Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Online Karja
Avatar
35790 příspěvků moje polička 25. května 2020 21:37

Sweet Potato viktorka_od splavu U nas se  ta africka vubec nechytla teda. A arasidove maslo furt mam, pouzivam jednou za cas a neuziram;-).

Ava Vyvar z ovaru prakticky neznam, teoreticky se z nej dela ta kroupova polevka? Jinak ja jsem dostala nejake kosti veproveho na vyvar od strejdy a jako byl z toho nejlepsi vyvar, ani nebyl mastny. Vubec teda nevim, co to bylo za kosticku, ale priste poprosim o vic.

Online Karja
Avatar
35790 příspěvků moje polička 25. května 2020 21:40

Dalia Z toho mleteho kureciho masa jsem znacne rozpacita, zacina se to v obchodech nejak rozmahat. Plus nekdy pred 14 dny z toho vsichni ,,hrozne nenapadne,, varili v Prostrenu. Ukol tydne bylo pouzit mlete maso a nahodou meli vsech 5 dni kureci a jeste to vodnanske.... 

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 25. května 2020 21:43

viktorka_od splavu Potřela jsem je opatrně vodou a zaplétala podle cuketky.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 25. května 2020 21:44

Karja No, já použila mleté kuřecí poprvé. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 25. května 2020 21:45

Hanka H jo to já taky (pletení), vodu příště:-) mám ráda navrch velké krystalky soli a kmin nebo mák

Online continuity
Avatar
33584 příspěvků moje polička 25. května 2020 21:50

Karja

Mě to taky přijde nějaké divné. 

Offline Ava
Avatar
1110 příspěvků moje polička 25. května 2020 22:11

Karja už se vaří kroupy, uvidíme, jak to dopadne. Jinak třeba ten zmíněnej ramen taky není extra mastnýho, ač vepřovej.

Online continuity
Avatar
33584 příspěvků moje polička 25. května 2020 22:21

Ava tak mastný se dá vyřešit jednoduše, nechat vychladit a tuk sebrat. 

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 25. května 2020 22:55

Hanka H Ďakujem

Online Karja
Avatar
35790 příspěvků moje polička 25. května 2020 22:56

Ava No tak pak dej vedet, ono je mastny a mastny. Akorat mastny neni spatny.

Dalia No ja vuci tomu nejsem zcela zaujata, treba ta jedna blizkovychodni kucharka, co jsem mela, byla plna mleteho drubeziho. Nicmene jsem zaujata vuci tomu, co bude bezne v regalech ceskych obchodu. 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 25. května 2020 23:22

Karja Promiň, ale nerozumím. Mám mít blbý pocit, že jsem v českém obchodě koupila půl kila mletého drůbežího? Vložila jsem to sem pro inspiraci, ale někde se asi stala chyba.

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 25. května 2020 23:44

milacka Těším se na foto! Třeba tam bude, jak je u tebe zvykem, i nějaká kytka?!

Online Karja
Avatar
35790 příspěvků moje polička 26. května 2020 03:34

Dalia Neee, tak jsem to nemyslela! Promin, jestli jsem te urazila, ja se neumim nekdy vymacknout;-). To je muj problem, ze jsem vuci tomu zaujata az moc;-)

Offline brrr
Avatar
10001 příspěvků moje polička 26. května 2020 06:53

Dalia Já třeba přiznávám, že bych se mleté kuřecí koupit bála. Ale my doma kuřecí jíme zřídka.

Offline Lamicka
Avatar
13340 příspěvků moje polička 26. května 2020 08:09

Karja continuity Kureci si melu sama, delam z toho karbanatky z bylinkama a je to moc dobre, diky strouhance a vajicku stavnate. U nas ve farmarske prodejne maji i mlete kruti, z toho je vyborna sekana.

Dalia bud v klidu, mne to prijde uplne v pohode :)  

Online tina
Avatar
5862 příspěvků moje polička 26. května 2020 09:24

Dalia Jde jen o to, jestli máš v ten danej produkt důvěru. Já třeba mletý nekupuju, ač třeba sekanou nebo karbanátky můžu. Dám si holt jen u našich, protože mamka si maso vždycky namele sama a mám jistotu, že ona by tam nic špatnýho nedala. A nebo je fajn si maso v řeznictví vybrat a nechat rovnou namlít.

Tuhle vyšel v MF nějakej test a jen z titulku bylo jasný, že dost špatný, ale nečetla jsem to.

Online continuity
Avatar
33584 příspěvků moje polička 26. května 2020 09:38

Lamicka já si maso taky zásadně mělu sama ( teď jsem 2x koupila hotové a velký špatný). Ale mlít kuře nebo ryby, prostě ty masa s jemnými vlakny, se mi zdá až škoda.

zas to nikomu neberu, to nemělo byt ve zlým, my taky asi jime pro někoho divné věci. 

Offline Lamicka
Avatar
13340 příspěvků moje polička 26. května 2020 09:45

continuity Ryby taky nemelu, to mi prijde skoda. Zkousela jsem jednou kapri karbanatek, protoze jsem jich mela 6 v mrazaku z vylovu, ale znam lepsi upravy. 

Online Karja
Avatar
35790 příspěvků moje polička 26. května 2020 10:08

Lamicka Jj,ja bych si to dala, ale presne z nejake dobre prodejny. Proste jsem si vzpomnela na to Vodnanske mlete nebo co to bylo, kterym byla narvana cela Billa, a za tim zas cuchum nejakou ochcavacku zakazniku. continuity Hovezi si mlete kupuji a zatim dobry! Ale nemam asi na to moc vysoke naroky, vetsinou pouzivam do karbanatku napul se zeleninou, do plnenych paprik a do bolonske omacky. Kdybych z toho delala neco sofistikovanejsiho, treba burgera, tak uz by to treba chutove nebylo uplne ono.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 26. května 2020 10:10

Karja V pohodě.

brrr Lamicka tina Chtěla jsem to zkusit, protože z mletého kuřecího jsem ještě nic nevařila. Ale souhlasím, že je jistě lepší si maso umlít doma. A co se týče té sekané, tak z toho kuřecího nic moc.