Co jste si dnes koupili/y?

09. srpna 2014 12:36
Online viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 11. listopadu 2019 23:05
Offline Kokoska
Avatar
28240 příspěvků moje polička 11. listopadu 2019 23:13

Diky diarove debate jsem si vzpomnela, ze si musim koupit Svatosuv kalendar na pristi rok. 

Diar jsem mivala papirovy dlouha leta,  na elektronicky jsem presla az s dotykovym mobilem. V tom starem tlacitkovem ani nevim, jestli kalendar byl, a i kdyby, to psani pres tlacitka me dost otravovalo. Ted to teda pisu do mobilu nebo pocitace a synchronizuje se mi to navzajem. Je fajn, ze nemusim porad prenaset diar a je jedno, odkud to napisu. A jeste se to (doufam) zalohuje nekde na googlu. To byla moje nocni mura v dobe, kdy jsem litala od jedniho klienta k druhemu, ze to ztratim a bude temno. Ted tam mam vetsinou ktere dite kdy prijde, kdy mam koho jit hlidat a kdy ktereho rodice odvezt k doktorovi :)

Online viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 11. listopadu 2019 23:25

Kokoska jojo přesně tyhle organizační věci. a ještě to dát na vědomí rodině ať s tím počítají je taky na jedno kliknutí a nemusím myslet na to jestli a komu jsem to řekla a jestli si to zapamatovali

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 11. listopadu 2019 23:29

nic nema takovy styl jako klasicky cerny moleskine

Offline continuity
Avatar
33580 příspěvků moje polička 11. listopadu 2019 23:33

Pinot Noir ja mam tydne tak 15-20 schuzek a kazdou v jine zasedacce. Navic do toho dlouho planovane skoleni, vyjezdy, lekare, jizdenky na vlak, letenky. Nutne tu hlavu potrebuji na jine veci.

Mam teda kolegu, co nema pracovni kalendar v mobilu a je to ciste nestesti. Na kazde schuzce se na nej ceka. Nekdy prijde az na zavolani.

A nejlepsi byl muj muz, ktery se mne vzdy ptal, jak dela druhy vikend v cervenci, protoze jsem to tam mela kvuli praci, hlidani poznacene JA.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 11. listopadu 2019 23:36

continuity jj muž se mě taky vždycky ptá "jak máme děti?":-)

Offline Pinot Noir
Avatar
24417 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 03:10

continuity Tak pracovní schůzky jsem samozřejmě v práci v kalendáři měla. Ale soukromé věci si zatím pamatuju. 

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 04:44
Reakce na Pinot Noir:

Všechny moje pokusy s diářem skončily vždycky nejpozději začátkem února. Žádné úkoly, seznamy ani schůzky si nikam nezapisuju. Nepoužívám diář ani kalendář ani v mobilu. 

​Ja si píšem max. strohé poznámky v práci a kalendár na schôdzky mam v maili. Vôbec netuším, čo by som si do toho diáru mala písať, v podstate si všetko pamätám. Ale možno mám len nudný život :D

Offline Myrtila
Avatar
2953 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 05:19

Kdysi davno jsem pouzivala papirove diare, ale moc mi nevyhovovaly, pak s dotykovym mobilem jsem presla na kalendar v mobilu, ale taky jsem nenasla zadny uplne vyhovující. Tak jsem si vloni koupila pekny prazdny notes a cely diar jsem si do nej nakreslila. Ten prvni byl takovy pokusny, ale i tak se mi funkcne dost povedl, vyzkousela jsem si na nem, co vlastne potrebuju, a podle toho jsem si uz nakreslila i dalsi na pristi rok. Jak ho mam upraveny uplne sobe na miru, pouzivam ho denne a na vsechno.

Offline Sweet Potato
Avatar
34801 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 08:21

Diáře jsem kupovala dlouhé roky. A dlouhé roky vyhazovala téměř nebo úplně prázdné. Moje externí paměť visí doma na zdi a jmenuje se "rodinný plánovací kalendář", bez něj bychom asi dávno skončili v propasti Chaosu.

Pak si ještě každoročně kupuju nějaký hezký stolní, teď už několik let historické. Ale v těch často zapomínám i obracet listy.

Offline martek01
Avatar
1438 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 08:33

jako bez kalendáře v mobilu bych nevěděla nic. Dvě děti, každý má x kroužků a sport, kdy X krát týdně trénují, každý jindy, každy jinde. plus bazén ve škole, plus besídky, závody o víkendu, doktoři..... mám dokonce i upozornění den předem, protože prostě pamět nemám. strašně si přeju mít papírový diář, na VŠ jsem ho mívala. ale teď nejsem schopná a vyhazuju prázdný.mobil mám při ruce pořád a je to vyřešeno. zálohu mám na icloudu (doufám)

Offline Pinot Noir
Avatar
24417 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 09:09
Reakce na paktofonika:

​Ja si píšem max. strohé poznámky v práci a kalendár na schôdzky mam v maili. Vôbec netuším, čo by som si do toho diáru mala písať, v podstate si všetko pamätám. Ale možno mám len nudný život :D

​Ano, tak to mám taky. Plus malý Moleskine na poznámky o vínech. Ale uznávám, že až budou děti větší, asi si to nějakou změnu vyžádá. Vidím to na nějaký kalendář, jako má Sweet Potato 

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 10:04

Sweet Potato ja byla dlouho jako Pinot Noir vsechno si pamatovala....a najednou o tu pamet prisla a musim mit rodinny kalendar na zdi i kdyz jsme jen dva.:-)

Offline stes
Avatar
7333 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 10:12

Zarinya i já...dneska mám papírový i mobilní a i tak se stane, že zapomenu - minulý týden třeba mani-pedi. Omlouvala jsem se asi 5x, protože někam bez omluvy nepřijít považuju za buranství a najednou to udelám

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 10:14

stes jo,ja si tam pisu i kdy mam dovolenou

a taky sem minuly tyden uplne zasklila doktora,protoze to bylo na papirku na lednici a ne v mym obrim kalendari na zdi....des bes

a vyrovnat se s tim,ze ztratis tu pamet....najednou je taky dost hrozny.

Offline stes
Avatar
7333 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 10:24

Zarinya jo, nikdy jsem to neměla, naopak řekla bych - a najednou bingodovolenou tam mám taky, jasně že jo, navíc kupuju letenky nebo hory nebo koncerty dost dlouho dopředu a to není možný si pamatovat

Offline Ounz
Avatar
19820 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 10:26

jinx Černej moleskine je nejlepši

Offline Kokoska
Avatar
28240 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 10:32

Mně ten mobil vyhovuje i z toho důvodu, že ho mám pořád s sebou. Diář bych určitě netahala na dovolené, víkendy, výlety apod. a někdy se potřebuju podívat, když plánujeme další akci. A na přepisování z papírků či diáře do mobilu nebo opačně bych se teda mohla... Stylový to možná je, ale pro mě další zbytečná zátěž do kabelky.

Online Potrefenáhusa
Avatar
33668 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 10:36

Kokoska já si do něj píšu různý věci, nejen schůzky (ti mi teda taky přijdou nejpraktičtějsí v mobilu)

ale i různý poznámky, co potřebuju udělat, co si chci koupit, jaký knížky si chci pujčit a tak, jako v mobilu mám taky směsku různých nahodilých poznámek, obrázků, printscreenů, a tak, ale přijde mi mnohem větší vopruz to v tom mobilu obhospodařovat, navrch to zabírá místo

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 10:41

S papírovýma diářema jsem švihla někdy s nástupem do práce, psát si do nich a lepit nálepky mě bavilo hrozně moc, ale bohužel to je pro mě děsně neefektivní, zvrhlo se to pak už jen na otrocký přepisování věcí, který mi chodily do elektronickýho kalendáře automaticky, takže fakt k ničemu. 

Navíc já jedu elektronicky právě i úkolníčky a odškrtávací seznamy a tyhle věci, možnost zavěsit to do cloudu a následně to zobrazit na jakýmkoli zařízení a snadno i nasdílet někomu dalšímu je pro mě rozhodující, ono nákupní seznam na papíře dobrý do chvíle, kdy si ho člověk zapomene vzít do s sebou do obchodu... 

Ale mám schovaný svoje moleskiny z dob VŠ studia, nedávno když jsme se stěhovali jsem se nad nima fakt na hodně dlouho zasekla, moc zajímavý artefakty. :)