taky nevím co, když jsem někomu dlouho vykala, žejo. No ale pokud o to stojí protějšek tak tykám  

jinak ve všední dny taky nevyvařuju, ještě toho trochu 

Offline ice
Avatar
1918 příspěvků moje polička 27. února 2017 13:39
Reakce na Ounz:

Koblihy podle maškrtnice, akorát do těsta místo cideru voda a bez koření  a plněný marmeládou

http://www.maskrtnica.cz/koblihy-donuty-se-ciderem-a-tremi-polevami/

já si to myslela, viděla jsem je u ní na instagramu, taky je mám v plánu! Vypadaj fakt skvěle.