Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 10:58

Ounz Super, díky za obsáhlej příspěvek, hned jsem si ho uložila mezi recepty. Já zatím kvas nemám, ale postrčilo mě to, abych se odhodlala k upečení chleba z kvasnic bez hnětení, co byl už kdysi dávno u Cuketky. Čímž bych se mohla trochu rozcvičit, a až příští týden dorazí ten kvas, tak se do toho pustím.

Doplňující otázku mám ke hnětení, můžu to zadělat v Kenwoodu? A ještě jednu, pro mě neaktuální, protože už ji nemám a asi ani nebudu pořizovat, ale vždycky mě to zajímalo - co zadělávání v pekárně na chleba, která u toho pod tou nádobou trochu topí? Asi spíš blbý pro tyhle účely?

Online 711990
Avatar
17138 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 11:02

Ounz bozi, hned poslu kamosce ktere jsem dnes predavala kvasek:)

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 11:07

viktorka_od splavu oo škoda, ale děkuju :)

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 11:13

Zina no kenwood jako stojící robot? Ten mám a dobrý, pořizovala jsem ho kvůli tomu.. v pekárně vím, že těsto zadělávaj ty, co už ji doma mají (většinou nechtěnej dárek typu "hele vona peče chleba, tak jí koupíme tohle ), ale ideál je robot a ruce :) a lidi si pak stejně koupí robot s hákem, tam je potřeba aby měl ten hák a systém planetárního míchání, když už sme teda u toho.

jinak přeju hodně zábavy s pečením a ať se daří (vono to vůbec není těžký, jen je potřeba zohlednit pár základních věcí)  

Já sem to tu popisovala s tím, že ten úplný základ už všichni ví, tak je to fakt takový stručný (aby neodradilo  )

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 11:13

711990 super :)

Online 711990
Avatar
17138 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 11:16

Ounz hele a kdyz sme u toho hneteni...da se to zvladnout rucne? Ja kamosce rikala, ze to asi spis neda....

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 11:23

711990 no, já zez ačátku jela ručně, s danish dough whisk, ale je to makačka...musíš fakt těch 15-20 min, jinak to není gut, ale to mluvim o klasický šumavě, jinak sou ty recepty bez hnětení, který stavěj na dlouhým zrání a případně překládání, teď měla ten překládací bez robota Maškrtnica ve stories, a ona to tam dost ukldá, tak koukněte. A Cuketka tam má ten bez hnětení, takovej obyč chleba.

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 11:25

Ounz Robot s hákem, svatební dar, kterej bych konečně využila. Planetární míchání jsem musela googlovat, ale vypadá, že to umí.
Základy jako možná člověk ví, ale ty tipy jsou dobrý, mě třeba neúspěšný pokusy s kváskem odradily na několik let, jsem si pak řekla, že mi to asi není daný.

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 11:31

Zina tak ten ti bude stačit určitě a přeju hodně pěkných bochníků :)

Offline Ava
Avatar
1110 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 11:49

711990 hele, dá, ale je to brutal. Pokud se teda kamarádka nevěnuje vzpirani já jsem svoje první chleby ručně dělala, stejně tak na kurzu nás nešetřili, ono je to zas dobrý na seznámení s tím těstem. Sambo, kterej u nás dělá chleba většinou, to dělá ručně dosud, stroj nemáme. A já využívám tu pekárnu, ale samotné mi to nepřijde ideální.  Jinak kamarád dlouholetej pekař robota taky nemá, používá  ruční mixer.

Online 711990
Avatar
17138 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 11:49

Ounz jj na maskrtnici jsem davala odkazy:) diky!

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 11:51

711990 super :)

Offline Ava
Avatar
1110 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 11:54

Našla jsem k tomu mému ručnímu zpracování fotodokumentaci  

Offline Triss
Avatar
96 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 12:55

Ounz Děkuju děkuju! Možnost doplňujících otázek se evidentně bude hodit! :-) Hamelmanna jsem neznala, podívám se - zatím jsem ráda za každý dobrý tip, Cuketku, Maškrtnici, PecemPecen, Vune-chleba a ty další notoricky známé tedy sjíždím už nějakou dobu. Já zase nejsem takový dobrodruh, abych si myslela, že to dám napoprvé od oka. Naopak jsem chtěla co nejpolopatičtější návod, tak jsem pro ten první pokus brala tohle Nezkusilovo video. Velmi doslovně, ale odchylky byly pro technickou nevybavenost - robot s hákem nemám, jen ruční šlehač/hnětač. On je i v nejpomalejších otáčkách hodně rychlý ve srovnání s tím poklidným Boschem, který má Nezkusil. Takže se možná mohl nějaký lepek naštvat.

A mám jen obyčejnou celoplynovou troubu bez jakýchkoli stupňů a s neprůhlednými dvířky, tak musím vychytat nastavení - takhle jsem bochník přiblížila k pohřbu žehem.

To nařezávání bochníčku tedy nemá jen estetický smysl, myslíš, že by to mohlo pomoci proti těm bublinám pod kůrkou?

Ava - jo, tohle znám taky. Dokázal to manžel. Já pro chronický zánět šlach nemůžu tuhle metodu zpracování používat, ale i tak na to nemáme dost vařeček :-)

Offline Myrtila
Avatar
2984 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 12:59

Karja Sisky by k tomu byly urcite taky vyborny, ale presne, kdo by se s nima delal

Offline euridike blogger
Avatar
3493 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 12:59

Ounz

Radio Wave poslouchám, ale tohle jsem nějak přehlédla/přeslechla, díky za info...

Offline Karja
Avatar
35868 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 13:11

Ty vaďo, dneska jsem v obchode asi pet minut tema jednorazovejma rukavicema rozdelavala sacky na pecivo. Tak jsem si rekla, ze snad zacnu pect pecivo doma. Prace slechti a tohle bylo fakt na nervy;-)

Offline euridike blogger
Avatar
3493 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 13:13

Karja Přesně... A další výzva je po zvážení ovoce vzít tu samolepku a přilepit ji na sáček...

Offline Karja
Avatar
35868 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 13:19

euridike Eee, jesteze jsem sla do penny:-D Takze billa je no go zona:-D. No a pak jsem prisla domu a rozesmala se pri myslence, ze bych mela nakup.dezinfikovat:-D To b clovek nedelal nic jineho;-)

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 13:27

Triss ale jo, nařezávání má i estetický smysl, jestli máš na insta, tak tam se toho dá vidět opravdu hodně, někdo si s tím hraje dost. Zase podle druhu těsta, když je hodně hydratované a tekuté tak se s tím moc nezdržuju a udělám pár tahů a hotovo, tužší těsto dá víc času. A obecně, je dobrý to moc nepřekombinovat. Já jen psala o tom případu nedokynutého, kterej už ale sázíš do trouby (protože půlnoc a zejtra nejseš doma a tak...), ten řez může pomoc. Ale i ta Maškrtnice má na blogu fotku střídy u dvou bochníků ze stejného těsta, kdy každý jinak nařízla.

Jinak k hnětení, já začínala ručně s danish dough whisk a pak koupula robota, pohybujou se v různých cenových kategoriích, tak jsou dostupné myslím pro všechny.

S plynovou troubou moc neporadím, jen vím, že u ní je hodně důležitý to rozpálení na začátku.