Co jste si dnes koupili/y?

09. srpna 2014 12:36
Offline Kokoska
Avatar
28235 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 10:43

Potrefenáhusa

co potřebuju udělat si celkem pamatuju, teda to mimo termíny, tj. většinou doma. Na něco teda mám papír pod klávesnicí, že to mám pořád na očích a trčí to tam a nutí mě to udělat. Obrázky z mobilu občas přesunu do PC, stejně to jsou zase většinou děti nebo něco z cest. Ale ono je to dané i stylem života, je to jako se vším - každému vyhovuje něco jiného. Jen s tím mobilem se tolik nebojím, že o kalendář a data přijdu.

 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33665 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 10:44

Karoleena mě ty odškrtávací seznamy v mobilu právě strašně pruděj, i nákupní seznamy

já jsem se tu i tuhle, asi před pul rokem, na nějakou odškrtávací appku ptala, no sralo mě to hrozně a nezvykla jsem si na to

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33665 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 10:48

Kokoska tak já v práci si to taky pamatuju, co mám dělat, ale leckdy se mi do něčeho nechce, nebo mám tendence to odsunout na pozdějc, ale když si to napíšu a pul dne na to koukám a pak si to můžu škrtnout, že už jsem to udělala, přijde mi to fajn

něco jako když si udělá člověk rozpis na učení se na zkoušku, taky mi to přijde mnohem efektivnější a lepší, když je to organizovanější než chaos

Offline Kokoska
Avatar
28235 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 10:52

Potrefenáhusa to je ten můj papír pod klávesnicí - vždycky je to to první, co vidím po příchodu "ke stroji", tj. skoro každé ráno. V diáři nebo v mobilu by to nebylo tak otravně na očích :D

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 10:57

Potrefenáhusa Tak ono pokud seš zvyklá s těma seznamama pracovat nějakým způsobem, kterej se s těma appkama moc nepotkává, tak se ti ani nedivim... 

Já jak su komplet na Googlu, tak na rychlý poznámky a malý seznámky mám v telefonu Google Keep, ale jinak teda jedu starý dobrý excelový tabulky, přesněji teda Sheets taky od Googlu. A v tom dělám úplně všecko komplexnější, třeba po stěhování jsem si založila soubor na vybavení bytu roztříděnej na listy podle místností v bytě, kde jsou seznamy co je potřeba koupit, k tomu rovnou i kde to koupím, za kolik, popřípadě odkaz na eshop, i na vánoční dárky mám tabulku! Úplně mě to uklidňuje, když se podívám, jak to mám hezky rozepsaný všecko a roztříděný barevně do kategorií. :D 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33665 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 11:01

Karoleena Tak já toho na počítači nejsem schopna, musím na papír!

ale dárky mám odkazy na pinterestu, jak vidím něco zajimavyho, ukládám prolinkovanej obrazek 

Offline razorblade
Avatar
8171 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 11:03

Pod vlivem zdejsiho vlakna jsem dneska poslala dotaz, jestli opet budou diare se stromem roku... a letos kvuli setreni poprve nebudou, takze se asi holt budu muset poprve pridat do stada Moleskine :D

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46042 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 11:12

Potrefenáhusa nakupnich seznamu jsem zkusila vic a nejlepsi pro me tento- na ty klasicky seznamy do kamennyho obchodu.. jednoduchy, odskrtaci, mam jeden list zakladni na kazdodenni nakupy a pak dalsi "na pak" jako nakupy ikea, lekarna.. seznam veci na dovolenou.. a jde to snadno sdilet, kdyz potrebujes na nakup poslat nekoho jinyho

Offline bram
Avatar
4072 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 11:16

Kokoska přesně!! Za ta léta v kancelářích, po mnoha různých školeních time managementu první až xté generce, jsem vyhodnotila papír pod klávesnicí jako nejefektivnější systém :) 

Online Zina
Avatar
5847 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 11:18

Mně se ty velký diáře líbí, navíc na obchodních schůzkách jsme je často dostáváli jako dárek - buď moleskine nebo  s různými motivy z her, některý z těch, co jsme měla, byly fakt super. Ale nenosím je, protože se toho s sebou snažím tahat co nejmíň a tohle je defakto další knížka, kterou bych s sebou vláčela. Tak jsem si zvykla na mobil a kalendář v něm a na doma mám pak klasickou A4 na stole, kde si škrtám. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33665 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 11:24

viktorka_od splavu když mě strašně prudí to tam psát, fakt to nesnášim, furt to ťukat do mobilu a mně se s propiskou nad tim i mnohem líp myslí

jinak teda myslim, že jsem i četla nějakej výzkum, že mozek ty elektronický věci zpracovává jinak než na papíře. Jako třeba na učení jsem se nikdy z počítače učit nemohla, já k tomu přemejšlení/soustředění nebo nějaký kreativitě ten papír a tužku prostě potřebuju

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 11:52

Potrefenáhusa já taky!

Offline Sweet Potato
Avatar
34797 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 11:55

Zina Jo jo, nádherných diářů bych si vybrala. Ale kdo by se s tím tahal. 

Offline Magráta
Avatar
7767 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 12:08
Reakce na Potrefenáhusa:

viktorka_od splavu když mě strašně prudí to tam psát, fakt to nesnášim, furt to ťukat do mobilu a mně se s propiskou nad tim i mnohem líp myslí

jinak teda myslim, že jsem i četla nějakej výzkum, že mozek ty elektronický věci zpracovává jinak než na papíře. Jako třeba na učení jsem se nikdy z počítače učit nemohla, já k tomu přemejšlení/soustředění nebo nějaký kreativitě ten papír a tužku prostě potřebuju

​já taky

Offline martek01
Avatar
1438 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 12:16

Potrefenáhusa to tam furt neťukáš, ono to má paměť, takže jen začátky slov. taky ho mám a je fakt super

Offline zelene.oko
Avatar
556 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 12:17

Psaní propiskou na papír je zdravé pro mozek

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 12:32
Reakce na Potrefenáhusa:

ale i různý poznámky, co potřebuju udělat, co si chci koupit, jaký knížky si chci pujčit a tak

​To si posílám do mailu!

Offline Brioso
Avatar
627 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 12:56

Vám to tady trochu naruším :-) Šaty z Reparády.

Ale jinak to mám s diářema tak, že kalendář mám v mobilu, právě proto, že se mi nechce tahat s papírovým. Ale vlastně bych se chtěla naučit mít papírový. Možná ani ne tak jako diář, jako spíš zápisník myšlenek, nápadů, nálad atd. 

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 13:02

Kokoska hlásim sa k papieru pod klávesnicou!

Inak už som vyskúšala všetky možné spôsoby, od elektronických, cez rôzne typy diárov a násteniek, a zistila som, že najviac mi vyhovuje kombinácia - papier pod klávesnicou a zošitok (nie diár!) v kabelke, s s prípadnými pomôckami gmail (čo si okamžite pri prvej možnej príležitosti prepisujem do papierovaj podoby) a post-itiek, resp. malých papierikov na vloženie do zošitka, alebo dolepenia na daný papier.

Plus ešte plánujem od nového roka zaviesť veľký plánovací rodinný kalendár, lebo strácam prehľad, kto má kedy akú aktivitu a kde zrovna je/má byť. Som zvedavá, ako sa to osvedčí.

Offline Kokoska
Avatar
28235 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 13:54

Nákupni seznamy pisu jedine na papir a bez brejli, abych to precetla i v obchode