Co jste si dnes koupili/y?

09. srpna 2014 12:36
Offline Kokoska
Avatar
28311 příspěvků moje polička 23. dubna 2024 20:23

Evaeva no jak jsem pochopila, tak nejak zborcenou klenbu a presto, ze me neboli primo chodidla, muze to pry nejak souviset s bolesti v oblasti kycle. Kycel jako takova je v poradku. Dneska me proklepla rehabilitacni doktorka a neslysela jsem hezky veci. Asi by se melo ve skolach ucit spravne drzeni tela a spravne dychani a cviky na to, misto debilniho behani kolecek kolem stadionu.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 23. dubna 2024 20:27

Kokoska určitě to souvisí. Já řešila pomocí vložek bolest kolene, vystřelovala až ke kotníku a kyčli. Cvičení bylo super, ale ty vložky měly okamžitý efekt. Věřím, že pomůžou i tobě.

A s tou výukou mi mluví z duše!

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 23. dubna 2024 22:01

marieu 

Dobrý škorně

Já na tu Pomme d´ or už na Breuningeru koukala několikrát, pěkný botky maj... ale jak mám širokou nohu, tak se bojím objednávat naslepo anžto moje malíčky trpěj v 90% všech botek. Ty máš nohu asi úzkou, co?

Offline Garfie
Avatar
23937 příspěvků moje polička 24. dubna 2024 09:09

marieu No tak boty jsou super!!! Celej nákup teda. :-)

Offline razorblade
Avatar
8176 příspěvků moje polička 24. dubna 2024 15:11

Ja uz vyhlizim leto! Kosile je lnena a moc prijemna.

Offline stes
Avatar
7356 příspěvků moje polička 24. dubna 2024 16:58

razorblade je to triko...skvělý. jak sedí velikosti prosim....sakra,na eshopu neni

Offline marieu
Avatar
4483 příspěvků moje polička 24. dubna 2024 19:07

Kokoska správné držení ve škole je fajn, ale relativně donedávna (do 80. let teoreticky, do druhé poloviny 90. let prakticky) se nevědělo o tom, jak podpořit správný motorický vývoj u kojence. A tam začínají všechny problémy vadného držení těla. Zjednodušeně řečeno- děti se nemají vertikalizovat a posazovat vzpřímeně předčasně do doby, než to zvládnou samy- že se má klást důraz na správné pasení koníčků, otáčení a hlavně lezení po 4 a následné samovolné posazování. Tím se založí na zdravá záda- samovolným posílením hlubokého systému podél páteře. To se dřív nevědělo, posazovali nás, chovali vzpřímeně, o chodítkách ani nemluvím. Dneska by to měli všechno hlídat pediatři, což se - k mému překvapení- pořád ještě vždycky neděje. Tohle se ví u nás a v pár evropských zemích díky dosahu prof Vojty. V anglosaském světě se to neví doteď. Dostala jsem se do bodu, kdy to začínám řešit taky. Akutně. Minulý týden jsem si u operace nešikovně hnula s ramenem (ztuhlé trapézy), trpím ještě teď a začínám s pocením a supěním rehabilitovat...

barbucha to chápu. Tyhle by , myslím, povolily. Ta použitá kůže je neskutečná. Otázka je, co by to udělalo s celkovým tvarem boty. Nicméně jsem si všimla, že teď jak frčí ty tupý špičky, ty letošní modely nevypadají zdaleka tak vražedně.

razorblade to triko je boží a len na léto je must have ve všech podobách a tvarech. Já sháním klasickou bílou košili s dlouhým rukávem, ale v COS měli hrozně silnou a pevnou...

Garfie děkuju, měla jsem zas jednou radost, což je pro mě poslední půl/třičtvrtěrok mnohem těžší, než dřív.

Offline Kokoska
Avatar
28311 příspěvků moje polička 24. dubna 2024 19:15

marieu mas pravdu, zacina to v detstvi. Snad ty dnesni deti budou na tom lip, pokud teda nebudou jen sedet nad mobilem nebo tabletem.

Offline razorblade
Avatar
8176 příspěvků moje polička 24. dubna 2024 19:20

stes jejich appka ti ukaze, v jakym kamennym obchode maj jaky velikosti: https://www2.hm.com/cs_cz/productpage.1056633034.html

Je spis oversized, koupila jsem si Mko, ale klidne bych brala i Lko jako vic volnejsi. Ale uz nemeli. V HMku vetsinou nosim vel L treba u basic tricek.

Offline razorblade
Avatar
8176 příspěvků moje polička 24. dubna 2024 19:21

marieu tak mrkni do hmka, meli i s dlouhym rukavem. Ale nezkousela jsem a ani jsem na ne nesahala, tak nemuzu podat report

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 24. dubna 2024 19:58

marieu tyhle informace měla už moje máma po mém narození. Ale je fakt, že jsem měla štěstí, že náhodou v místě bydliště ordinoval doktor, který už tenkrát vojtovku uměl a tyhle věci jí říkal. Ale i dneska vídám nesedící děti ve sporťáku a to naše doktorka na tohle upozorňuje, evidentně zbytečně.

Offline Kokoska
Avatar
28311 příspěvků moje polička 24. dubna 2024 20:04

Evaeva ja jsem o generaci starsi, myslim, ze tehdy se delaly vsechny ty chyby. Ani screeningy kycli jeste nebyly na te urovni jako dneska. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 24. dubna 2024 20:08

Kokoska no jasně, určitě, ten pokrok je obrovský. Ale hele, moje máma se mnou cvičila, všechno dělala "správně" (asi až na boty - z dnešního pohledu), na ergonomii se u nás vždycky hledělo. A stejně jsem narostla křivě a v různých fázích života se mi ozývají potíže.

Offline Kokoska
Avatar
28311 příspěvků moje polička 24. dubna 2024 20:12

Evaeva no me prave celej zivot nic nebolelo a ted najednou vsechno spatne! Asi by clovek v ruznych fazich zivota mel vzdycky projit nejakym tim rehabilitacnim programem, ale to je utopie.

No nic, nechci tady plevelit.

Offline stes
Avatar
7356 příspěvků moje polička 24. dubna 2024 20:13

razorblade dekuju,to vůbec neznám...

Offline Mini
Avatar
příspěvků moje polička 25. dubna 2024 10:41

marieu ARKET určitě něco má :)

Offline Raduza
Avatar
příspěvků moje polička 25. dubna 2024 11:35

Nemá Arket nějaký kód jako je třeba v COS  HELLOCOS10, nevíte někdo prosím?

Offline Pavlena
Avatar
6557 příspěvků moje polička 25. dubna 2024 13:53

marieuto je hrozně zajímavý, co píšeš. Mám strašně malý vzorek k pozorování, ale stejně. Máti byla (co se týče péče o mimina - tj.mě a ségru) strašný rebel, dělala si věci po svém a hlavně do upíšení pohybového vývoje a vertikalizace si nenechala v už v 70.letech kecat. Obě se ségrou jsme chodily "strašně" pozdě, nějak kolem 1,5 roku. Nikdy jsme nijak nesportovaly (já až teď a ségra má dokonce dost nadváhu) a ani jedna nemáme žádné potíže se zádama. Zato bývalý manžel a jeho dva sourozenci měli opravdu velmi sportovní dětství i celý život a skóre je 2 operace zad a jedna záda úplně v... Když jsem viděla, jak tchýně tlačila na vzpřimování mojí dcery coby mimina, tak asi vím, odkud vítr vane.. Prostě co se pokazí v batolecím věku už žádný sport nedožene...

Online letfenixa
Avatar
7977 příspěvků moje polička 26. dubna 2024 19:58

marieu ja som si na tých internetoch všimla,  že, ako píšeš, Anglosasi o tomto nič netušia. Samé choditka, kresielka pre 3-mesačne deti a pod. Keď mal malý 6 mesiacov, boli sme hospitalizovani a na prijme sa ma pýtali, či vie pasívne sedieť. Vôbec som nevedela, čo to je. On v tom veku ešte len začínal s pretacanim sa.

Offline Malenge
Avatar
4263 příspěvků moje polička 26. dubna 2024 21:17

Hlásím, že calzedonia má zase 3+1 na punčochy a punčocháče.