Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Offline vanilka
Avatar
2061 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 15:19

Moje babička měla takovéhle plastové struhadlo a v podstatě na něm strouhala jenom brambory na bramboráky. A byla to ideální hmota. Hvězdičky na struhadle jsem nikdy v životě nepoužila, žere to ruce! 

Offline marieu
Avatar
4483 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 15:21

Tak jsem se dneska překonala- valašská kyselica, koprovka s hovězím/vejcetem a bramborem, svařila skořicovou šlehačku k čerstvýmu jablečnýmu koláči, vytřeno, uklizeno a končím. Jdu se s děckama klouzat po svahu. 
ad struhadla- pořídila jsem si čtyřhranné microplane a toho se vyloženě děsím (nesnáším úrazy rukou). Ale pořídila jsem ochrannou rukavici od Tescomy a dobrý. To je snad jedinej předmět od Tescomy, co jsem měla, funguje a drží.

Offline Sweet Potato
Avatar
34838 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 15:32

andulka01 

Pozor, pozor! Pobřežní hlídka hlásí výskyt kalamára peruánského v modřanském Lidlu!

Konec hlášení.

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 24. ledna 2021 15:36

Sweet Potato A myslíš, že bude i v SX? 

Offline notna
Avatar
6544 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 15:37

Sweet Potato Kdyby to nemuselo být vařené jídlo, zvolila bych obložené chlebíčky. Ale už je to asi pasé... Co nakonec vyhrálo?

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 15:41

vanilka tohle struhadlo měla mamka taky a strouhala na něm jenom jablka pro nás, když sme byli malý..

Offline Luna
Avatar
10441 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 15:53

Garfie Pred davnymi lety prijely dve Japonky do nasi zapadle vesnice, pac si s nima kamaradka dopisovala v ramci jazykove vyuky na gymplu. A ony ji jednoho krasneho dne napsaly, ze jedou do Evropy na leto, tak kdyz uz tu budou, tak se stavi i do diry po granatu na jihu Moravy. No a za nejvetsi gastropecku byla vyhlasena bramborova kase s uzenym a kysele okurky. Naopak se jim zvedal zaludek z nivove omacky.

Offline Garfie
Avatar
23941 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 16:13

Luna  Kyselýma okurkama se tady včera cpala japonštinářka s dcerou, malá stáhla prakticky celou sklenici!! 

Offline Jitka77
Avatar
1136 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 16:35

Pozdní oběd - segedín a špecle a je to tedy vynikající kombinace. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34838 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 17:01

Mha Mám si ho zkusit omotat kolem krku?

notna Nevím. Ale chlebíčky dobrý!

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 17:11

Nesnasim ustrohane prsty,ktery si ustrouhnu tak casto,ze jsem kvuli tomu zacala kupovat uz nastrouhane syry.

Offline Tak Betty
Avatar
4981 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 17:40

A já myslela, že se tu dozvím zázračnou metodu proti ustrouhlým prstům. Ale sýry mi celkem jdou, horší jsou jabka a brambory.

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 17:41

Tak Betty tak ja zas s jablky problem nemam tam je dost prostoru,brambory nestrouham ,tak jen ty syry,ktere jsem vyresila.

Offline clothilde
Avatar
1782 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 17:48
Reakce na marieu:

Tak jsem se dneska překonala- valašská kyselica, koprovka s hovězím/vejcetem a bramborem, svařila skořicovou šlehačku k čerstvýmu jablečnýmu koláči, vytřeno, uklizeno a končím. Jdu se s děckama klouzat po svahu. 
ad struhadla- pořídila jsem si čtyřhranné microplane a toho se vyloženě děsím (nesnáším úrazy rukou). Ale pořídila jsem ochrannou rukavici od Tescomy a dobrý. To je snad jedinej předmět od Tescomy, co jsem měla, funguje a drží.

​muzu se zeptat, jak delas/svarujes skoricovou slehacku?

Offline 0zero7
Avatar
10783 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 18:01
Reakce na continuity:

0zero7 takové,co ma ty otvory kruhové a ostré ze všech stran. Já ho používám jenom na bramboráky a pak jeste halušky. 

​aha, hvezdicky! Diky. Ty tady bezne jsou. Ja bramboraky delam 80/20 velky a maly slzicky. Hvezdicky je na me testo moc jemny. 

Offline 0zero7
Avatar
10783 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 18:03
Reakce na 711990:

Bramboraky jedine pul napul jemny stuhadlo s hrubym!(jemny nejsou ty hvezdicky)

​jo! Vic to pak krupe se mi zda. Ale asi zalezi na zpusobu smazeni taky? Rychlost atd. Plus smazit na sadle pokud to jde. 

Offline 0zero7
Avatar
10783 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 18:05
Reakce na Mha:

continuity Rosti strouham nahrubo. Na nudličky mám julienne.

Prosím přítomné inženýrky a matematičky, aby v příspěvcích uvaděly průměr v mm, popř. přidaly technický nákres. 

a vypichnout au stranu!!

Offline 0zero7
Avatar
10783 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 18:09
Reakce na Sweet Potato:

andulka01 

Pozor, pozor! Pobřežní hlídka hlásí výskyt kalamára peruánského v modřanském Lidlu!

Konec hlášení.

​predstavuju si te v Lidlu v cervenych celkovych jak s Davidem stojis u regalu s rybama!! Lol

Offline Tulipe
Avatar
2467 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 18:20

marieu ochranná rukavice je super! Ja už mám za sebou několik zranění, tak mi ji dali rodiče :) skvělá věc, mě vůbec nenapadlo to hledat. 

Microplane má vlastní, ono je to opravdu potřeba :D

menu jste měli výborné, koprovka s vejci a brambory, to si musím příští týden dát :)

Offline marieu
Avatar
4483 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 18:31

clothilde tak musím vzít zpět, technologie nevyšla. Kdysi jsem měla v Cafe Madeleine famózní Tarte Tatin se skořicovou šlehačkou a nabyla jsem dojmu, že se připravuje stejně jako krém Chantilly. I svařila jsem, vychladila za oknem a už nevyšlehala . Nakonec jsem to celé vyšlehala s trochou tvarohu, naštěstí to tolik chuťově nevadilo, páč jsem neměla Tatin. Google tvrdí vyšlehat se skořicí "zasyrova", tak jsem si zjevně až moc tahala triko. 
Tulipe Tu jsem taky viděla, ale začla jsem s levnou tescomáckou, zatím funguje dobře. "Peru" jí v myčce s nádobím na 50st.